PDA

Zobacz pełną wersję : Jak tynk zewnętrzny na 1W lub 3W



lazik
28-08-2009, 14:25
Zastanawia mnie pytanie jak najoptymalniej kłaść tynk na ścianę 1W lub 3W. Głównie chodzi o warstwowość.

Czy najlepszym rozwiązaniem jest wybrać tynk (mineralny, silkionowy, silikatowy itd.) i go położyć bezpośrednio na osłonówce czy jednak zalecana jest dodatkowa warstwa np. jak przy 2W klej+siatka i na to dopiero tynk?

mariankossy
28-08-2009, 21:10
Na 1W , 3W najlepiej położyc tynk cementowo-wapienny i potem pomalować farbą.

lazik
29-08-2009, 14:17
Na 1W , 3W najlepiej położyc tynk cementowo-wapienny i potem pomalować farbą.
Ale cementowo-wapiennego chyba nie ma w strukturze? Ja chciałbym kornika.

Rezi
29-08-2009, 15:19
z czego jest ściana i z jaką dokładnością postawiono mury ?

lazik
29-08-2009, 16:23
z czego jest ściana i z jaką dokładnością postawiono mury ?
Zewnętrzna PTH 8. A co do dokładności to na moje oko równo i "czysto", ale wiadomo jak to jest z tym okiem inwestorskim.

Rezi
29-08-2009, 18:29
przy porothermie ze względu na jego rowkowatą powierzchnię może ci wyjść dużo masy do zatapiania siatki, ale jeżeli cię to nie przeraża to tak zrób.
Siatkę powinno się ja stosować przy tynku cienkowarstwowym kładzionym bezpośrednio na np silkę lub komórkowy
Jeżeli muru są postawione niestarannie to jednak położyłbym najpierw tynk c-w i dopiero na to tynk cienkowarstwowy - warstwa zbrojona nie zaszkodzi a pomoże w przypadku ewentualnych pęknięć tynki cw

lazik
17-09-2009, 08:32
przy porothermie ze względu na jego rowkowatą powierzchnię może ci wyjść dużo masy do zatapiania siatki, ale jeżeli cię to nie przeraża to tak zrób.
Siatkę powinno się ja stosować przy tynku cienkowarstwowym kładzionym bezpośrednio na np silkę lub komórkowy
Jeżeli muru są postawione niestarannie to jednak położyłbym najpierw tynk c-w i dopiero na to tynk cienkowarstwowy - warstwa zbrojona nie zaszkodzi a pomoże w przypadku ewentualnych pęknięć tynki cw
A tynku cw nie da się ewentualnie zazbroić? Jaką do tego ewentualnie siatkę użyć? Też taką jak do klejów przy 2W czy raczej stalową z drobnymi oczkami do 1cm?