PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM Z WIDOKIEM 2 pracownia DOMY Z WIZJĄ



Strony : [1] 2 3 4

hellboy
31-08-2009, 12:07
Witam
Czy ktos planuje postawic ten wlasnie dom, jesli tak to czy planowaliscie jakies zmiany w projekcie?

radja13
31-08-2009, 12:14
A gdzie można znaleźć ten projekt?

Na stornie pracowni nie ma takiej pozycji.

hellboy
31-08-2009, 12:19
A gdzie można znaleźć ten projekt?

Na stornie pracowni nie ma takiej pozycji.

Rzeczywiscie, na stronie jest nazwa "Z widokiem" jednak nazwa oficjalna projektu jest juz z "2"...

hellboy
26-09-2009, 21:36
up

siza
11-01-2010, 01:18
Nie ma projektu Z Widokiem w wersji 2. Była kiedyś na stronie koncepcyjna wersja projektu w technologii szkieletowej, ale nie było na nią chętnych, wszyscy chcieli wersję murowaną, czyli Z Widokiem (obecnią na stronie).

ewa133
02-02-2010, 11:47
Witam serdeczni.

Dolaczam sie do zapytania czy ktos zakupil projekt i jest juz w trakcie realizacji?
Planuje kupno tego projektu,uwzgledniajac kilka zmian w projekcie...

Jestem ciekawa czy ktos jest juz w trakcie realizacji i jest w stanie podzielic sie swoimi doswiadczeniami.

siza
02-02-2010, 12:34
Zamierzam kupic ten projekt. Rozmawiam jak na razie z potencjalnymi wykonawcami. Ich zdaniem jest prosty w budowie.
Jeden wycenil mi na ok. 150tys. za stan zamknięty bez okien.
Zamierzam zrobic schowek pod schodami. jakie zmiany w projekcie zamierzacie wprowadzić?

ewa133
02-02-2010, 15:09
Fajnie , ze znalazlam kogos kto tez chce budowac ten sam projekt. ;)

Pod schodami tez chcemy zrobic schowek.
Brakuje nam jednak jeszcze jednego pomieszcenia dlatego postanowilismy od frontowej strony (od wejscia) przesunac-powiekszyć sciane o 1,5m powiekszymy tym sposobem kuchne, oraz supialnie u gory. Z prawej strony wyrownamy sciane, tak aby w srodku powstało nieduze pomieszcenie bez okien ktorego rowniez nam brakowało na spizarnię.
Tym samym sypialnia u góry podzielimy na dwa duże pokoje.

http://www.otofotki.pl/img12/miniaturki/hu5210_13.jpg (http://www.otofotki.pl/img12/hu5210_13.jpg.html)

siza
02-02-2010, 18:23
Ciekawe rozwiązania. A macie może rzuty poddasza. O ile powiększyła się powierzchnia uzytkowa przez te zmiany?

siza
02-02-2010, 18:32
Ścianka kolankowa w nowym pokoju nad wejściem będzie chyba niższa niż 1,5m? :

ewa133
02-02-2010, 19:30
Zrobilam wstepny projekt poddasza, i obliczylam orientacyjne powierzchnie po zmianach.

http://www.otofotki.pl/img12/miniaturki/ps6989_poddasze.JPG (http://www.otofotki.pl/img12/ps6989_poddasze.JPG.html)

ewa133
02-02-2010, 19:45
Powierzchnia parteru zmiani sie nastepujaco

http://www.otofotki.pl/img12/miniaturki/oj9597_13.jpg (http://www.otofotki.pl/img12/oj9597_13.jpg.html)

siza
02-02-2010, 20:39
Fajnie to wyszło! :D

ewa133
02-02-2010, 21:07
Opcjonalnie zastanawiam sie jeszce nad drobna zmiana parteru jeszcze w taki sposob.Aby polaczyc przedpokuj z wejsciem do spizarni.

http://zapodaj.net/9dfd45739209.jpg.html [/img]

siza
02-02-2010, 21:18
Nie mogę otworzyć, niestety :cry:
Może spróbujesz jeszcze raz wkleic ten rzut?

ewa133
02-02-2010, 21:19
poprawilam teraz powinno byc ok :D

siza
02-02-2010, 21:42
Osobiście wybrałabym wersję I, bo łatwiej korzysta się ze spiżarni z kuchni. Wygodniejsze jest wejscie do spiżarni w wersji II z wiatrołapu jak wchodzimy do domu z zakupami...

ewa133
03-02-2010, 08:30
Dokladnie tez tak mysle, ze wejcie od strony kuchni bedzie lepsze. Ale z drogiej strony wlasnie z zakupami bedzie latwiej od wejscia to wszystko zmagazynowac. Przedpokuj automatycznie tez bedzie wiekszy wiec latwiej sie bedzie pomiescic wszystkim domownikom podczas ubierania szczegolnie zimą aby nie brudzic juz w salonie.
Zawsze sa plusy i minusy.

Zastanawiam sie jeszcze nad elewacja z drewna czy to sie sprawdzi, czy nie bedzie to wygladalo brzydko po kilku latach, sama konserwacja drewna jest dosc uciazliwa.
Koncze projekt zmiany elewacji na marmurowe elementy.

Kiedy chcecie kupic projekt?

siza
03-02-2010, 10:34
My chyba zrezygnujemy z elewacji drewnianej. Zastanawiamy się nad klinkierem.
Projekt zamierzamy zamówić w przyszłym tygodniu, w sobotę będziemy oglądać dom gotowy wg innego projektu. Mam nadzieję, że zdania nie zmienimy i kupimy projekt Z Widokiem.
Szukałam projektu gotowego przez okres prawie 3 lat. Dopiero projekt Z Widokiem jest najbliższy moim oczekiwaniom. Nie jest idealny, ale nie chce domu- klatki i poddasza tylko na sypialnie. Raczej nie będziemy wprowadzać takich zmian, jakie proponujesz, mimo, że są na prawdę warte przemyślenia. Nie chcemy powiększać za bardzo powierzchni użytkowej, bo to są dodatkowe koszty. Nasza rodzina liczy 4 osoby i powierzchnia 116mkw. jest dla nas wystarczajca.
Kupimy wersję lustrzaną, idealnie pasuje na naszą działkę.

siza
08-02-2010, 10:13
Projekt kupiony! :lol:

dymonj
24-02-2010, 12:02
Czy ma ktoś jakieś zdjęcia z realizacji "domu z wizją" ??? Wszelakie informacje, spostrzeżenia, uwagi proszę o umieszczanie na forum .
Bądź na maila :[email protected]

ewa133
24-02-2010, 12:50
siza Wysłany: Pon, 8 Luty 2010 11:13 Temat postu: Z Widokiem

--------------------------------------------------------------------------------

Projekt kupiony!


Ja tez juz kupilam projekt ;)
Kiedy realizacja ;)

ewa133
24-02-2010, 12:58
Siza podaj nr GG ;) mam kilka pytan ;)

siza
25-02-2010, 18:29
GG: 20885263

siza
26-02-2010, 09:54
Jesteśmy na etapie adaptacji projektu. Dzisiaj też zleciliśmy badania gruntu.

siza
26-02-2010, 14:28
Zamierzamy ruszyć z budową w lipcu tego roku.
Nie rezygnujemy z modrzewia syberyjskiego na elewacji.

kat125
26-02-2010, 20:35
Witam,
:D
Też uważam,że modrzew powinie zostać :-)
Buduję " Z Widokiem", lustro, z paroma zmianami:
- dobudowany garaż, na jego dachu taras,
- po garażem piwnica
- dom wyłużony o 120cm
To te główne zmiany

Pozdrawiam "Widokowców"
:D
kat125

siza
27-02-2010, 20:58
Fajnie, że jest nas - "Widokowców" więcej! :lol:
Czekam ewa133 na GG.

siza
27-02-2010, 21:03
Mamy dylemat z czego budować, czy zostawić silkę zgodnie z projektem czy z czegoś innego i czy zostawić strop wylewany czy zastąpić go Terivą.

artur1098
09-05-2010, 00:03
Witam serdecznie ,
i jak wy planuje rozpoczęcie budowy tej chatki ..i mam pytanie do kat125 :
- czy możesz wstawić rysunki lub ew. wizualizacje twojego domu po zmianach , głównie chodzi o garaż..

podziękował i pozdrawiam wszystkich

Artur'o

martaijerzy
18-05-2010, 15:59
Witam.
My też dołączymy do grupy budującej ten dom. Już jesteśmy po kupnie projektu. Zastanawiamy się nad zmianami i szukamy wykonawców stanu surowego.
pozdrawiam Jerzy

siza
26-05-2010, 12:38
Witam,
Czy moglibyście podzielić się Waszymi pomysłami na garaż lub wiatę? Nie bardzo wiemy jak go dostawić do tego domu, ze względu na dosyć duże okapy, mamy wersję lustrzaną projektu.
Pozdrawiam, Sylwia

martaijerzy
29-05-2010, 07:26
Planujemy dostawić garaż od przeciwnej strony wejścia. Projekt garażu będzie wzięty z Praktycznego1. (na garażu taras) Będzie z tarasem i wejściem od małej sypialni. Wymaga to likwidacji okien dachowych w łazience i sypialni na poddaszu. Zostaną zastąpione oknem w ścianie szczytowej w łazience i drzwiami balkonowymi w sypialni. W połowie czerwca projekt idzie do adaptacji.
Więcej informacji co do zmian, które mamy wprowadzić (a będzie ich dużo) w następnej wiadomości. Mój kontakt to najlepiej bezpośrednio na adres: [email protected].
Pozdrawiam Jerzy

kat125
29-05-2010, 08:09
Witam,
ja też dobudowałam garaż na ścianie przeciwległej do wejścia.Na dachu garażu taras, wejście od małej sypialni. Okien dachowych nie likwidowałam. Na dole tylko zamieniłam miejscami łazienkę z pomieszczeniem gospodarczym, by było swobodne przejście do garażu.
Pozdrawiam, :-)
K.

iselin
29-05-2010, 20:51
Witam wszystkich,

właśnie poważnie zastanawiamy się nad kupnem tego projektu i naniesieniem lekkich zmian, tak jak poprzednicy chcielibyśmy go wydłużyć w części przedniej, żeby zrobić dwie sypialnie na piętrze.
Czy ktoś z was próbował dostawić garaż przy wersji podstawowej po prawej stronie budynku, jego dach mógłby jednocześnie służyć jako duży taras?
No to pewnie jak cała reszta czekamy na wizualizację z budowy pierwszych szczęśliwców :)

Pozdrawiamy :)

pauli28
31-05-2010, 08:05
Witam wszystkich b.serdecznie i mam nadzieje dowiedziec sie czegos wiecej nt. ww. domu. Po obejrzeniu setek projektow ten dom spodobal nam sie najbardziej : prosty, duze okna i antresola. Dodam, ze nie mam kompletnie doswiadczenia w tej materii, dlatego kazda informacja jest dla mnie b.cenna. Podobaja mi sie zmiany u ewy133, bo tez zalezy nam na 3 sypialniach u gory. Zdecydowalismy sie na wiate, czy ktos ma jakis pomysl? I jeszcze jedno pytanie czy przyblizone koszty, ktore sa na stronie domow z wizja sa realne czy moze zmiescimy sie w mniejszej kwocie, budujac systemem gospodarczym? I jeszcze czy wszyscy buduja technologia murowana? Z gory dziekuje za kazda rade i ew.relacje z budowy. My bedziemy sie budowac w woj.lodzkim. Pozdrawiam wszystkich, P.

