PDA

Zobacz pełną wersję : FIrma KOSBUD?! Kto coś wie?



evien
28-08-2009, 15:08
Witam,

Mam mały dylemat

Co sądzicie o firmie KOSBUD ?? Chodzi o tynki elewacyjne!

Dostałem od nich dziś ceny i są zachęcające bardzo !

Doradźcie coś,

CO lepiej nałożyć tynk silikatowy czy akrylowy?


Pozdrawiam

fighter1983
28-08-2009, 16:24
wg mnie dylemat dopiero bedziesz mieć kiedy sie zdecydujesz na te tynki.

coulignon
28-08-2009, 17:26
wg mnie dylemat dopiero bedziesz mieć kiedy sie zdecydujesz na te tynki.


Panie Fighter!
To juz po raz trzeci sie zgadzamy....
Raczej nie polecam.

Ramot
28-08-2009, 17:41
właśnie miałem zapytać o Kosbud, bo dziś nawiedził mnie ich przedstawiciel. Co z nimi jest nie tak?

coulignon
28-08-2009, 17:47
dość szybko elewacja może być brudna. Doświadczenia paru osób to potwierdzają.

Ramot
28-08-2009, 18:14
dzięki. Czyżby tynki brudoprzyciągające? :)
Cenowo wyglądają całkiem całkiem, ok. 20 PLN/m2 materiał + 17 PLN robocizna. Ale w tej sytuacji będę trzymał się wersji z Majster-polem

evien
28-08-2009, 19:39
co to znaczy "szybko się brudzą"?

fighter1983
28-08-2009, 22:57
jezeli ma byc tanio i dobrze, to mineralny malowany porzadnej firmy a nie takie wynalazki. Mineralny malowany w zasadzie nie ma wad, najtaniej, po pomalowaniu nie ma przebarwien, jest latwy w nalozeniu, tylko dobra farba na to i bedzie GIT.
ramotki - z deszczu pod rynne

Panie coulignon do 3 razy sztuka :P zobaczymy co bedzie dalej

evien
29-08-2009, 05:23
Nie powiedziałem że ma być tanio,

Poprostu pytam jak juz to określiłeś " co to za wynalazki"?

W takim razie co sądzicie o firmie Caparol, Greinplast?

Dzięki

fighter1983
29-08-2009, 06:33
Tanio było skierowane do ramotki.

Caparol, STO, Weber - OK
Greinplast, Ceresit, Kreisel, - może być
Dryvit - super
Masjterpole itp - brrrrr

Ale poważnie, wg mnie mineralny malowany wg mnie jest jednym z najlepszych rozwiązań, a to, że do tego jest najtańszy to tylko jego kolejna zaleta.

Ramot
29-08-2009, 07:14
o Majster-polu opinie rzeczywiście czytałem różne, ale ostatnio jakość podobno przyzwoita... :roll: Hmm... A jak na Twojej liście plasuje się Kabe?

Po lekturze forum mam niezły mętlik w głowie, ale urodziła mi się myśl o akrylowym i tego póki co się trzymam...

coulignon
29-08-2009, 07:26
Tanio było skierowane do ramotki.

Caparol, STO, Weber - OK
Greinplast, Ceresit, Kreisel, - może być
Dryvit - super
Masjterpole itp - brrrrr

Ale poważnie, wg mnie mineralny malowany wg mnie jest jednym z najlepszych rozwiązań, a to, że do tego jest najtańszy to tylko jego kolejna zaleta.

Nie wrzucałbym Majsterpola do tego samego worka co Kosbud i innych niewielkich producentów. Trochę się tam pozmieniało. W tej chwili, jak na tą półkę cenową, ich tynki są przyzwoite.

Ramotki,
Jeśli jednak nie akryl tylko tynk mineralny malowany to polecałbym firmę Dominat z Guzowa http://dominat.eu/produkty/
Jakość dokładnie taka sama jak systemu mineralnego Dryvit. Za to cena zupełnie inne. I to mam u siebie na ścianie. Firma jest mała i raczej nie jest nastowiona na klientów "lokalnych" (cała produkcja idzie na eksport) w związku z tym nie ma sieci sprzedaży a tynk trzeba wozić samemu lub zapłacić za wynajęty transport. Ale i tak się opłaca.

fighter1983
30-08-2009, 11:09
Kabe sklasyfikowalbym do tych moze byc, cena normalna, jakosc normalna... srednia polka srednia cena. Jezeli wybrales akryl z powodu tego, ze jest barwiony w masie, to zastanow sie czy nie lepiej dolozyc pare zl i kupic tynk silikatowy, jego przewaga nad akrylem jest to, ze pod wplywem temperatury nie staje się miękki, a co za tym idzie: nie wylapuje brudu.

Co do majsterpola: mialem stycznosc z tymi produktami 3-4 lata temu i wtedy to jeszcze firma miala problemy z utrzymaniem ciągłosci baz, a co za tym idzie: kolejna partia towaru była nieco inna niż poprzednia, a to miało wpływ na kontynuacje zamawianego koloru.
Jeżeli teraz poprawili te małe niedociągniecie to w mojej klasyfikacji sa w grupie może być.

evien
31-08-2009, 21:46
ok dzięki za odpowiedź,

Pozdrawiam

budowlaniec2772
28-08-2010, 20:40
według mnie kosbud jest ok
sprawdziłem na własnym domu i znam opinie wykonawców
dobra jakość i rozsądna cena.

Vivia
29-08-2010, 22:38
Przychylam się. Za tę cenę naprawdę wypadają dobrze, lepiej od Stronga, Mitechu czy Majsterpolu.