PDA

Zobacz pełną wersję : Wykańczany dom w zimie



alfa36
29-08-2009, 18:26
Zaczęliśmy wykanczanie domu, ale nie damy rady przeprowadzić się przed zimą. I teraz problem: zakładać drewniane drzwi, drewniane parapety, drewniane podłogi (tylko w sypialniach) i drewniane listwy podlogowe czy czekać do wiosny? malować czy czekać? W domu nie będzie pieca, nie będziemy palić. W domu są/będą przed zimą: plytki, meble kuchenne i łazienkowe.

Nefer
29-08-2009, 18:29
Jesli nie będziecie grzać to jak położycie drewno ?
Wylewka powinna miec odpowiednią wilgotność.
Kiedy ją wylaliście ?

mery26
29-08-2009, 21:37
zakładać drewniane drzwi, drewniane parapety, drewniane podłogi (tylko w sypialniach) i drewniane listwy podlogowe czy czekać do wiosny? malować czy czekać?
NIE, czekać, jedynie malowanko

alfa36
29-08-2009, 23:17
Tynki, wylewki były w maju. Teraz są kladzione plytki, a w sypialniach ma być mozaika drewniana (dostalismy takową, co prawda ma 30 lat ale jest dobra), ewentualnie panele. W pazdzierniku dom będzie ocieplany. Piec mozemy wstawic, ale nie chcemy grzać, bo to i koszty i praca (ogrzewanie na grosik).

tom.f
30-08-2009, 10:15
Jeżeli nie zamierzacie grzać to ja bym nie robił dalszych prac jak malowanie czy drewno absolutnie. W zimę ściany przemarzną i będzie problem później.

Przez ostatnią zimę nie ogrzewałem bo nie miałem jeszcze pieca i to był błąd. Miałem wykończone poddasze płytami gipsowymi i zrobione tynki i gładzie, teraz na poddaszu zostały pomalowane ściany i skosy i tam gdzie były wkręty do KG odeszła farba z papierem od KG.

Także jeżeli nie zamierzasz grzać to ja bym odpuścił.

VIP Jacek
30-08-2009, 10:44
jeśli dom nie ogrzewany tym bardziej świeży, to czekać do ciepłej wiosny.

paul997
30-08-2009, 21:47
Przez ostatnią zimę nie ogrzewałem bo nie miałem jeszcze pieca i to był błąd. Miałem wykończone poddasze płytami gipsowymi i zrobione tynki i gładzie, teraz na poddaszu zostały pomalowane ściany i skosy i tam gdzie były wkręty do KG odeszła farba z papierem od KG.


Z tynkami i gładziami nic się nie stało? U mnie też muszą przezimować. Mam tynki cementowo-wapienne z cienką warstwą goldbandu.

Nefer
30-08-2009, 21:49
Tynki, wylewki były w maju. Teraz są kladzione plytki, a w sypialniach ma być mozaika drewniana (dostalismy takową, co prawda ma 30 lat ale jest dobra), ewentualnie panele. W pazdzierniku dom będzie ocieplany. Piec mozemy wstawic, ale nie chcemy grzać, bo to i koszty i praca (ogrzewanie na grosik).

nie zaryzykowałabym drewna bez ogrzewania :(

daggulka
30-08-2009, 21:52
jak poprzednicy - nie ogrzewając zimą - na pewno nie robiłabym podłóg czyli paneli, parkietu.....

FlashBack
30-08-2009, 21:57
zakonczyc przed jesienia wszelkie mokre roboty i koniec ... luz.
zima bez "kaflowania" szczegolnie na podlogowkach.



Przez ostatnią zimę nie ogrzewałem bo nie miałem jeszcze pieca i to był błąd. Miałem wykończone poddasze płytami gipsowymi i zrobione tynki i gładzie, teraz na poddaszu zostały pomalowane ściany i skosy i tam gdzie były wkręty do KG odeszła farba z papierem od KG.


bo wkrety byly przekrecone i te zimne szpachlowanie

Z tynkami i gładziami nic się nie stało? U mnie też muszą przezimować. Mam tynki cementowo-wapienne z cienką warstwą goldbandu.

cienka? rozumiem, ze nie cieniej jak 5mm.

cieszynianka
30-08-2009, 22:11
Całą ostatnią zimę grzaliśmy (nie mieszkając jeszcze) właśnie z powodu drzwi, coby swojego kształtu pierwotnego nie straciły :roll: :lol:

Gelus
31-08-2009, 09:03
Inaczej....

Jaką minimalną temperaturę trzeba utrzymać w częściowo wykończonym domu (ocieplenie, GK, schody drewniane)?

pierwek
31-08-2009, 09:30
W pazdzierniku dom będzie ocieplany. Piec mozemy wstawic, ale nie chcemy grzać, bo to i koszty i praca (ogrzewanie na grosik).

nie dramatyzuj - nie musisz mieć w domu 25 stopni. Jak lekko będziesz grzać - tak około 12stopni to większość prac możesz robić a na ogrzewanie kasy strasznie dużo nie wydasz.

tom.f
31-08-2009, 09:33
Przez ostatnią zimę nie ogrzewałem bo nie miałem jeszcze pieca i to był błąd. Miałem wykończone poddasze płytami gipsowymi i zrobione tynki i gładzie, teraz na poddaszu zostały pomalowane ściany i skosy i tam gdzie były wkręty do KG odeszła farba z papierem od KG.


Z tynkami i gładziami nic się nie stało? U mnie też muszą przezimować. Mam tynki cementowo-wapienne z cienką warstwą goldbandu.

Z tynkami wszystko OK, tylko KG w miejscach gdzie występują wkręty

mjakob
31-08-2009, 09:35
Przez ostatnią zimę nie ogrzewałem bo nie miałem jeszcze pieca i to był błąd. Miałem wykończone poddasze płytami gipsowymi i zrobione tynki i gładzie, teraz na poddaszu zostały pomalowane ściany i skosy i tam gdzie były wkręty do KG odeszła farba z papierem od KG.


Z tynkami i gładziami nic się nie stało? U mnie też muszą przezimować. Mam tynki cementowo-wapienne z cienką warstwą goldbandu.

Ale chyba łazienkę czy pom. gospodarcze mozna wykończyć i zostawić bez ogrzewania. Mam na myśli płytki, instalacja sprzętów itp.

pierwek
31-08-2009, 12:57
12-13 stopni to nie jest minimalnie - zupaełnie komfortowo można pracować - a nawet się zgrzać :)
minimalnie to ja bym określił na 5-7 stopni 8)