ewa133
08-06-2010, 09:44
Witam serdecznie.
Wszystkie zmiany w projekcie zostały ;) troszke jedynie jeszcze zmieniłam ustawienie okna w dolnej lazience ;) Garaz zostanie jako osobny projekt , gdyz nie bardzo chce zaburzac "bezpretensjonalny"wyglad domu. Budowa rozpoczyna sie za miesiac , jeszcze zostało nam kilka ostatnich dokumentow do zalatwienia. Sciany beda jednak z Ytongów, nie jak w projekcie z Silki.
Jak tylko prace ruszą dodam zdjecia, dla zainteresowanych ;)

ewa133
08-06-2010, 09:56
Witam,
ja też dobudowałam garaż na ścianie przeciwległej do wejścia.Na dachu garażu taras, wejście od małej sypialni. Okien dachowych nie likwidowałam. Na dole tylko zamieniłam miejscami łazienkę z pomieszczeniem gospodarczym, by było swobodne przejście do garażu.
Pozdrawiam, :-)
K.
Kati prosze daj zdjecie ;) jak to wyszlo ;)

pauli28
08-06-2010, 10:41
Czekam z niecierpliwoscia na pierwsze zdjecia i zycze powodzenia!!!

ewa133
12-08-2010, 19:16
Witam serdecznie ponownie w watku ;)
W sobote zaczyna sie nasza budowa (wykop), w miare postepu budowy przesle pierwsze zdjecia, z realizacji.
Pozdrawiam

siza
14-08-2010, 22:37
Witam,

My jesteśmy na etapie szalowania stropu. W piątek lub w sobotę betonacja.
Mamy kilka dylematów, np. jaką dachówkę wybrać -Domino Creatona byłaby oczywiście najlepsza, ale jest trochę droga itd.
Pozdrawiam.

pauli28
15-08-2010, 09:42
Bardzo się cieszę, że się odzywacie i nie mogę się doczekać na pierwsze realizacje. Czy oglądałyście jakiś gotowy " Dom z widokiem"? Pozdrawiam i trzymam kciuki, ja na razie załatwiam papiery :rolleyes:

ojojoj
15-08-2010, 18:36
siza, ewa, pauli i Wszyscy budujący , jak postępy w pracach i przygotowaniach ? Pochwalcie się trochę z czego budujecie, w jakich technologiach, jak szacujecie koszty, jak koszty te rozkładają się na poszczególnych etapach budowy. Jakie macie pomysły, czy napotykacie na trudności podczas budowy, jakiego typu? Jakie rozwiązania stosujecie odnośnie okien : żaluzje?, szyby wzmacniane?, ramy drewniane?, plastiki?, aluminium?
jak zamierzacie ogrzewać Wasze domy ? i wiele wiele innych spraw, które są interesujące dla osób tu zaglądających :). Np jak ustawiliście Wasze domy względem kierunków świata, a konkretnie w którym kierunku spoglądacie z salonowego super-okna i widok na co będziecie mieć ;), ile metrów działki pozostaje Wam za tym wielkim oknem?. Wszystko jest ciekawe. Wklejajcie fotki Waszych "Widokowych domów" i piszcie coś , niech temat się kręci...w końcu to dom z widokiem, niech też ma porządny wątek :)
Pozdrawiam i powodzenia

ewa133
19-08-2010, 10:34
Witam wszystkich.
Wszystko przeciagnelo sie w czasie z soboty na srodę ;) okazało sie ze w jednym narozniku jest nieciekawy grunt musielismy zastosowac wzmocnienia GEO-siatka, dodatkowo zageszczac grunt na głebokosci 60cm całośc wykopu była prawie 2m w dniu dzisiejszym szalują juz fundamenty wiec mam nadzieje, ze dalej pojdzie juz lepiej ;)
Nasza działka ma 44ary, jest dosc spora dlatego mamy gdzie poszalec garaz postawilismy wolnostojacy. Wieczorem przesle zdjecia dla zainteresowanych ;)
Siza wyslij zdjecia ;)

siza
20-08-2010, 12:28
Witam!
My zrobiliśmy badania geotechniczne gruntu. Warunki mamy dobre, grunty średnioprzepuszczalne. Stąd mamy dylemat czy jest sens robić drenaż opaskowy wokół budynku, na pewno odprowadzimy wodę opadową z rynien do studni chłonnej.
Nasza ekipa budowlana i geodeta bardzo narzekali na skomplikowany fundament budynku i dużą ilość zbrojenia. Musieliśmy dokupić stali, bo z wyliczeń kosztorysowych było jej za mało. Nie starczyłoby na górny wieniec. Budujemy z Silki Xelli N24. Ogrzewanie pompą ciepła, podłogówka na całości. Zrezygnowaliśmy z kominka, stąd komin dymny wyrzuciliśmy z projektu. Kanały wentylacyjne robimy z gotowych bloczków wentylacyjnych Silki. Mamy dylemat jaką wentylację zastosować. Rozmawialiśmy z kilkoma firmami od rekuperacji. Nie podoba się nam jednak brak odpowiedzi co z czyszczeniem kanałów nawiewnych po latach eksploatacji.Ostatnio otrzymaliśmy jofertę na wentylację hybrydową. Nawiewniki ścienne higrosterowalne i wywiewne, główny wentylator wyciągowy podłączony do wszystkich kanałów, oprócz kuchennego od okapu, usytuowany na nieużytkowym poddaszu. Brak komina.
Dom nasz usytuowany jest z wejściem od strony zachodniej, z salonem od południa z widokiem na ogród. Okna w kolorze grafitowym z PCV, witryna aluminiowa, rolety zewnętrzne nastawne. Garaż, tak jak u Ewy wolnostojący.
Teraz wybieramy dachówkę. Z płaskiej rezygnujemy ze względu na: 1) koszty, 2) obawy o własciwe ułożenie dachów - kilku sprzedawców przestrzegało nas przed trudnościami we właściwym montażu takiej dachówki.
Jesteśmy na etapie zalewania stropu - w najbliższy poniedziałek. Mamy też już zrobione pionowe odwierty wraz z kolektorem pod pompę ciepła.

aleksandergrajerk
20-08-2010, 23:56
hej
witam wszytskich
tez chce budowac ten dom:)
bardzo jestem zadowolony ze dom z widokiem cieszy sie zainteresowaniem
boje sie troszke ze salon i kuchnia sa nie za duze chetnie poogladam wasze zdjecia
siza u ciebie juz nabiera wszytsko kształtów:)
pozdrawiam wszystkich

ojojoj
21-08-2010, 14:52
Siza, super rośnie Wasz dom i już teraz widać, że w okolicy to będzie ten najładniejszy :). Bardzo nam się podoba. Powodzenia i czekamy na dalsze foty.

A na czym dokładnie polega ta komplikacja z fundamentem, co to powoduje narzekanie ekipy i geodety?

pozdrawiamy

ewa133
21-08-2010, 18:50
http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/mk935_Obraz 4191.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/mk935_Obraz 4191.jpg.html)

http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/gc7731_Obraz 4185.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/gc7731_Obraz 4185.jpg.html)

http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/wg1680_Obraz 4205.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/wg1680_Obraz 4205.jpg.html)

ewa133
21-08-2010, 19:16
Siza – bardzo się ciesze , ze Wasz dom rośnie tak szybko. Mam nadzieje , ze jak zaleja fundamenty to i nasz będzie rósł z dnia dzień. Okolicę też macie bardzo fajna. Nasza działka położona jest w bezpośrednim sasiedztwie lasu dębowego . Jeszcze nie mamy sąsiadów w najbliższej okolicy ;) bynajmniej nie w tym roku .
Nasz garaż już stoi. W przyszłym tygodniu będzie zalewany wieniec.
W miarę postępów prac będę dodawała zdjecia.
Pozdrawiam

ojojoj
21-08-2010, 19:44
Ewa, ależ macie fajny las koło fajnego domu :) ... nie ma sąsiadów - więcej grzybów dla Was ;). Wam również powodzenia, my na razie możemy tylko pozazdrościć i dopingować. Czekamy na ciąg dalszy "widokowych opowieści".

A jak kształtują się koszty fundamentów i stanu zero? I czy Wasza ekipa również narzekała na skomplikowanie fundamentów?

pozdrawiamy

acca5
21-08-2010, 20:27
Siza- na 3 zdjęciu widać wieniec na ścianie fundamentowej ze zbrojeniem? Czy się nie mylę? Jeśli tak to czy nie wydaje się ,że stawiacie bunkier?
Wszak dom nie jest taki wielki. Słyszałam o przewymiarowaniu projektów wszystkich Domów z Wizją- jak to widzi wasz architekt? Czy kierownik?
No chyba ,że żle widzę?

Jednak na każdym pozostałym zdjęciu widać ,że jest wieniec- czy tak jest w projekcie czy to wasz kierownik kazał?
Kurcze z chęcią przeglądnęłam bym ten projekt budowlany.
Czy możesz podać jaki strop jest przewidziany i ile stali w całości idzie na dom,-powinno być w zestawieniu czy w projekcie są w stropie lub w więźbie jakieś stalowe Heby czy teowniki?
Stal jest jednak cholernie droga.

acca5
21-08-2010, 20:52
czy mogę od posiadaczy Projektu otrzymać mailowo zestawienie m2 powierzchni ścian, ilości więźby- m3, ścian fundamentowych , nośnych i działowych
oraz powierzchni dachu?powierzchni podłóg-góra i dół.
Tak sobie policzę koszty stanu surowego materiałowego.

mój e-mail: [email protected]

acca5
21-08-2010, 20:55
Ewa- u ciebie widać skomplikowane kształty ław- te skosy lecące przez dom to wymóg gruntu czy takie plany domu.

A i Ewa nie zapomnij o uziomie fundamentów- to od piorunów jeśli ktoś nie wie.Nie jest od gromienie wymagane do odbioru domu ale zawsze go warto mieć.

Przepraszam ,że jestem taka natrętna z tym domem ale uwielbiam ten projekt i stąd moja bytność tu na waszych budowach.

ewa133
21-08-2010, 21:36
Jeśli chodzi o fundamenty, to zostały dodatkowo wzmocnione , ze wzgledu na teren szkód górniczych (dolny ślask- bliskie sasiedztwo kopalni) W Pobliżu kopalni, ze względów bezpieczeństwa, fundamenty są dodatkowo wzmacniane. Po przeprojektowaniu wyszło 1,5tony stali, na same fundamenty.
A jeśli chodzi o ekipę, wykonawców to nikt nie narzekał , na utrudnienia.
Jeśli chodzi o koszty to robocizna wraz z materiałami kształtuje się nastepujaco.
1- etap- fundamenty do wypełnienia i ubicia 20700,-
2- etap sciany przyziemia do wykonania płyty betonu stanu ‘0” 21800,-
3- etap sciany nośne wewnętrzne i zewnętrzne parteru+kominy 21000,-
4- etap strop 27000,-
5- etap ściany nośne poddasza+ kominy 13500,-
6- sciany działowe parteru +pietro + wykończenia scian szczytowych 2500,-
7- Schody żelbetowe 3500,-

aleksandergrajerk
21-08-2010, 22:08
Siza mam prosbe podaj miala mam kilka pytan
pozdrawiam

TEGUSS
22-08-2010, 09:26
Witam "Zapalonych Budowlańców" domu "z Widokiem"

Niedawno trafiłem na ten temat na forum muratora :)

Projekt już mamy. "adaptuje" się.

