PDA

Zobacz pełną wersję : Mocowanie rur do centralnaego odkurzacza



odaro
28-08-2009, 11:19
W tym wątku poruszałem temat jak pogodzić izolację przeciwwilgociową z instalacjami CO a co z mocowaniem rur od odkurzacza centralnego.

Czy rury te muszą być bezwzględnie przymocowane do chudziaka czy można je przykryć styropianem a później zostaną dociśnięte wylewką.

panda
28-08-2009, 11:45
Nie mocowałem nawet w jednym punkcie, styropian otulił i ustabilizował a wylewka docisnęła.

kristal2
28-08-2009, 12:03
Ja też właśnie w sobotę będę montował samodzielnie, składal całą instalcję do odkurzacza i nie przewiduje żadnego mocowania rur do chudziaka - tylko gniazda montowane na ścianie. Mamy rury Beama są dość twarde, jak połącze to wszystko w całość wydaje mi się, że będzie to wszystko bardzo stabilne.

odaro
28-08-2009, 12:30
Nie mocowałem nawet w jednym punkcie, styropian otulił i ustabilizował a wylewka docisnęła.

Myślisz że odkurzenie może powodować jakieś drgania takich rur jeżeli nie będą zamocowane i w konsekwencji jakieś problemy.

panda
28-08-2009, 18:10
Nie mocowałem nawet w jednym punkcie, styropian otulił i ustabilizował a wylewka docisnęła.

Myślisz że odkurzenie może powodować jakieś drgania takich rur jeżeli nie będą zamocowane i w konsekwencji jakieś problemy.
Żadnych, wąż też się rusza a swoją długość ma :) . Odkurzacz jest normalnie eksploatowany już ponad rok i nie strajkuje tylko śmieci ciągnie.
PS. Celem uzupełnienia - technicznie to u nas rury poszły na wylewkę, obok nich pierwsza warstwa styropianu (szczeliny uzupełnione pianką z pistoletu), na to druga warstwa styropianu a na to wylewka. Tam nie ma co drgać.

odaro
28-08-2009, 20:42
[quote="odaro"][quote=panda]
PS. Celem uzupełnienia - technicznie to u nas rury poszły na wylewkę, obok nich pierwsza warstwa styropianu (szczeliny uzupełnione pianką z pistoletu), na to druga warstwa styropianu a na to wylewka.

Ile miałeś grubości styropianu ja będę miał 5+5cm styropianu a rura od odkurzacza też ma 5cm tak się zastanawiałem czym wypełnić ubytki styropianu.

Może pomysł z pianką jest dobry. Masz może jakieś zdjęcia z układania styropianu

panda
30-08-2009, 21:39
Ile miałeś grubości styropianu ja będę miał 5+5cm styropianu a rura od odkurzacza też ma 5cm tak się zastanawiałem czym wypełnić ubytki styropianu.
Może pomysł z pianką jest dobry. Masz może jakieś zdjęcia z układania styropianu
Mam 5+5cm styropianu, zdjęć brak.

niezły
30-08-2009, 22:16
Wystarczy rury od odkurzacza ułożyć na warstwie izolacji dociąć do nich styropian a wolną przestrzeń wypełnić pianka

odaro
31-08-2009, 05:08
Wystarczy rury od odkurzacza ułożyć na warstwie izolacji dociąć do nich styropian a wolną przestrzeń wypełnić pianka

Na warstwie izolacji czyli co na styropianie a nie może leżeć na foli i na to styropian.

panda
31-08-2009, 16:20
Na warstwie izolacji czyli co na styropianie ....
Nie, na izolacji przeciwwilgociowej :)

Hagis
31-08-2009, 20:36
U mnie rury wykonawca przymocował do chudziaka razem z peszlem gdzie idzie przewód do ewentualnego sterowania. na to dopiera mam dac folie i obstalować w styropianie (pierwsza warstwa)... no ale papą zgrzewalna to juz tak nie zrobi... Na upartego bez problemu można odkręcic mocowanie i dać pod spodem folie lub papę ale moim zdaniem może i iść na te rury, one przecie szczelne musza być i wilgoci ne zassają :)))

odaro
31-08-2009, 20:55
U mnie rury wykonawca przymocował do chudziaka razem z peszlem gdzie idzie przewód do ewentualnego sterowania. na to dopiera mam dac folie i obstalować w styropianie (pierwsza warstwa)...

Jak wykonawca idzie na łatwiznę to tak właśnie robi.

Zapytaj ekipy od wylewek co o tym sądzi.