PDA

Zobacz pełną wersję : kolor klinkieru



gabriela
05-01-2004, 19:57
Czesc, ja znow na temat klinkieru. Pomozcie prosze. Budujemy dom z tzw.niskim i wysokim parterem. Niski parter bedzie pokryty klinkierem, wysoki parter otrzyma jasna , kremowa elewacja. Dach i okna planujemy ciemno brazowe. Jaki kolor klinkieru zastosowalibyscie na te czesciowa elewacje. Podoba nam sie Terca Kosmo, ale na jej tle nie bedzie widac brazowych drewnianych okien. Moze jakis jasniejszy klinkier, ale jak to bedzie wygladalo w zestawieniu z ciemnym dachem? Mozecie podpowiedziec jak to widzicie? Wiadomo, ze decyzji za nas nikt nie podejmie, ale bardzo prosze o Wasze zdania na ten temat. Gabi

Karlos_m
05-01-2004, 20:50
Doradzanie w sprawach koloru jest rzeczą wysoce ryzykowną. Ja mogę powiedzieć jedynie że w momencie gdy ja kupowałem klinkier to bardzo podobały mi się tradycyjne rozwiązania tzn. czerwony klinkier, żółta ściana i jasno brązowe okna (oczywiście ceglasty dach). Po 2 latach budowy, i po powstaniu kolejnych podobnych domów na moim osiedlu mam ochotę coś zmienić. Niestety nie mam wielu możliwości zakładając że mam już klinkier CRH kalachari (cieniowany czerwony) i dach ceglasty.
Dlatego zachęcam do wybierania takich kolorów stałych elementów domu które nie dominują nad nim i dają możliwość zmian w koncepcji kolorystycznej.

gabriela
09-01-2004, 21:24
I co, nikt wiecej nie ma zdania na ten temat? Prosze o podpowiedzi!!!!

Krystian
10-01-2004, 08:27
http://republika.pl/grupakrakowska/Krystian.jpg

Do tego na wiosnę będzie dach w kolorze cokołu... :P
OKNA, brązowe (dąb rustykalny) oczywiście, już są... :wink:

10-01-2004, 09:47
Ja bym dała jasny, piaskowy,nie za żółty.
Bardzo ładnie to wygląda w zestawieniu z częścią otynkowaną.I do brązu też pasuje.
Pozdrawiam.
Napisz,na co się zdecydowałaś.
:D