Oczywiście póki co jesteśmy nim zachwyceni :) chociaż nie wykluczamy kilku zmian.

Okno w kuchni to pionowe najprawdopodobniej będzie zamurowane.

Jeżeli chodzi o ogrzewanie domu to drastyczna zmiana na PIEC NA PALIWO STAŁE. Co za tym idzie adaptacja pomieszczenia gospodarczego na Łazienkę z pralnią. Poprzednia łazienka to będzie kotłownia ze spiżarnią (1x2m - tak to widzę) by bezpośrednio z domu nie wchodzić do kotłowni.

Co do prac gdy odbiorę dokumenty od architekta w porozumieniu z budowlańcami ustalę resztę szczegółów.

Jestem bardzo ciekawy Waszych koncepcji i jak widzę każdy ten domek widzi po swojemu :)

Pozdrawiam i na pewno gdy tylko ruszę z budową podzielę się swoimi przemyśleniami i fotkami.

ojojoj
22-08-2010, 15:45
Tegussie, czy likwidacja okna w kuchni (rozumiem tego dużego na bocznej elewacji) nie spowoduje, że w kuchni zrobi się za ciemno i trzeba będzie wspomagać się światłem? A drugie pytanie, czy planowana przez Ciebie pomieszczenie na kotłownię jest wystarczająco duże i czy spełnia warunki norm, bo wiem że kotłownia musi mieć odpowiednie wymiary opisane normami ?
Czekamy i na Twoje postępy prac :)

Dzięki Ewa za info i dzielenie się informacjami, jakbyś mogła to oceń jeszcze czy te koszty pokrywają się z szacunkami pracowni, o ile zamawiałaś kosztorys.
Trzymamy kciuki, fajnie się ogląda Wasze zdjęcia :) czekamy na kolejne

TEGUSS
22-08-2010, 16:30
No właśnie :) Jeżeli chodzi o to okno uważam, że nieduża odległość od i tak sporego okna salonowego w 100% zrekompensuje brak okna w kuchni a jednocześnie udostępni kawałek ściany w i tak niedużym pomieszczeniu :). Jak pisze to narazie moje przemyślenia :)

A co do kotłowni muszę do odbioru mieć pomieszczenie 8m3 a tam tyle będzie :)

Zobaczymy jak to dalej się rozwinie :)

Pozdrawiam

ojojoj
22-08-2010, 16:54
Tegussie, z oknem w kuchni , faktycznie , wydaje się że nie powinno być źle :)
a co do kotłowni, nie odbierz , że się czepiam ;), tylko sobie wymieniamy informacje :), znalazłam, że między innymi dla małych i średnich kotłowni warunkiem jest by:
* minimalna odległość tyłu kotła od przegrody budynku: 0,7 m
* minimalna odległość boku kotła od przegrody budynku: 1,0 m
* minimalna odległość przodu kotła od ściany przeciwległej: 2,0 m
* minimalna wysokość pomieszczenia kotłowni: 2,2 m; w istniejących budynkach dopuszcza się wysokości 1,9 m przy odpowiednio zapewnionej wentylacji (nawiewno-wywiewnej)
( informacje ze strony http://www.konkret2.krakow.pl/index.php?action=aktual_oferta&id=77 ).
Czy takie warunki uda się spełnić w tym pomieszczeniu?
pozdrawiam

siza
22-08-2010, 21:53
W projekcie jest wieniec na fundamencie. Zgadzam się z Tobą acca5, że projekt jest przesadzony jeśli chodzi o ilość zbrojenia i samą konstrukcję, dla przykładu jeden z podciagów ma wysokość 45cm i zbrojenie z 8-mioma prętami o średnicy 12cm + podwójne strzemiona.
Mogliśmy spokojnie zrezygnować z dolnego wieńca, kierownik budowy nie widział problemu jednak pozostaliśmy przy tym gdyż stwierdzilismy, że w skali całego domu ten dodatkowy wieniec niewiele kosztuje, a wartością dodaną będzie prawdopodobnie brak pęknięć na ścianach podczas osiadania domu w pierwszym okresie po budowie. Tak naprawde to ten dom ma trzy wieńce, jeden na ścianach fundamentowych, drugi przy stropie, a trzeci tradaycjnie przy poddaszu.
Jeśli chodzi o stal to w projekcie jest 2,5 tony (zestawienie), już wiemy, że będzie mało, dokupiliśmy ostatnio jakieś 400 kg, po przeliczeniu wygląda na to, że wystarczy.
Warto dokupic wraz z projektem dokładny kosztorys, gdyż jest tam pełna obmiarówka, nam to na razie bardzo pomogło gdyż bazowaliśmy na niej przy zamawianiu np. betonu i było dokładnie jak w obmiarze, pozwala to zaoszczędzić pieniądze, oczywiście zawsze wykonawca liczy ile czego trzeba zamówić jednak jest to baza do weryfikacji wyliczeń wykonwacych i naszych.
Jeśli chodzi o trudność w budowie o której pisałam, to nie chodzi o to, że coś się nie zgadza, chodziło mi bardziej o to, że same fundamenty maja bardzo dużo osi, to wymaga dobrego gedety i kosztuje więcej, nie każdy chce wymierzać taką ilość osi, dodatkowo łatwiej o pomyłkę jeśli weżmiesz kiepskiego geodetę lub murarza. Także zbrojenie jest skomplikowane i skręcenie zajmuje więcej czasy niż przy typowym zbrojeniu. Jeszcze taka ciekawostka, nad oknem w salonie jest nadproże połączoen z wieńcem o wysokości 90cm, to kolejny ewenement konstrukcyjny.
Także wybór okna w salonie jest bardzo skomplikowany, chcąc zachować oryginalne wymiary trzeba raczej iść w profil aluminiowy, a to kosztuje. Projektant przewidział roletę nastawną kompaktową, to też ogranicza ze względu na niestandardową wysokość okna (roleta kosztuje krocie), dochodzi także problem z optymalnym osadzeniem okna, jak wiadomo standardowo roleta nastawna nie jest mocowana do nadproża, więc trzeba zaprojektować optymalny montaż. Wszystkie wymieniona punktu ograniczają znacznie dostawcę okna i podnoszą koszty. No ale efekt powinien wynagrodzić te trudy.
Zwróćcie uwagę także na dachówke, w projekcie jest dachówka płaska, zapewniam was, że jest to produkt niszowy i kosztuje sporo, dodatkowo położenie takiej dachówki wymaga perfekcyjnego położenia więźby dachowej, drewna o właściwej wilgotności (czytaj, nie występuje takie w większości tartaków) oraz dobrej ekipy dekarskiej - inaczej będą fale i szczeliny na dachu. My zrezygnowaliśmy z płaskiej dachówki - po prostu będzie taniej i bezpieczniej.
To chyba tyle, mam nadzieje, że wyczerpałam tematy. Jeśli macie jeszcze pytania to walcie śmiało.
Podaję także e-maila: [email protected]

aleksandergrajerk
22-08-2010, 22:15
hej Siza
mam takie pytanko - skoro piszesz ze to okno salonowe jest takie nieciekawe to moze, byłaby możliwość zmienic i wstawic tylko wielkosc taka jak same drzwi a góre zamurowac??
chociaz nie wiem czy by to nie oszpecilo troszke calosci ale pewnie koszt byby mniejszy??
no chyba ze sie nie znam
piszecie tez za ta kuchnia taka mala?? moze gigantyczna nie jest ale chyba az taka mala tez nie - co sadzicie?
pozdrowionka

acca5
22-08-2010, 22:31
Czy można uzyskać Siza to właśnie obmiarowanie domu- potrzebuję do własnego kosztorysu-m2 Ścian fundamentowych, ław, ścian nośnych i działowych oraz wielkość stropui jesli jest to możliwe to wielkość właśnie tego okna salonowego oraz kuchennego.Stali jest 2,5 tony, ile przewidują betonu na wieńce i ławy fundamentowe.?

siza
23-08-2010, 08:56
Witam,
Wybraliśmy ten projekt m.in. ze względu na duże oszklenie budynku, zmiany wymiarów otworów okiennych w tym projekcie to nieporozumienie moim zdaniem. Dużo jest innych projektów z małymi okienkami, jak ktoś tak lubi to niech buduje takie domy, a nie ciągle coś przerabia i wychodzą potem dziwadła. O kuchni nic nie pisaliśmy...

ojojoj
23-08-2010, 10:53
Siza, miło że macie chęć udzielać wyczerpujących informacji, dzięki :). Popieram, że okno powinno zostać takie jakie jest, bo w nim m.in. urok całego domku. Czy drzwi balkonowe w salonie są drzwiami przesuwnymi?
Chciałabym zapytać również, czy Wasze wydatki pokrywają się z kosztorysem na stronie pracowni? Ewa jak na razie trzyma się przybliżonych tam kwot , a jak u Was, może udaje się taniej (to życzeniowe podejście każdego planującego budowę ;) )?
No i te szklenia, czy robiliście już wycenę okien wraz z tymi żaluzjami, i czy koszt pracowni za stolarka okienną i drzwiową na ścianach osłonowych 27 860,60 jest realny ?
I jeszcze pytanie o dach: czy robicie pełne deskowanie dachu, jeśli się nie mylę tak jest w projekcie.
pozdrawiamy i lekkiego budowania :)

acca5
23-08-2010, 15:06
A propo okien mam ciekawy link http://www.internorm.at/Fotogalerie.html?chunk=0

poszukajcie Juni2 on ma jakiś kontakt z austriacką firmą od okien- poleca ją bardzo-plastiki z nakładka aluminiową. W wątku o nowoczesnych stodołach.

ewa133
23-08-2010, 17:23
Jestem tego samego zdania co siza. Ten projekt ma piekne duze okna i w całym jego przeszkleniu tkwi urok. Jest duzo innych projektow z małymi oknami , az zal zmieniac. W łazience na dole zamienilismy małe okienko na identyczne duże okno do ziemi co w kuchni-jadalni, okno jest usytuowane zaraz od wejscie odrazu przy samej scianie w łazience, w taki sposob aby połaczyc "ogród " z łazienką, na tej zasadzie, ze na podłodze na odcinku 30cm zaraz przy oknie beda wysypany identyczney kamienie co w ogrodzie. Jak wykonam wstepny projekt podziele sie swoja wizja. Z okna mamy piekny widok na las....

siza
24-08-2010, 11:32
Nasze wydatki na razie nie odbiegają specjalnie od kosztorysu, w większości się pokrywają.
Stolarka okienna z roletami zewnętrznymi, bez drzwiowej wychodzi nam w granicach 27tys.zł.
Witryna- profile aluminiowe, okno przesuwno-uchylne.

