PDA

Zobacz pełną wersję : Kabelki



Mikołaj:)
31-08-2009, 11:44
Witam.
Niedługo kładę instalację elektryczną. Zanim przyjdzie elektryk chciałem zaplanować co i jak. Wnętrze domu mam już mniej wiecej rozplanowane. Zastanawiam się jakie i ile dać kabli jeżeli chciałbym korzystać z wideodomofonu oraz bramy z siłownikami i furtki z elektrozaczepem. Myślałem też o podglądzie z kamery przy furtce na ekranie tv. :roll:

robertsz
31-08-2009, 12:43
...Zastanawiam się jakie i ile dać kabli jeżeli chciałbym korzystać z wideodomofonu oraz bramy z siłownikami i furtki z elektrozaczepem. Myślałem też o podglądzie z kamery przy furtce na ekranie tv.
Do tej pory myślałem, że to rola elektryka - zrealizować plany i marzenia inwestora :)
Jak ty to wszystko sam zaplanujesz to co u Ciebie będzie robił elektryk poza bruzdami?

mery26
31-08-2009, 13:08
Zastanawiam się jakie i ile dać kabli jeżeli chciałbym korzystać z wideodomofonu oraz bramy z siłownikami i furtki z elektrozaczepem. Myślałem też o podglądzie z kamery przy furtce na ekranie tv. :roll:
a to zalezy jaki sprzet chcesz instalować w przyszłości i jak go skonfigurować, bo np.:
do videodomofonu można dać samą skretkę żelową (0,5mm2) i dodatkowo koncentryk (jak pow. 50mb)
bramę wjazdową można zasilać 12V oraz 220V