PDA

Zobacz pełną wersję : Moskitiery na okna dachowe



michalp
29-08-2009, 14:28
Witajcie,

Na klasyczne okna - bez problemu. Kiedyś kupiłem sobie takie do samodzielnego montażu - cały czas spełniają swoją rolę.

Ale jak to jest z zabezpieczeniem przed owadami w oknach dachowych?

Michał

Monika.Sz-a
29-08-2009, 15:53
witaj.
o jakich "do samodzielnego" montazu wspominasz..? ja w oknach mam takie najtansze- rzepem oklejona rama i do tego zamocowana moskitiera.. czegos takieog raczej nie da razy zamontowac w oknach dachowych..

chyba ze zrobisz cos w rodzaju ramki np na scianie poddasza- niejako ramki obejmujacej wneke okna dachowego- to moze jeszcze...

najlatwiej dokupic moskitiere danego producenta- z estetyczna prowadnica..

taka moskitiera najlatwiej spelnia funkcje w oknie uchylnym- uchylasz na zewnatrz dachu ile chchesz.. w przypadku obrotowego mozesz okno otworzyc tylko do linii wneki okna- bo wneke od strony pokoju zaslania wlasnie moskitiera i blokuje dalsze otwarcie..

na stronie fakro w dziale akcesoriow wew jest filmik na ktorym jest pokazane miejsce montarzu moskitiery i walsnie okno obrotowe- ze malo sie otwiera..

jesli masz patent malego majsterkowicza- moze mozna zrobic samemu prowadnice i moskitiere przyczepic do rolki- tj gotowe roletki sprzedawane do samodzielnego montazu- jednak ja w jednym oknie sama zamontowalam taka wlansie rolete- i w nowym domu wole juz miec zamontowane przez serwis- bedzie ladniej :D

pozdrawiam