Ewa jak rozwiązałaś sprawę kanałów wentylacyjnych w stropie nad kuchnią? Kanały wentylacyjne przechodzą w miejscu nowych drzwi na poddaszu.
Jeżeli chodzi o dach to my nie robimy pełnego deskowania. Jaką zamierzacie położyć dachówkę?

ojojoj
26-08-2010, 10:05
co prawda nie budujemy jeszcze, ale nam podoba się dachówka creatona, typ zakładkowa o nazwie "optima". Widzieliśmy ją ułożoną na jednym z domów i dachówka ta, to jak brakujące ogniwo ;) między modernistycznymi płaskimi, a tradycyjnym zaokrąglonymi . Podobna do optimy jest dachówka "gratus" creatona.
Fajnie wygląda też blachodachówka z posypką mineralną, niestety cena jest taka jak normalnych dachówek, o ile nawet nie ciut droższa.
A jak tam postępy? Może parę fotek :) ? Zachęcamy ;)

siza
26-08-2010, 10:58
Na razie mamy przerwę po zalaniu stropu.
Pozostaje nam wybór dachówki. Zastanawiamy się nad R10 Nelskampa, która jest właśnie podobna do Optimy Creatona.
Szukamy pewnego punktu sprzedaży dachówek Nelskampa albo Creatona w okolicach Bydgoszczy lub Torunia.

ojojoj
26-08-2010, 11:40
też mi się podoba R10 Nelskampa, trochę poczytałam na forach i ludziska zachwalają, że "twarda jak pierun i dźwięczna jak dzwon, zamki wysokie, równa i zmienia kolor zależnie od kąta patrzenia i pory dnia, kładzie się bajecznie" ... a cena chyba podobnie jak creaton

ewa133
27-08-2010, 09:54
Wydaje mi się , ze jeżeli chodzi o dachowke do tego typu domu najlepiej sie sprawdzi nowoczesna i prosta w formie płaska dachówka BRAAS model Tegalit Cisar kolor Grafit . Mam świadomośc tego ze rodzaj uzytych materiałów ich kolor i kształt maja ogromny wpływ na ostateczny wygląd domu. Dlatego my zdecydujemy sie napewno na płaską.

siza
27-08-2010, 10:36
Mam ofertę na Tegalit. Nie jest drogo, ale nie podobają mi się krawędzie tej dachówki. Znalazłam wypowiedz i zdjęcia na forum.
http://i26.tinypic.com/8zpk7q.jpg
http://i25.tinypic.com/ipnu3m.jpg
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90378-dach%C3%B3wka-tegalit-BRAAS-Tegalit&p=4220343&viewfull=1#post4220343

ewa133
27-08-2010, 10:51
Wydaje mi się , ze z dołu nie bedzie to zauważalne, aczkolwiek jak bedziemy wybierac dachowke, to napewno sie przyjrze z bliska na jej wykonanie model CREATON DOMINO tez bardzo mi sie podoba, kolor łupek angobowany.

siza
27-08-2010, 11:28
Ja byłabym skłonna ku Nibrze G 10 Nelskampa.
Kilku sprzedawców odradzało nam jednak zakup płaskiej dachówki. Do jej położenia wymagana jest doświadczona ekipa i dobre drewno na więźbę dachową żeby nie dochodziło do wybrzuszeń. Trzeba też właściwie zamontować okna dachowe z kołnierzem do pokryć płaskich.
Musieliśmy pójść na jakiś kompromis i mąż przed chwilą złożył zamówienie na R10 Nelskampa.

ojojoj
27-08-2010, 11:53
uważam, że R10 Nelskampa też będzie fajnie wyglądać i "widokowemu domkowi" nie ubędzie na uroku. Jestem też zdania, że na zewnętrze domu bardziej niż dachówka wpływać będzie drewniana elewacja i z niej szkoda byłoby rezygnować. Wydaje mi się, że również okna tego domu skutecznie odwracają wzrok od dachu. Co nie zmienia faktu, że płaska dachówka jest super.
pozdrawiamy i czekamy na relacje

a...czy nie wydaje Wam się , że 60 tyś za dach w kosztorysie pracowni to przesadzona cena? Uda Wam się zejść poniżej tej kwoty?

siza
27-08-2010, 14:29
Dach będzie nas kosztował ok. 41tys.zł. Może trochę taniej.
Dachówka i akcesoria dachowe ok. 22-23tys. zł.
Zależy jakiego drewna użyjecie na więźbę dachową. Jeżeli struganego (bo krokwie muszą być strugane, przynajmniej pod okapem) i suszonego komorowo to cena 60tys. zł za dach jest realna. Szczególnie pod płaską dachówkę drewno musi być wysokiej jakości (w kółko nam to powtarzali).
Oto moja dachówka, przekonałam się do niej (ale płaskiej żadna nie pobije).

ewa133
27-08-2010, 16:31
Kolor idealny ;) bałam sie ze bedzie czerwien ;) , teraz i ja sie przekonałam ze bedzie ładnie ;)

siza
27-08-2010, 17:38
Dzięki;)

siza
27-08-2010, 21:36
A propo okien mam ciekawy link http://www.internorm.at/Fotogalerie.html?chunk=0

poszukajcie Juni2 on ma jakiś kontakt z austriacką firmą od okien- poleca ją bardzo-plastiki z nakładka aluminiową. W wątku o nowoczesnych stodołach.

Jeżeli preferujesz okna drewniane to Włoszczowa też robi okna z nakładką aluminiową nie trzeba korzystać z austriackich firm. Wspierajmy polską gospodarkę!

acca5 co do Twoich pytań odezwij się na mojego e-maila.

malkul
01-09-2010, 18:18
Witam Was z uśmiechem po same uszy , tak się cieszę że ktoś buduje tez mój ukochany domek. My też będziemy go budować, na dniach mamy mieć pozwolenie. Jednak wprowadziliśmy trochę zmian a rzuty naszego zamieścilismy w tym linku : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153844-quot-Z-WIDOKIEM-quot-PRACOWNIA-DOMY-Z-WIZJ%C4%84.
zachęcam do komentowania zmian. U nas SSO wycenili na ok 140tyś z materiałem, dachówka CREATON DOMINO "NUANCE" w kol. łupka angobowana. Ostatnio wyceniałam balustrady szkalne na schody i antresole i niestety masakra :bash: Koszt ogromny, aż mi się chce ryczeć bo jestem zakochana w szkalnych balustradach mocowanych punkowo do policzka. Ale się cieszę że budujecie hihihihihi:)
Nasze zmiany w projekcie w skrócie: w oknie tarasowym usunelismy górne przeszklenie i robimy okno 400cmx200cm dzielone na pół z czego jedna strona jest przesuwna, zmiana schodów zabiegowych na dwubiegowe ze spocznikiem, likwidacja drugich drzwi wejściowych, powiększeni pomieszczeń , obecna łączna powierchnia to 154m2, podniesienie ścianki kolankowej dzięki czemu w ponad 90% poddasza jest teraz użytkowe, garaż będzie wolnostojący aby nie psuć pieknej prostej bryły domu, dolna łazienka zostanie przedzielona ścinką działową i będzie tam kotłownia (gaz) oraz pralnia a także ubikacja i umywalka dla gości a na górze zmieści się swobodnie wanna i prysznic, toaleta i umywalka. W sypialni na górze zmieści się spora garderoba. To tak na szybko :)

malkul
03-09-2010, 12:46
Nasze rzuty po zmianach
Parter:
1. wiatrołap 5,4m2
2. komunikacja 16,8m2
3. pokój dzienny 21,85m2
4. kuchnia 14,80m2
5. wc+pralnia+kotłownia (gaz) 9,90m2
6. gabinet lub pokój gościnny 16m2

http://images43.fotosik.pl/318/92d61ecac58e01eamed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Poddasze:
1. antresola 17,75m2
2. pokój sypialnia+garderoba 23,50m2
3. pokój 12,60m2
4. łazinka 9,65m2

http://images45.fotosik.pl/319/5b668f6ec7d5d0d8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Zapraszam do komentowania

marcycho
04-09-2010, 11:16
Garaż niekoniecznie musi być w oddali. To wariant bez proejktu.

ewa133
05-09-2010, 10:10
http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/hc2159_Obraz 4301.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/hc2159_Obraz 4301.jpg.html)
http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/wv4329_Obraz 4286.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/wv4329_Obraz 4286.jpg.html)

Przesyłam kolejne etapy realizacji, co prawda juz wymurowane sa bloczki kolejne zdjecia dodam jak nie zapomne wziąć aparatu ;)

acca5
05-09-2010, 10:36
Ewa -ja z zapytaniem , czy te skosy przez ławy fundamentowe to są w projekcie ;czy dodawaliście je, czy możesz podać ile m3 betonu wlazło w te ławy i może się orientujesz ile stali poszło-na ławy?napisz ile bloczków poszło betonowych i ile warstw kładłaś
Ale dodam ,że wyglądają super

acca5
05-09-2010, 10:41
Ja jeszcze z zapytaniem, czy ktoś może zastanawiał się nad pokryciem z blachy tytan-cynk na rąbek stojący i może przeliczał go w porównaniu z dachówką? Bo do blachy prawdopodobnie można odchudzić więźbę- czyli zejść z kosztów więźby, ale dołożyć należy deskowanie dachu;

ewa133
05-09-2010, 13:59
Nie nie ma, z tym , ze fundamenty zostały przeproektowane pod szkody górnicze, suma ław wyszła 130m. Z fundamentów wychodzi 19 słupów, jest to zwiazane z tym , ze przenosilismy sciany o 1.5m teraz budynek ma wymiary 13.20/7.80m. Jesli chodzi o bloczki uwarunkowane jest to stanem "0", u nas poszło 840bloczków. Pretów o srednicy16 poszło 77sztuk i średnicy 12 x67pretów o długości 12m i 300kg strzemion razem okolo 2 tony, w całosci zakładane jest okolo 3.200tony stali. A betonu okolo 21 kubików (beton B25) na same ławy.

