PDA

Zobacz pełną wersję : [b]Wk?ady kominowe (kwasówka) o przekroju prostok?tnym [/b]



kabak1
05-01-2004, 19:54
Mam w domu komin o przekroju 19x28 chcę do niego podłączyć piec dla którego minimalna średnica komina powinna wynosić 20cm. Narazie wszystko jest O.K. ale do nowego pieca muszę w komin zamontować wkład ze stali kwasowej. Gdybym próbował wsadzić tam rurę max wejdzie 18cm i teraz zacznie się problem, gdyż komin będzie za mały do pieca. Teraz pytanie do Wasa czy ktoś ma może zamontowany wkład o przekroju prostokątnym jeśli tak prosiłbym o podanie ceny takiego komina i firm które się tym zajmują w południowo-wschodniej Polsce

Laluś
08-01-2004, 19:00
Może zamiast kombinować z tym profilem spróbuj założyć rurę i wentylator mechaniczny

budowlaniec
08-01-2004, 19:33
Co to za piec? Napisz coś więcej.

centaur14
09-01-2004, 05:20
Ja mam cos takiego z kwasowki na wielkosc otworu i jeszcze z daszkiem na czubku. Zrobila to taka firma w Ciechocinku przy ul. Raczynskich / Armi Krajowej. Mam to w montowane w kanal dymny od pieca mialowego i wystaje dodatkowo ponad jeden metr nad koniec komina.

januszek
09-01-2004, 07:54
na pewno zrobią w firmir Darco w Dębicy
lub w Tarnowie w Tarnawie.

kabak1
09-01-2004, 23:27
Laluś napisał

Może zamiast kombinować z tym profilem spróbuj założyć rurę i wentylator mechaniczny
Nie zabardzo chciałbym się bawić w wentylator mechaniczny bo co się stanie jak zabraknie prądu gorąca woda jakoś pójdzie cyrkulacyjnie do akumulatorów a co ze spalinami

kabak1
09-01-2004, 23:32
Budowlaniec napisał

Co to za piec? Napisz coś więcej.

Piec na paliwo stałe na zagazowane drewno. Gdyby przez cały czas pracował z pełną mocą nawet nie dawałbym wkładu ale on się włącza wyłącza spaliny nagrzewają sie to znowu stygną i w kominie wydziela się duża ilość wody i takiej smoły także bez wkładu komin długo nie wytrzyma, no i szkoda moich gładzi w domu

kabak1
09-01-2004, 23:36
Centaur14 napisał

Ja mam cos takiego z kwasowki na wielkosc otworu i jeszcze z daszkiem na czubku. Zrobila to taka firma w Ciechocinku przy ul. Raczynskich / Armi Krajowej. Mam to w montowane w kanal dymny od pieca mialowego i wystaje dodatkowo ponad jeden metr nad koniec komina.
A możesz mi podać koszt takiego wkładu, wysokość twojego komina (będę miał skalę porównawczą), może masz jeszcze telefon do tej firmy byłbym naprawdę happy

kabak1
09-01-2004, 23:40
Januszek napisał:

na pewno zrobią w firmir Darco w Dębicy
lub w Tarnowie w Tarnawie.

Masz może jakieś telefony do tych firm byłbym wdzięczny

A może ktoś mi da namiary na firmę w Lublinie ???
Z góry dzięki

budowlaniec
15-01-2004, 23:17
www.darco.com.pl

januszek
16-01-2004, 07:20
www.tarnawa.com.pl

kabak1
25-01-2004, 22:22
Dzięki Panowie za podpowiedź.

Gościu
11-02-2004, 23:06
Jest taka firma na ul. Krochmalnej w Lublinie która handluje wszelakimi wkładami kominowymi. Tylko zapomniałem jak się nazywa (Krochmalna nie jest taka długa napewno znajdziesz.)

kabak1
26-02-2004, 22:42
Przejechałem całą Krochmalną i nic nie znalazłem, nikt tam nie robi wkładów kominowych ale dzięki za szczere chęci (może coś tam było tylko się już zmyło) może ktoś z forumowiczów coś jeszcze mi podpowie gdzie znajdę firmę w Lublinie która się zajmie moim tematem

Janon
26-02-2004, 22:52
proszę bardzo, dystrybutorzy Darco w Lublinie



http://www.darco.com.pl/pl/szczegoly.php?id_m=65

kabak1
14-03-2004, 16:56
Janon dzięki za namiar ale już się znalazło W tem weekend w Lublinie były targi budowlane i było kilku producentów takich rzeczy (teraz mam dużo namiarów i kosztorysów także jestem w domu) teraz tylko kasa i rury do komina a potem palić w piecu.

ArtMedia
15-03-2004, 10:27
Pamiętaj tylko, że wkład o przekroju prostokątnym będzie działał conajwyżej tak dobrze jak wkład o przekroju owalnym wpisanym w ten prostokąt. A takie owalne robię właściwie wszystkie firmy bez żadnych dopłat...

kabak1
19-04-2004, 23:26
ArtMedia napisał

Pamiętaj tylko, że wkład o przekroju prostokątnym będzie działał conajwyżej tak dobrze jak wkład o przekroju owalnym wpisanym w ten prostokąt. A takie owalne robię właściwie wszystkie firmy bez żadnych dopłat...

Właśnie nastąpiła zmiana planów i będzie wkład kominowy o przekroju owalnym