PDA

Zobacz pełną wersję : Przekształcenie działek na wsi na budowlane



banderi
28-08-2009, 10:53
Witam,
Chciałbym odrolnić działkę o pow. 1,5h.(50m dł-300 szer), położoną na wsi w gminie, której nie ma planów zagospodarowania przestrzennego. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi(szerszą stroną), przy której znajdują się media (prąd, woda).Ziemia jest klasy V pochodzenia mineralnego.
Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi(szerszą stroną), przy której znajdują się media (prąd, woda).Ziemia jest klasy V pochodzenia mineralnego. W poprzednim PZP, który wygasł w 2002r. działka była przeznaczona na cele rolne i leśne.
Na naszej działce po jednej stronie znajduje się budynek mieszkalny, a z drugiej strony budynek mieszkalny sąsiada. Działki budowlane powstałe po podziale, mogłyby stanowić naturalne przedłużenie zabudowań wsi.
W 2007 roku został złożony do Burmistrza wniosek o wyłączenie działki z produkcji rolnej i leśnej i wpisanie do przyszłego planu zagospodarowania przestrzennego. Na ten wniosek nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi. W tym roku powstało studium zagospodarowania przestrzennego. W terminie udostępnienia tegoż studium, dowiedzieliśmy się przez pełnomocnika od burmistrza, że sprawa naszej działki została rozpatrzona pozytywnie. Wobec tego złożyliśmy do burmistrza wniosek o podział działki i ustalenie warunków zabudowy na powstałe po podziale działki.
Niestety, po 4 miesiącach od złożenia wniosku dostaliśmy informację, że wniosek nie zostanie rozpatrzony pozytywnie, gdyż nie uzyskał akceptacji architekta (Nie mamy jeszcze decyzji na piśmie).Ponadto okazało się, że w studium PZP nasza działka pozostała działką rolną. Na etapie rozpatrywania wniosku nie otrzymywaliśmy żadnych dokumentów z toczącego się postępowania. Do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi na nasz wniosek złożony w 2007 r. Czy takie postępowanie jest zgodne z prawem i jakie kroki powinniśmy podjąć, aby uzyskać pożądaną przez nas decyzję.

teco
28-08-2009, 11:59
może trzeba więcej posmarować?

oskar0259
01-09-2009, 19:10
może trzeba więcej posmarować?
Masłem czy smalcem?

Bogusia1983
04-12-2018, 08:15
Ja mam działkę rolną, która w planie jest ujęta jako bez prawa do zabudowy. Pisze te wnioski i nic. Działka ma ponad hektar. A czy można taką procedurę zmiany planu zagospodarowania przestrzennego rozpocząć jakoś na własny koszt??

Z góry dziękuję za pomoc