ojojoj
09-09-2010, 13:24
no no Ewa , Twój fundament wygląda jak tajemne znaki ;) ,
Siza, a Twój dom to już raczej w całości widać, pochwal się :) ,
a jak tam Inni zwolennicy widokowego domu, zaczęliście wasze realizacje ?
no gdzie te foty ? piszcie coś
pozdrawiam

siza
09-09-2010, 23:01
U nas ciągle pada :(.
Ewa jak rozwiązałaś sprawę podciągu wypadającego pod ścianą w dużej sypialni na poddaszu gdzie wypadają drzwi do powstalego z jej podzielenia pokoju?
Zastanawialiśmy się również nad takim podziałem, ale m.in. ze względu na wysokość tego podciągu (POZ. 3.1) zrezygnowaliśmy.
Pozdrowienia:)

ewa133
10-09-2010, 08:10
Siza- my jeszce nie doszlismy do tego etapu, dlatego ciezko mi powiedziec jak to sie u nas bedzie kształtowało. Przesyłam ci plan.Pozdrawiam ;)
z tym ze u nas doszło 1,5 metra
http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/be1593_Obraz.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/be1593_Obraz.jpg.html)

siza
10-09-2010, 23:19
Oto bieżące foty i ten podciąg.
Pozdrawiam:)

malkul
15-09-2010, 13:06
No i zaczęło się:) Jak już coś z ziemi wyjdzie to wstawię fotki. Trzymam kciuki za pogodę, bo wszystko od niej zależy:wiggle:

ewa133
21-09-2010, 14:53
SIZA ALE JUZ U CIEBIE FAJNIE TO WSZYSTKO WYGLADA ;) Jak dojdzie dach to wszystko nabierze kształtów ;)
Makul bardzo sie ciesze ze bedzie nas wiecej,

siza
23-09-2010, 20:36
Ewa, wklejam zdjęcia podciągu nad kuchnią, to taka zbrojona betonowa bela. W miejscu gdzie ona przebiega planujesz wykonać drzwi do nowego pokoju z podzielenia dużej sypialni. Z tego co widać czeka Cię ok. 25cm próg w drzwiach. Sugeruję tu problem. Nad gabinetem na parterze nie ma takiego grubego pociągu, jest słup, który pełni pewnie podobną funkcję jak ten podciąg. Nie daje mi to spokoju. Pozdrawiam.:bye:

ewa133
24-09-2010, 19:53
Dzieki Siza przedstawie problem mezowi niech mysli ;)
Makul a powiedz mi bo pisałas ze zrobilas wycene na dachowke domino, powiedz mi jak to wyszlo? Dostałam info , ze niby producen wstrzymał produkcje tego koloru do grudnia ?

malkul
24-09-2010, 20:29
Witam nam wycenili dachówkę na ok 25.000,00. Zszokowałaś mnie ta informacją o wstrzymaniu produkcji :( My juz mamy zalane ławy fundamentowe.

ewa133
25-09-2010, 10:22
Makul- Ja tez jestem troszke zdziwiona ta informacja, ktora otrzymałam w jednym punkcie sprzedazy, zwłaszcza , ze wycene robiłam w kilku miejscach. Obawiam sie ze po przyjeciu zlecenia beda zbierali resztki z kilku punktow... Nam wycenili przy wiekszej powierzchni dachu z oknami na 23 375,00 BEZ OKIEN 20 856
Dzis lali u nas płyte w poniedzialek, wyciagaja mury. Mam nadzieje, ze juz bedzie widac postepy ;)
Zastanawiam sie tez nad ta dachowka Dachówka ceramiczna Jacobi - Walther Stylist
Cena brutto: 4.40 PLN

malkul
25-09-2010, 21:00
Zrób sobie wycenę dachu w TAMIR PSZCZYNA LUB DACH-CENTRUM KRAKÓW. Za ok 190m2 dachu nam wycenili najtaniej netto ok 17.000,00 netto juz ze wszystkim(dachówka, gąsiory, stopnie, tasmy i inne pierdołki) . Ja mam powiększony dom nie oryginalny projekt.

siza
25-09-2010, 22:19
Uff... kolejny etap za nami, zakończony powodzeniem (szczegóły na zdjęciach).
W przyszły tygodniu startujemy z więźbą (dachówka już czeka na działce)
Ach i jeszcze jedno, ostatnie zdjęcie pokazuje jak panoramiczny widok dają te dwa połączone okna w kuchni (to dla tych którzy mają obiekcje czy warto włożyć to małe okno - ZAPEWNIAM, ŻE WARTO) :lol:

ewa133
26-09-2010, 07:31
Makul to wycene nam zrobili bardzo podobna, bo netto bez okien dachowych wyszlo
17 94,00 Nam wyszlo po zmianach 197m dachu.
Siza ;) wywolalas usmiech od uch do ucha ;) Fajnie

siza
30-09-2010, 22:10
ewa133, a może wstawiłabyś kilka fotek:oops:

ewa133
01-10-2010, 11:18
Czesc siza wstawie jutro bede na budowie wiec obcykam wszystko ;) niestety pogoda nam popsuła plany juz od poniedzialku mieli ciagnac mury, ciagle lało, i prace stały w miejscu dopiero od czwartku pierwsza warstwe wyciagneli dzisiaj od rana tez pracuja .
Wszystko jakos idzie opornie... Wczoraj byłam zamawiac dachowke i sprawa spelzla na niczym , okazało sie , ze tak jak pisałam wczesniej do grudnia wstrzymali produkcje Domino creatona... oczywiscie moge zrobic zamowienie , ale towar przyjedzie do nas w styczniu najwczesniej... Dlatego mysle teraz o Rupp Ceramika - Turmalin Aczkolwiek zastanawiam sie nad jej jakoscia i wykonaniem nie widzałam jej na ekspozycji. Może siza ty u was ja widzałas jak jest wykonana ?

siza
01-10-2010, 23:03
Cześć!
Mamy R10 Nelskampa w kolorze ciemnoszary angobowany. Czas realizacji naszego zamówienia to 2 tygodnie. Towar I gatunku. O tej firmie czytałam same pochlebne opinie, poza wypowiedziami o dachówce z serii F12, że źle wybarwiona. I faktycznie akurat ta seria nie wychodzi im najlepiej, sąsiad położył ją na dachu i ma "same koty" jak stwierdził przedstawiciel tej firmy, gdy przywiózł nam naszą dachówkę. Trzeba uważać na źródło zakupu. Często niestety do Polski trafia towar gorszego gatunku i sprzedawany jest w super ofercie.
W temacie Rupp Ceramika niestety nie pomogę.
W poniedziałek zaczęli u nas układać więźbę oczywiście w deszczu. I tak do środy. Pogoda w tym roku nie sprzyja budowaniu. Pozdrawiam:bye:

ewa133
02-10-2010, 09:40
Rupp Ceeramike- Turmalin znalazłam , jedynie w kolorze ceglanym, powiem ze jest naprawde bardzo solidnie wykonana ladna duza dachowka. Jedynie cena mnie powalila na kolana za metr wyliczyli mi dach. podstawowej 68zl, okres oczekiwania do 3 miesiecy. Wlasciwie wychodzi na to samo. Jedyny plus tego , ze zima (jak pogoda pozwoli) dekarze schodza z ceny cena do 30zl za metr.

siza
02-10-2010, 22:06
Drogo. Nam wyszło 45zł/mkw. :bye:

ewa133
10-10-2010, 18:59
Jak Siza idzie dach ;) jestem bardzo ciekawa efektu... Ciagle wacham soie nad ostatecznym wyborem pokrycia.
Jutro dodam zdjecia jak prace postepuja ;)
Jesli chodzi o podciag w naszym wypadku jest odwrócony.
Pozdrawiam

siza
13-10-2010, 09:15
Dzisiaj dach ma być skończony. Dachówka super, bardzo mało odpadów. Zostało nam 3/4palety. Czekamy na kominki wentylacyjne, bo przywieźli w innym kolorze. Mieliśmy problem z oknem dachowym w łazience, okazało się za długie. Wymieniamy na mniejsze 98x140.

ewa133
13-10-2010, 09:43
Ja juz u siebie nie byłam tydzien, niestety brak mi czasu, zdjecia obiecuje obiecuje a nie mam kiedy zrobic ;) Ale jak tylko pojade to napewno dodam ;)
Tak pytam niesmiało ;) moze masz zdjecia swojego dachu ;) z checia zobacze ;) ;)

Lifter
13-10-2010, 09:44
jak już dach jest, to teraz będzie z górki... pamiętam, że u nas jak położyli dach, to było bliżej niż dalej ;) choć może to złudzenie, teraz jak na to patrzę, to minęło szybko, ale wtedy wszystko się dłużyło... ;)

siza
13-10-2010, 21:03
Zrobiłam zdjęcie dla Ciebie ewa133, na razie telefonem, ale obiecuję, że zrobię lepsze fotki.
Zrobiliśmy podbitkę z deski sosnowej i pomalowaliśmy dwoma warstwami Sadolinu Base. Podobnie potraktowaliśmy wszystkie widoczne elementy dachu po ich oszlifowaniu dopiero po zamocowaniu. Nie można było tego zrobić przed położeniem, bo niestety padało. Nie wiem, czy dwie warstwy Sadolinu Base to wystarczy, czy może jeszcze trzeba pomalować to drewno Sadolinem Classic?
Dachówka jest na razie zakurzona, co jest widocznie na zdjęciu.
Poważnie zastanawiamy się nad elewacją drewnianą. Obawiamy się dużych strat ciepła z szalówką. W miejscu obróbki blacharskiej desek na połączeniu styropianu z wełną wypadają zimne wieńce i bela nad witryną, dużo zimnego betonu i potężne mostki termiczne. W projekcie jest tylko 12 cm wełny pod szalówką. Nie wiem czy zdążymy z ociepleniem domu przed zimą. Czy nie warto tego robić i lepiej żeby dom naturalnie wysychał bez styropianu na ścianach do wiosny.
:bash:

ewa133
14-10-2010, 08:57
:) No juz blizej jak dalej ;) dach wyglada ladnie, moj maz jest zachwycony ;) kolor bardzo mi sie podoba, jest idealny,przybrudzenia szybko zejda i bedzie perfekto ;)
Czekam jeszce na wycene Nelskampa g10 i ostatecznie podejmiemy decyzje jaki bedzie dach.

ewa133
15-10-2010, 18:51
http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/iw2983_Obraz 129.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/iw2983_Obraz 129.jpg.html)

A to nasz pierwszy mieszkaniec domu ;) Jestem jeszcze mała ale na wiosne ;) bede juz calkiem spora ;)

ewa133
17-10-2010, 08:39
http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/nu2833_Obraz 167.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/nu2833_Obraz 167.jpg.html)

http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/el8126_Obraz 150.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/el8126_Obraz 150.jpg.html)

http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/hn7620_Obraz 154.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/hn7620_Obraz 154.jpg.html)

http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/ht8812_Obraz 157.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/ht8812_Obraz 157.jpg.html)
Wspomniane przez size panoramiczne okno z pieknymi widokami ;)

http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/wv6467_Obraz 159.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/wv6467_Obraz 159.jpg.html)

http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/qs8479_Obraz 164.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/qs8479_Obraz 164.jpg.html)

http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/mu1129_Obraz 166.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/mu1129_Obraz 166.jpg.html)
Widok z okna z łazienki, ktorego nie było w projekcie ;)

ewa133
23-10-2010, 21:20
http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/gi4632_Obraz 309.JPG (http://www.otofotki.pl/img15/gi4632_Obraz 309.JPG.html)

http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/ol3679_Obraz 277.JPG (http://www.otofotki.pl/img15/ol3679_Obraz 277.JPG.html)

siza
24-10-2010, 21:02
Fajnie, widać postępy :wave:
U nas nie było różowo, niestety.
W zeszłym tygodniu zaczęliśmy kłaść instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną.
Potem zrobimy przerwę do wiosny.

