PDA

Zobacz pełną wersję : Sakury w ogrodzie



boolion
29-08-2009, 21:58
Witam wszystkich jestem młodym bo 17-letnim ogrodnikiem. bawiłem się kiedyś w ogrodnictwo na działce ale w ubiegłym roku takową rodzicę sprzedali. Niedługo czeka mnie przeprowadzka z bloku do domku jednorodzinnego i mam do dyspozycji wraz z rodzicami ok. 20 arów działki. ówcześniej uzgadniając ten fakt i podzielając fakt wspólnej fascynacji Japonią, jak i nauką tego języka z mojej strony zdecydowaliśmy się zasadzić kilka drzew wiśni ozdobnych.

interesują mnie wszystkie opinie na temat gatunków tych drzew, jak według was się one prezentują.
głównie rozglądam się za gatunkiem "Jagutsu Zakura" jak i "Kiku shidare".
Chciałbym się dowiedzieć, bo być może posiadacie takowe, skąd mogę zakupić gotową sadzonkę, z jakim kosztem się liczyć i jak pielęgnować te piękne drzewa.
widziałem kiedyś jeszcze jedną odmianę o opadających do ziemi pędach ale nie pamiętam jak ona się nazywała, a też takowa mnie interesuje.

z Góry serdecznie dziękuję za pomoc :D

madwo
29-08-2009, 22:48
Płaczące do ziemi:
Wiśnia jedoeńska (Prunus x yedoensis) 'Shidare-yoshino'
Wiśnia różowa Prunus subhirtella 'Pendula'

Zakupic nie powinno byc problemu w Necie. Kikushidare i Kanzana ma Pinus. Są tez na allegro.

ArturPoniatowski
30-08-2009, 07:45
Tylko uważaj z tymi wiśniami potrzebują stanowiska słonecznego. "Jagutsu Zakura" wymaga dużo miejsca sprawdza się jako soliter. Glebowych wymagań niema, ale lepiej rośnie na glebach żyznych i wilgotnych. Uwaga na mrozy, nie należy jej sadzić w rejonach Polski o ostrych zimach.

"Kiku shidare" - podobniewymaga stanowisk osłoniętych,,żyznego podłoża,wystawy słonecznej. Taka krytyczna temperatura dla tych drzewek to będzie -20 -24stopnie.

Jeżeli fascynujesz się ogrodami japońskimi to masz większą gammę drzew i krzewów które możesz posadzić klony, rododendrony, bukszpany, sosny (bonzai) itp. W naszym klimacie nie odtworzymy japońskiego ogrodu możemy wykonać jedynie ogród w stylu japońskim wykorzystując rośliny przystosowanych do naszych warunków.

boolion
30-08-2009, 21:32
na allegro znalazłem tylko 2 okazy wiśni kanzan piłkowana i kanzan odwrotnie stożkowana.

ja mieszkam w Jastrzębiu zdroju a za chwilkę w zebrzydowicach jest to niedaleko Rybnika przy granicy czeskiej, jeśli wam się chce to możecie sprawdzić na zumi.pl gdzie to się znajduje. Gleby mamy żyzne bo kwitnie na terenie zebrzydowic rolnictwo, dużo gleb brunatnych bogatych w węgiel kamienny. Jeśli chodzi o zimy bywa różnie, nie przeszkodzi mi to w sadzeniu tych drzewek?

madwo
31-08-2009, 08:57
Tam sa na przykład
http://ogrod-powsin.pl/ogrodnik/alejowe.html
http://www.dabrowka.pl/szmatli.php