PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można "dokleić" balkon ? Jak ?



AGry
28-08-2009, 14:56
Witam,
Czy istnieje jakaś szansa aby "dokleić" balkon do wybudowanego już domku w stanie zamkniętym, z wylanymi wylewkami betonowymi na podłodze ? Nie wiem czy dobrze to wytłumaczę, ale mam pod wprawionymi oknami balkonowymi, wcześniej przewidzianymi do balkonu francuskiego (rzygownika), przestrzeń sięgającą od zewnątrz muru aż do wewnętrznej krawędzi okna i zastanawiam sie czy zmiana koncepcji na "normalny" balkonik jest jeszcze możliwa.
W kolejnym pokoju mam też balkon, który znów jest bardzo wąski i tu pojawia się drugie pytanie - czy uda się go jeszcze poszerzyć ? Jeżeli tak to jak ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi !

Barbossa
28-08-2009, 16:29
nic nie rozumiem :-?
ale poszukaj w guglach kotwy wklejane, wklejanie kotew itp, np hilti

LukaEgon
28-08-2009, 16:54
Ja też nie bardzo rozumiem :D To jest w końcu ten rzygownik ( :lol: ) czy nie ma żadnego balkonu i są tylko okna? W sumie to wszystko da się zrobić..duży miałby być ten balkon? Chodzi o to że balkon ten musiałbyś w jakiś sposób połączyć z domem. Zapytaj jakichś murarzy jeśli masz gdzieś takowych w pobliżu żeby zobaczyli na własne oczy jak się sytuacja przedstawia.. Jeśli będą widzieć możliwość połączenia balkonu z domem to ewentualnie możesz dla swojego świętego spokoju do tego balkonu dać dwie kolumny podtrzymujące żebyś za każdym razem jak wyjdziesz nie myślał że wylądujesz głową w ogródku :D

coulignon
28-08-2009, 17:54
Rzygownik! Boskie! Mógłbym mieć taki nick.
Do rzeczy:
Raczej w gre wchodzi balkon drewniany.
Konstrukcja taka:
http://www.styropiany.pl/IMAGESE/rys6.gif

Wyglada to tak:
http://www.budujemydom.pl/images/stories/wokol_domu/balkon_starannie2_600.jpg

Tylko odpowidz sobie na dwa pytania:
1. Po ch.... Ci balkon? - zaręczam w domu jest niepotrzebny
2. Czy taki jak powyżej dizajn Ci pasuje?

daggulka
28-08-2009, 18:04
Rzygownik! Boskie! Mógłbym mieć taki nick.


boszszsszzz.... to się zdecyduj :roll:
ostatnio chciałeś mieć : "Porucha na rypadle" :lol:
choć nie ... tytuł taki chciałeś chyba mieć :roll:

arkadio77
28-08-2009, 19:03
jak gesto dalibyscie te zastrzaly? - moze ktos z odpowienia wiedza dodac wymiary do ostatniego rysunku - od jakiegos czasu wlasnie o takim czyms myslalem :)

Barbossa
28-08-2009, 20:07
uwaga
podaję wymiary

90 60 90
inne nie warte zachodu :-?

daggulka
28-08-2009, 20:35
uwaga
podaję wymiary

90 60 90
inne nie warte zachodu :-?

takie to chyba tylko u Angeliny Jolie :wink:

Rezi
28-08-2009, 20:49
już nie ,teraz to ma ponad 65

daggulka
28-08-2009, 21:44
już nie ,teraz to ma ponad 65

jak znam facetów - to w jej przypadku te 5cm nie gra żadnej roli ....z takimi ustami mogłaby mieć nawet 100 /70/ 100 :wink: :lol:

Rezi
28-08-2009, 22:07
jak znam facetów....z takimi ustami mogłaby........

oj znasz :lol:

daggulka
28-08-2009, 22:20
jak znam facetów....z takimi ustami mogłaby........

oj znasz :lol:

a to źle ? :oops: :roll: :lol:

p.s. ja tam sie facetom nie dziwię ....jak jakaś fajna doopa idzie to samej mi sie głowa odwraca ....w poprzednim wcieleniu ni chybi byłam facetem :lol:

arkadio77
29-08-2009, 21:09
moje pytanie podkrecilo atmosfere widze, a tak na serio jak gesto dac te zastrzaly zeby nie zleciec?

EZS
29-08-2009, 22:05
moje pytanie podkrecilo atmosfere widze, a tak na serio jak gesto dac te zastrzaly zeby nie zleciec?

Się lepiej zastanów, czy to jest zmiana istotna i kto to naniesie na projekt... On ci też wyliczy wymiary. W końcu musi wziąć za to odpowiedzialność ktoś inny, niż forum muratora :wink:

el-ka
29-08-2009, 22:13
No ja myślę, że to projektant musi policzyć i zatwierdzić kierownik budowy - choćby formalnie, bo jednak odpowiedzialność jest bardzo duża, jakby się zarwało. Z drewna nawet stropy się robi i całe domy, ale muszą być odpowiednie obliczenia. Dawni cieśle robili oczywiście "na oko" i dobrze, ale wg przepisów budowlanych tu na pewno musi być projekt.
I raczej widywałam balkony drewniane na osobnych słupach pionowych niż zastrzałach, ale się nie upieram.

arkadio77
29-08-2009, 23:18
lubie duzo wiedziec :) czytam, zapamietuję...

am00
30-08-2009, 01:54
Ja u siebie dałem belki nośne o przekroju 12x6cm równolegle do muru, podparte co 180cm (żeby objąć wyjście na taras) belkami prostopadłym i zastrzałami o takich samych przekrojach. Na wierzch deski o grubości 32mm i długości około 100cm prostopadle do muru.
W dzienniku są zdjęcia.
Zastrzał dałem pod zbyt dużym kątem. 45 stopni w zupełności by wystarczyło. Oczywiście nikt mi tego nie projektował. Cały problem nie w przekrojach belek tylko ich w zakotwieniu. Ja nie miałem problemu, bo taki balkon był przewidziany od poczatku i przy wylewaniu wieńca wypuściłem na zewnątrz gwintowane pręty fi=12mm.

Nefer
30-08-2009, 02:05
Widziałam tak "doklejone" balkony na konstrukcji stalowej. Wyłożene drewnem. "Podpórki" były prawie niewidoczne

arkadio77
30-08-2009, 19:01
am00 bardzo dziekuje - najwieksze wrazenie z dziennika to boisko miedzy choinkami, to tacy dodatkowi zawodnicy :)

AGry
31-08-2009, 07:49
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i przepraszam za mało zrozumiałe pytanie :-)
POzdrawiam,
AGry