ewa133
25-10-2010, 09:22
Wszystkich trzeba pilnowac . my tez juz sie przekonalismy. U nas ekipa robi naprawde fajnie , ale problem jest w czasie realizacji, nic bym nie mowila gdyby to była wiosna i inna perspektywa, a tu zima idzie wielkimi krokami,a zalanie stropu planuja na sobote. Teraz nastepna decyzja przed nami czy, zakonczyc na stropie czy zadaszac przed zimą , niewiadomo jak pogoda pozwoli...
Jutro ide zamawiac dachowke , juz zdecydowałam , zostaje domino z creatona, po wielu godzinach czytania sprawdzania kalkulowania, mam nadzieje , ze nie bede zawiedziona ;)
Dodaj kilka fotek zawsze milo sie oglada ;)

siza
25-10-2010, 23:28
U nas ostatni wieniec lany był 16 września, z więźbą dachową prace zaczęliśmy 29 września.
Listopad ma być pogodny a zima łagodna. Taką prognozę słyszałam w Programie I Polskiego Radia. Wszystko w rękach Waszych murarzy i dekarzy. Niech się wypowiedzą, czy zdążą przed zimą. :bye:

ewa133
26-10-2010, 06:31
Ale jest już swietnie ;) bardzo mi się podoba. Zastanawiałam się nad zlikwidowaniem tej nadstawki okna nad największym salonowym oknem ...teraz widac ze jego brak spowoduje niedostateczne oświetlenie antresoli, a widoki z niej będą piękne... Kolorystyka okien pieknie komponuje się z dachem, gratuluje trafnego wyboru. W oryginale zielone okna niekoniecznie mi się podobają ;)
Drzwi wejściowe zmieniliście na standardowe ?
Jeszcze nie wycenialiśmy stolarki okiennej jak to wyszło?

siza
26-10-2010, 13:33
Zastanawialiśmy się również nad rezygnacją z nadstawki witryny i dobrze, że została.Doświetla antresolę i salon. Projektant tak wyliczył długości okapów, że wpadające światło w tym domu nie poraża w oczy. O każdej porze dnia słońce fajnie wpada do środka. Bardzo podoba mi się to wąskie okno w kuchni z tym małym okienkiem obok. Mamy je od zachodu. Doświetla kuchnię i salon pod koniec dnia.
Drzwi mamy "100" dębowe pełne, do pomieszczenia gospodarczego "90". Zrezygnowaliśmy z bocznego naświetla. Byłam przeciwna, ale mój mąż uważał, że niewiele takie naświetle daje, a dopłata do ceny drzwi była znacząca. Odpuściłam.:(
Wycena całej stolarki okiennej w naszym przypadku była bardzo korzystna, ponieważ złożyliśmy zamówienie już w lipcu, kiedy były duże promocje na okna.:bye:

ewa133
27-10-2010, 08:57
z tymi drzwiami to dobry pomysl , nie przemyslelismy sprawy , na etapie murowania, ale juz nad tym myslalam , ze lepsze beda wlasnie 100cm. Mozliwe , ze jeszcze to zmienimy, pomysł jest dobry ;)
W dniu wczorajszym byłam zamawiac dach , i znowu spelzlo na niczym , tak mi zachwalali Nelskampa , a ja juz nastawiona byłam na zamowienie creatona... Sprawa zostaje odlozona do konca tygodnia ;)
Jesli chodzi o wycene okien to napisz na priwa jaka wam zrobili wycena na calosc, wyliczam koszty ,do wziecia kredytu.

welcome2000
29-10-2010, 08:16
BARDZO PROSZE O ZDJECIA Z REALIZACJI DOMU Z Widokiem DZIEKUJE [email protected]

ewa133
29-10-2010, 20:24
Siza Napisz mi prosze czy do wzmocnienia połaci dachowych-jętki wasza ekipa uzywała 4 ceówek ?

siza
30-10-2010, 22:21
Do każdej płatwi były mocowane dwa stalowe ceowniki za pomocą śrub gwintowanych, jętki do płatwi od dołu, na jętki - płyta OSB.:)

dymonj
02-11-2010, 11:11
myślał ktoś o ścianie jednowarstwowej np z termaliki 40cm w tym projekcie

siza
02-11-2010, 13:57
My myśleliśmy o Ytongu 48cm, ale zdecydowaliśmy się na Silkę 24cm + 18cm styropianu i mimo przeszkolenia ekipy budowlanej zdarzały się szpary między bloczkami.

gaga33
02-11-2010, 15:36
Witam wszytskich, po bardzo długim wyszukiwaniu wymarzonego projektu znalazlam ten jedyny- jest to prjekt " Z Fasonem" z pracowni "Domy z wizją" , tylko nigdzie w internecie nie mogą znależć wiadomości na temat tego projektu, proszę wszytskich o spostrzeżenia na temat projektu,jakie byście wprowadzili zmiany , jak można ograniczyć koszty... Jeszcze czeka mnie wizyta w gminie-mam nadzieje ze będę mogła wybrać ten projekt i nie będzie problemów z dachem 22 stopnie:) Czekam na wasze uwagi, pomysły:)A może ktoś kupił już ten projekt z pracowni i jest w trakcie budowy?Wiem , że jest to jeden z nowszych projektów.
Pozdrawiam wszytskich budujących
Aneta

ewa133
05-11-2010, 20:34
Dzisiaj zalewali u nas strop, a od poniedziałku leca dalej w góre, zdecydowalismy ze w tym roku jednak zadaszymy ;) Dachówka juz zamowiona, bedzie nelskamp g10 kolor ciemnoszary angoba(25). Jutro jade na budowe to przesle zdjecia.
Pozdrawiam

siza
08-11-2010, 10:54
A nie mówiłam, że listopad ma być pogodny;) My stoimy, chociaż mieliśmy pokusy żeby tynkować i ocieplać w tym roku. Musimy wymyślić jakiś garaż.
Pozdrowienia:)

dymonj
08-11-2010, 22:36
Kto buduje najbliżej Tarnowa, bo ja w tym właśnie mieście zamierzam budować nasz przedmiotowy dom z widokiem.....
Siza z kujawsko-pomorskim , Ewa koło Głogowa, narazie wszędzie mi daleko.....kto bliżej ???

pozdrawiam wyborców - naszego projektu ma się rozumieć

dymonj
08-11-2010, 22:38
co do miejsc gdzie budują się nasze domki - czekam na wieści bądź na forum , bądź na maila [email protected]

piszcie

pozdrawiam

simen
09-11-2010, 17:53
Witam wszystkich serdecznie. Ja z moją druga połową również jesteśmy bardzo zainteresowani tym projektem. Podoba nam się on już od lat. Teraz przychodzi w końcu moment wyboru projektu i jego zakupu. Jako, że będzie to dom na resztę naszego życia to podobnie jak Dymonj bardzo bym chciał zobaczyć, któryś budowanych domów z widokiem. Czy ktoś buduje gdzieś na Górnym lub Dolnym Śląsku?

ewa133
09-11-2010, 21:10
Obiecane zdjecia beda w przyszla sobote moze czwartek zapomnialam aparatu ;) przyznaje bez bicia ;P Dachówka bedzie u nas za 2 tygodnie , dzis zamawialismy wiezbe dachowa, ale nie sadzilismy , ze tartaki swieca pustkami, obdzwonilismy wszystkie w okolicy i rejonie jedynie jeden tartak ma jeszcze drewno, cena za kubik wyzsza z dnia na dzien bo 800zl za kubik.Pozdrawiam wszystkich nowoprzybyłych ;)
Simen-jesli chodzi o Dolny Ślask ;) to my budujemy go pod Głogowem.

pauli28
10-11-2010, 12:37
My też jesteśmy z Łodzi i też spotykamy się wkrótce z architektem. Piszcie wszystko to będzie nam łatwiej:) Czy można obejrzeć ten dom w okolicach Łodzi?

ewa133
10-11-2010, 12:44
Siza - powiedz mi prosze bo nie moge znalesc w watku na jaki rozmiar zmieniliscie okno w lazience (dachowe) Zamowiłam dwa okna 78/140 z veluxa a z tego wzgledun ze calosc zamawiam 100km od nas chce uniknac wpadki z zamowieniem odpowiedniego wymiaru.
Pozdrawiam .
MDGAkAMIL- Głogów ..... Dolnoślaskie- budujemy w Jakubowie- gmina Radwanice

ewa133
10-11-2010, 18:48
WELCOME2000 WSZELKIE ZDJECIA KTORE POSIADAMY ZNAJDUJA SIE W WATKU OD POCZATKU DO KONCA Z CALEGO WTAPU REALIZACJI. Zdjecia ktore sa tutaj najprawdopodobniej sa jedynymi z realizacji , gdyz jest to projekt ktorego pracownia, nie sprzedała duzo...

siza
10-11-2010, 20:49
Witam,
W łazience mamy okno Fakro PTP 78x98, nad schodami i na antresoli również Fakro, ale zgodnie z projektem czyli 78x140 bez nawiewników, w małej sypialni Veluxa 78x140 z nawiewnikiem higrosterowalnym.
Własnie weszłam na stronę pracowni i projekt jest.:eek:
Pozdrowienia dla nowoprzybyłych:D

janek0071
10-11-2010, 20:52
Witam wszystkich budowniczych.
Ja tez na Dolnym Slasku (Swidnica) walcze z tym projektem :)
Mam nadzieje ze pogoda dopisze i uda mi sie przykryc w tym roku.

ewa133
11-11-2010, 20:27
janek007 na jakim jestescie etapie ?

siza
11-11-2010, 22:59
Janek0071:welcome:, zmieniałeś coś w projekcie?
Pozdrowienia

malkul
12-11-2010, 13:21
Janek0071 :D zaraz tu piękne fotki poprosimy! I napisz coś więcej o zmianach, z czego budujesz i co masz na dachu.

ewa133
13-11-2010, 19:06
Siza- Bo tak myslę... raz jeszcze zdjecia ogladałam.... Nie zakładaliscie wylazu dachowego, czy jakies okno jest wyłazowe?

siza
13-11-2010, 20:21
Nie mamy wyłazu dachowego, bo nie ma komina dymnego. Zrezygnowaliśmy z kominka, a do pompy ciepła nie trzeba żadnego komina. Dla prawidłowej wentylacji w domu zakładamy nawiewniki ścienne higrosterowalne podłączone do wentylatora wyciągowego z wyjściem przez dach przez jeden kominek dachowy. Drugi kominek podłączony będzie z okapem z kuchni, trzeci z pionem kanalizacyjnym.
Pozdrawiamy:bye:

ewa133
14-11-2010, 17:07
http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/mh9056_Obraz 519.JPG (http://www.otofotki.pl/img15/mh9056_Obraz 519.JPG.html)

http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/il1854_Obraz 524.JPG (http://www.otofotki.pl/img15/il1854_Obraz 524.JPG.html)

http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/rl8844_Obraz 514.JPG (http://www.otofotki.pl/img15/rl8844_Obraz 514.JPG.html)

http://www.otofotki.pl/img15/miniaturki/ss8511_Obraz 520.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/ss8511_Obraz 520.jpg.html)

janek0071
15-11-2010, 08:32
Witam
Budujemy Z porothermu 24 cm EDER + docieplenie
Powiekszylismy dom o 120 cm, jest wydluzony rzuty ponizej (chcielismy miec 3 pokoje na gorze + lazienka), dodatkowo powiekszylismy kuchnie wydluzona w strone tarasu
Obecnie jestemy na etapie budowy scian kolankowych i bedziemy zalewali wience.

