PDA

Zobacz pełną wersję : Fundament - czy da się uratować?



pelikan80
30-08-2009, 18:02
Witam,

Mam możliwość kupna działki wraz z znajdującym sie na nim fundamentem (budowa została już wcześniej rozpoczeta). Problem w tym że fundament ten został zrobiony ładnych prarę lat temu i przez ten okres kompletnie niezabezpieczony niszczeje. Widać na nim przynajmnie kilka pęknięć i odpadający w paru miejscach tynk - ogólnie na pierwszy rzuto oka wygląda kiepsko. Czy taki fundament da się jeszcze uratować? Co należałoby zrobić?
Może zburzyć wszystko i zacząć od nowa?

wykrot
30-08-2009, 18:14
Wiarygodną odpowiedź da ci tylko uprawniony budowleniec po dokładnych oględzinach.

krigro
31-08-2009, 07:49
Nigdy bym nie budowała na starym fundamencie. Jeśli działka warta usuń stary fundament i buduj.

Martinezzz
31-08-2009, 23:43
ja bym nie ryzykowal, nawet nie wiadomo jakie ma zbrojenie, z jakiego betonu i pod jaki dom byl robiony, chcesz spac spokojnie i uniknac problemow podczas budowy, nie kuś losu, to nie kolor sciany, który mozna zmienic, dobry fundament to podstawa budowy domu, na tym stoja "grube" fundusze inwestora i nie wyobrazam sobie sytaucji gdy na pewnym etapie budowy okaze sie ze np. fundament jest za slaby :o , masakra to malo powiedziane :roll:, jak dzialka ladna i dobra cena to brac, ale wywalic stary fundament, pozdro

el-ka
31-08-2009, 23:49
Słyszałam też, że fundament nie powinien stać nieobciążony - wysadzanie, wpływ wody itp.
A jak postawisz ściany, dach, a on się zapadnie, pęknie to co zrobisz ? :o
W zasadzie cena działki powinna być nawet niższa, bo koszt rozwalenia fundamentu cię obciąży.
Jak by tak jeszcze był w miarę świeży i dostępny projekt, kontakt z wiarygodnym kierownikiem budowy, zasypany piaskiem, zdrenowany - to można ryzykować. Ale to co piszesz - to za duże ryzyko.

docent161
01-09-2009, 06:16
Fundament to najważniejsza sprawa - później juz nie naprawisz !!! Ale możesz jeszcze odkopać go w koło i sprawdzić co i jak .

adi_
01-09-2009, 07:25
a jak by tego nie rozwalc tylko w kolo wylac nowy z nowyn zbrojeniem ?

Zbigniew100
01-09-2009, 07:57
Projekt domu jest ten sam ?
Niech fundamenty zobaczy kierownik budowy.
Może pęknięcia to tylko uszkodzona izolacja termiczna ?
Można zobaczyć zdjęcia ?