ewa133
15-11-2010, 08:41
Janek0071 Moze jakies zdjecia z budowy ;)

siza
15-11-2010, 20:48
A ja czekam na Wasze dachy:)
Macie jakieś ciekawe pomysły na wnętrza?

ewa133
16-11-2010, 09:32
;)Zdjecia dachu dodam ;) z przyjemnoscia jak tylko cos w tym temacie sie ruszy, 23 ma przyjechac wiezba mam nadzieje ze do tego czasu chlopaki dokoncza strop i bedzie mozna ruszyc z dachem. Musielismy zmienic dekarza, bo nasz zlamał noge, mimo tego jestem pelna nadzieji ze nowa ekipa sobie poradzi...
Jesli chodzi o wnetrza to wszystko od gustu zalezy kazdy ma swoja wizje ;) Napewno barierki od antresoli nie bedą z pełną szyba jak w projekcie, myslalam raczej nad czyms polaczonym z drewnem i metalem.

siza
17-11-2010, 16:52
Koszt balustrady szklanej bez widocznych zamocowań to koszt rzędu 15-16tys. zł. :jawdrop:Mam na razie jedną ofertę.
Zastanawiam się też nad zabezpieczeniem okien w ścianie szczytowej w pokoju na kuchnią i wiatrołapem. Czy planujecie coś w tym temacie?

ewa133
18-11-2010, 06:39
Dzis zakladaja wiezbe, mimo pogody niesprzyjajacej postanowilismy , ze zadaszymy w tym roku. Dachówka jest juz na glownym skladzie w przyszłym tygodniu bedzie u nas...
Pozdrawiam wszystkich budujacych w trudnych warunkach ;)

janek0071
02-12-2010, 16:39
czesc Ewa
Jestem krok za toba z moja budowa.
Tez mam zamiar zrobic wiezbe w tym roku. 14.XII maj zaczac (mowia ze mroz im nie przeszkadza) Niestety dachowke poloze dopiero w przyszlym roku Creaton Domino (chyba taka bedzie).
Mam pytanie czy dach robisz wg. projektu w oblachowaniem krawedzi ?

ewa133
03-12-2010, 09:02
Janek007 prosze nam zdjecia pokazac ;) jak sie rozwija budowa, to ja i Siza wszystko dokumentujemy.... ;)
Zdecydowalismy sie na pełne deskowanie dachu,bedzie podbitka, nie nadbitka jak w projekcie, dekarz odradził z powodu wyginania sie w miare wysychania drewna. Jesli chodzi o oblachowanie to nie bedzie..

Klub_AA
05-12-2010, 08:07
Witam,

Dalączamy sie do watku.
Planujemy budowac wedlug indywidualnego projekty jednak bazujacego na "z Widokiem".
Aktualnie tworzy sie koncepcja a tym czasem sledzimy pilnie Wasze postepy.

Pozdrawiamy

Klub_AA
05-12-2010, 13:15
U nas również zapowiada sie sporo zmian:

1. zmiana orientacji domu
2. wejscie do domu przez dawna lazienke
3. garaz dwustanowiskowy
4. taras nad garazem
5. na pietrze dwa pokoje, lazienka i garderoba z pralnia
6. troche powiekszymy caly dom

i jeszcze wiele innych, zobaczymy co z tego wyjdzie.

ps. MagdaiKamil - bedziemy "prawie" sasiadami :)

Klub_AA
05-12-2010, 14:46
Okolice Strykowa

Klub_AA
06-12-2010, 19:49
Pierwsza koncepcja rzutow. W kolejnej musimy napewno zmniejszyc nieco garaz, powiekszyc lazienke na pietrze i dopracowac usytowanie drzwi i okien.

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1210/pietro35a6.jpg (http://wgrajfoto.pl)

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1210/parter3a38.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Chetnie wysluchamy Waszych rad i opinii.



Pozdrawiamy!!!

janek0071
17-12-2010, 01:19
Czesc
Ewa jak tam dach, skonczony?
Jak mowilem gonie cie, zaczalem dach (-18 ale gorale daja rade:) ), niestety Creaton Domino bedzie koncem stycznia- mam nadzieje.
dorzucam fotke

ewa133
17-12-2010, 14:19
Pieknie jest ;) idealny projekt w idealnym miejscu przecudna okolica ;) gratuluje wyboru pokrycia ;) creaton jest najpiekniejszy ;) dopiero w dniu wczorajszym zakonczyli chlopaki, niestety nie gorale pewnie bylo by szybciej ;)

janek0071
20-12-2010, 18:01
Skonczylem (przykrylem na zime), teraz czekam na dachowke.
Moze cos w srodku podzialam

TEGUSS
28-12-2010, 15:22
janek0071 mógł byś podesłać zdjęcia pokoju na górze któregokolwiek - chodzi mi o pokazanie na mim kątu między ścianą a sufitem :)

Będę wdzięczny Pozdrawiam

janek0071
31-12-2010, 13:12
mam takie fotki. Jak bede na budowie to zrobie fotke z jetkami, sufitu jeszcze nie ma

Klub_AA
31-12-2010, 14:21
A że zima nie odpuszcza i ruszyc z pracami nie mozna wrzuce dwie wizualki naszego przyszlego domu :)

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!!!

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1210/min_175fa.jpg (http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1210/175fa.jpg)

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1210/min_236b2.jpg (http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1210/236b2.jpg)

TEGUSS
31-12-2010, 16:16
janek0071 Dzięki za foto o to mi właśnie chodziło :) Jak będziesz miał podrzuć te zdjęcia z jętkami.

Klub_AA ładnie ładnie :)

Pozdrawiam i Najlepszego w nowym roku życzę wszystkim "tematowiczom z widokiem":)

dymonj
02-01-2011, 16:12
Kupilismy ten projekt i rzeczywiście konstrukcja jak w bunkrze. Nie wiem czy to kwestia niedoświadczenia, czy odpowiedzialnosci i dojrzalosci przy projektowaniu, ale moj konstruktor zdziwil sie mocno. Oczywiscie w tej materii bedzie wiele zmian. Budujemy z porothermu 38 . Bez zbrojenia wienca na scianach fundamentowych, bo w dajemy pystaki szalunkowe zbrojone w kazdej warstwie. Schody lekkie azurowe . i wejscie do pomieszczenia gospodarczego od strony domu pod biegiem gornym tychze schodow, co pozwala na delikatne ukrycie wejscia do pom.gosp. , i drzwi otwierane do srodka ma sie rozumiec. Narazie tyle.

iwona.k.
03-01-2011, 09:12
Witam. U nas wygląda to tak.

janek0071
03-01-2011, 13:22
prosze z jetkami

ewa133
03-01-2011, 16:47
iwona.k No juz u Was jest bardzo fajnie ;) Widze kilka zmian ;) A poprosze jeszcze zdjecie od strony tarasu, jak prezentuje sie duze okno ;)

Czy robiliscie juz wycene okien?
Dajcie znac ile wyszła witryna tarasowa?

iwona.k.
04-01-2011, 12:50
Zdjęcia tylnej witryny mogę zamieścić dopiero w przyszły poniedziałek , niestety pracuję do 17a otej godzinie jest już za ciemno na fotki.
Okna mamy juz wszystkie zamontowane. Kolor ral 7001 obustronny. Witryna to drzwi przesuwne, które rozsuwają się na szerokość 2,6m. Jest niestety mniejsza niż w projekcie, ma 4m na 2,4m, a to dlatego że powiększyliśmy salon w stronę tarasu o 1,2m, i poprostu większe okno nie zmieściłoby się.
Sama witryna jest zrobiona z ciepłego aluminium i kosztowała nas 11 tys. - nasz wykonawca nie chciał sie podjąc zrobienia tak duzego okna z innego materiału. Wszystkie pozostałe okna są plastikowe i razem z drzwiami zewnętrznymi kosztowały 12 tys. ( oprócz okien dachowych.)
Pozdrawiam.

Asia&Rafał
15-01-2011, 09:57
Tez wybieramy 7001 Gealana okleina obustronna, chodź ciągle jakieś watpliowści. Możesz napisać czy ten twój 7001 to okleina (ze struktura drewna czy gładka) czy może akryl (tzw arcykolor) i na jakim profilu?

No i czekamy na zdjęcia
Toruń wita

ewa133
17-01-2011, 09:58
My tez bedziemy mieli srebrno-szary kolor, z tym , ze jednostronnie, w srodku postawiłam na biel...

siza
18-01-2011, 17:56
Witam,
Iwona k. proszę o więcej zdjęć wnętrza domu. Ciekawi mnie piersze zdjęcie. Proszę wyjaśnij co zmieniliście w projekcie. Okna wyszły Wam znacznie taniej od nas.Witrynę mamy w ramie PCV, nasz producent przekonywał nas i dał nam gwarancję, że nic z tym oknem nie będzie się działo. Dodatkowo mamy profile pionowe wzmacniające ramy witryny.
Pozdrawienia:D

iwona.k.
19-01-2011, 14:30
Witam wszystkich.
Jeśli chodzi o zdjęcia to postaram się zamieścić je jutro.
Faktem jest że zrobiliśmy kilka zmian. W miejscu pomieszczenia gospodarczego na parterze zaplanowaliśmy kuchnię częściową otwartą na salon, dlatego też zamiast drzwi zewnętrzych jest tam podłużne wąskie okno, natomiast tam gdzie w oryginale powinna być kuchnia zrobimy przestronną jadalnię. Na górze z dużego holu wydzieliliśmy dodatkową sypialnię. Pomimo tych zmian pomieszczenia jak na nasze potrzeby są wygodne i nie straciły na wielkości.
Okno tarasowe jest wykonane na profilu aluminiowym, ponieważ nie jest ono otwierane jak w projekcie, ale przesuwne. Pozostałe okna są plastikowe - malowane ( nie w okleinie).

iwona.k.
20-01-2011, 11:16
Obiecane zdjęcia.

Leon71
21-01-2011, 23:22
Witam jestem nowy i bardzo podoba mi sie projekt domuz widokiem czy ktos moze wybudowal lub buduje taki kolo Łodzi
Dziekuje

Leon71
21-01-2011, 23:30
Witam janek,
Własnie o takie modyfikacje mi chodzilo tego projektu. Czy masz jakies zdjecia z realizacji. Chodzi mi o doswietlenie andresoli czy dach nie zabierze swiatla.
Pozdrawiam
Ps Jeszcze jedno gdzie budujesz moze gdzies kolo Łodzi

Klub_AA
22-01-2011, 08:51
Lodz rosnie w sile, my oczywiscie tez Lodz!

janek0071
22-01-2011, 15:41
Mysle ze antresola bedzie doswietlana oknami dachowymi nad schodami (jesli swiatla bedzie malo dolozymy okna dachowe nad witryna)
My budujemy pod Wroclawiem Świdnica

ewa133
29-01-2011, 22:01
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/dw8738_Obraz 289.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/dw8738_Obraz 289.jpg.html)
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/bq3383_Obraz 291.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/bq3383_Obraz 291.jpg.html)
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/ze7194_Obraz 296.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/ze7194_Obraz 296.jpg.html)
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/zi1623_Obraz 292.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/zi1623_Obraz 292.jpg.html)

TEGUSS
02-02-2011, 08:50
Witam !

Jak wiadomo o projekcie pisałem już spory czas temu - stało się wczoraj odebrałem pozwoleni na budowę. Dodam iż w mieście w którym się o nie starałem nie jest to łatwe.

Ale udało się :) Jeszcze tylko wniosek o rozpoczęcie budowy i startujemy.

Ja nie mam większych zmian w projekcie i na pewno pochwale się postępami prac.

Pozdrawiam z lubelskiego

Klub_AA
02-02-2011, 17:08
Gratulacje i czekamy na update postepu prac :)

ewa133
03-02-2011, 13:44
W odpowiedzi na wczesniejsze pytania Sizy dotyczacej ciekawych rozwiazan w pomieszceniach , przedstawiam swoja wizje ;)
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/dv4876_1430084065.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/dv4876_1430084065.jpg.html)
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/fx6836_1430084065_1.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/fx6836_1430084065_1.jpg.html)
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/un7122_1430084065_2.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/un7122_1430084065_2.jpg.html)
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/ca5643_1430084065_3.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/ca5643_1430084065_3.jpg.html)
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/xz7060_1430084065_5.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/xz7060_1430084065_5.jpg.html)
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/je4438_1430084065_6.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/je4438_1430084065_6.jpg.html)
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/ij9758_1430084065_7.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/ij9758_1430084065_7.jpg.html)

alexlukasz
07-02-2011, 10:25
Witam mam pytanie odnośnie ogrzewania czy ktoś zastosował CO i ma kotłownie. Jak by co niech wrzuci rzuty. I jeszcze odnośnie antresoli czy to nie będą straty ciepła i roznoszenie się hałasu?

Jeszcze pytanie odnośnie mojej działki oto wymiary a jak u was to wygląda?
Droga od strony zachodniej

TEGUSS
07-02-2011, 11:43
Postaram się wieczorem zamieścić zdjęcia mojego projektu - ja mam na C.O. z kotłownią.

A co do antresoli to normalne, ze hałas się pojawi :) przecież to pustka :)

http://members.multimania.co.uk/vlepkiteguss/tg1.jpg

http://members.multimania.co.uk/vlepkiteguss/tg2.jpg

http://members.multimania.co.uk/vlepkiteguss/tg3.jpg

http://members.multimania.co.uk/vlepkiteguss/tg4.jpg

siza
12-02-2011, 20:56
Witam mam pytanie odnośnie ogrzewania czy ktoś zastosował CO i ma kotłownie. Jak by co niech wrzuci rzuty. I jeszcze odnośnie antresoli czy to nie będą straty ciepła i roznoszenie się hałasu?

Jeszcze pytanie odnośnie mojej działki oto wymiary a jak u was to wygląda?
Droga od strony zachodniej

Witam,
Mam takie samo położenie względem stron świata i dlatego mamy projekt -lustro.
Ewa, mam zamiar wykorzystać cegłę we wnętrzu, ale raczej skłaniam się ku białej płytce firmy incana. Nie jestem do końca przekonana na której ścianie ją położyć. Może zrobię podobnie jak na wizualizacjach projektu? Poszukujemy też firmy od balustrady szklanej i wyceniamy drzwi przesuwne do gabinetu. Ruszamy z wykończeniówką jak miną ostatnie mrozy. Dogrywamy projekty łazienek. Projekt kuchni już mamy. Musimy wybrać płytki podłogowe raczej na całość, bo mamy wszędzie podłogówkę.
Pozdrowienia dla Wszystkich ZWidokowców!:bye:

ewa133
13-02-2011, 14:04
Płytka tez jest fajna ;) Mozesz podzielic sie jak rozplanowaliscie kuchnie jestem ciekawa jak to wyszło ?
U nas od poniedzialku klada dachówke, dzis z ciekawosci wsadzilismy kilka na dach fajnie wygladaja ;)
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/sd4963_Obraz 498.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/sd4963_Obraz 498.jpg.html)
http://www.otofotki.pl/img17/miniaturki/se37_Obraz 497.jpg (http://www.otofotki.pl/img17/se37_Obraz 497.jpg.html)

siza
15-02-2011, 17:14
Dachówka suuuper! Ładny dach będzie.
Nasz projekt kuchni przewiduje "elkę". Lodówkę, piekarnik będziemy mieli w tym miejscu jak na wizualizacjach do projektu domu. Zlewozmywak, zmywarkę na stronie gdzie płyta grzejna. Przy wąskim oknie powstał w ten sposób długi pas blatu roboczego. Nie chciałam zlewozmywaka przy oknie ze względu na niewygodne otwieranie okna. Fronty szafek dolnych i szafek nad lodówką, piekarnikiem będą z forniru w kolorze orzecha, pozostałe górne nad wąskim oknem i nad zlewozmywakiem, płytą grzejną z MDF w kolorze wanilii. Postawiliśmy płytką ściankę między salonem a kuchnią, która lekko przysłania część kuchni po stronie gdzie zlewozmywak i płyta indukcyjna. Wyciąg będzie wbudowany w szafkę. Blat będzie w kolorze szarym przedłużony pod szafki.
Projekt kuchni mam tylko w wersji papierowej, później może wkleję jpg.
Zastanawiam się nad stołem.Znalazłam w necie firmę manufakturadrewna.pl. Podoba mi się stół "Bali", nie wiem jaki kolor drewna dobrać i krzesła, pewnie raczej jakieś lekkie, które nie przytłoczą wnętrza. Kolor drewna na schody dobiorę pod kolor płytki na piętro.
Płytki na podłogę na dół wybraliśmy firmy Nord Ceram Graffio Glau lappato 60x30, na górę NovaBell Betulla 15x90 imitujące drewno. Płytki zamówiliśmy z Gliwic, to chyba Twoje strony ewa133?
Pozdrawiam:D

TEGUSS
19-02-2011, 13:56
Czy jakiś zapaleniec nie będzie budował w domu Kominka ?!

Tak pytam bo ja go delikatnie mówiąc nie chce :) i nie będę go budować.

ewa133
21-02-2011, 19:53
Siza ta imitacja drewna na gore jest boska, wlasnie takiej szukałam , znalazłam podobna z firmy NOWA GALA STONEWOOD, SW 03 beż, 30x60cm, naturalna na ich stronie sa bardzo podobne do tych co wybrałas tez na dol. Ogladałam je sa boskie ;) Jesli chodzi o blat w kuchni myslalam o kamieniu, ostatecznie jednak jeszcze nie zdecydowałam. Ffonty na pewno będą na wysoki polysk, zastanawiam się nad wanilia, w polaczeniu z białym + kamienny kremowy blat. .
Ogladałam stół jest fajny bardziej podoba mi się kolor dębowy. Do tego na pewno fajnie by wygladały krzesła z dodatkiem ratanu-lisci bananowca teraz jest promocja w Jysk bardzo fajny model MEDFORD http://www.otofotki.pl/img18/miniaturki/tt7854_Obraz-367d.JPG (http://www.otofotki.pl/img18/tt7854_Obraz-367d.JPG.html)
http://www.otofotki.pl/img18/miniaturki/db4962_STOL20BAROCCO20black_0.jpg (http://www.otofotki.pl/img18/db4962_STOL20BAROCCO20black_0.jpg.html)
Znalazłam tez fajny stól ;)

siza
25-02-2011, 10:39
Fajny stół! Gdzie można go obejrzeć?
Zastanawialiśmy się nad położeniem deski trójwarstwowej na piętro, ale pod ogrzewanie podłogowe raczej drewna się nie zaleca, mimo wskazań producentów takich desek, więc wybraliśmy imitację deski. Oglądaliśmy Stonewood Nowej Gali, ale Betulla Novabell wydała nam się bardziej zbliżona do drewna. Poza tym jest to gres barwiony w masie o 4-5 klasie ścieralności, nadający się nawet do zastosowania w miejscach publicznych, chciałam długą i wąską płytkę.
TEGUSS, my nie mamy kominka ani komina, wentylacja mechaniczna.

ewa133
25-02-2011, 14:04
Stół dostepny jest na stronie planetadesign.pl, punkt sprzedazy znajduje sie u nas w Głogowie.
Znalazłam dywan w którym sie zakochałam napewno znajdzie sie w naszym domu ;, lubie łaczyc stare z nowym... Tu jest kolor kurczaka ;) ale malinowy jest piękny...
http://img20.otofotki.pl/miniaturki/vx357_DYWAN.jpg (http://img20.otofotki.pl/vx357_DYWAN.jpg.html)

TEGUSS
27-02-2011, 09:06
Wentylacja mechaniczna powiadasz no nieźle. U nas jednak tylko tradycyjny piec wchodzi w grę :) ze względów sentymentalnych - a co do kominka to tak jak pisałem rezygnuje :)

Pozdrawiam

PS: Podeślijcie zdjęcia z prac :) Oczywiście jeżeli się posuwają do przodu :)

Pozdrawiam

siza
27-02-2011, 13:38
Ewa133, pomysł z dywanem w stylu folk - wykorzystam. Cena mi się tylko nie podoba.
TEGUSS zamierzamy pójść wentylację mechaniczną, ale nie rekuperację.
Zakładamy naścienne hydrosterowalne nawiewniki, wywiewniki i wentylator centralny wywiewny.
Będziemy grzać pompą ciepła, stąd tradycyjny komin jest zbędny. Znamy przypadki źle działającej wentylacji grawitacyjnej a rekuperacja- na pewno dobre rozwiązanie, ale nie dla nas.
Czekamy na nadejście wiosny i ruszamy z tynkami.
Pozdrowienia:bye:

siza
06-03-2011, 21:08
Nasze łazienki:
dolna - na zielono - dla męża i dzieci,
górna - bardziej dla mnie.

TEGUSS
07-03-2011, 14:39
Super wizualizacje jestem ciekaw jak to w realu wyjdzie - zapowiada się świetnie :)

ewa133
12-03-2011, 12:21
Siza projekty łazienki fajne, ciekawa jestem jak wyjdzie ten kolor zielony , czy to plytka ?
Znalazłam piękna linie plytek z serii LOFT GRES kolekcja jest jak dla mnie idealna. Generalnie klimaty loftu sa idealne... Przegladajac grafike w google z wyrazem loft znalazłam masę swietnych rozwiazan do "naszego " widokowca, sprawdz inspiracje sa masakryczne, duzo zdjec antresol , barierek, i innych ciekawych kompozycji, białej cegły...
Znalazłam fajny stoł
http://img20.otofotki.pl/miniaturki/wo5948_Kopia-loft_paris3.jpg (http://img20.otofotki.pl/wo5948_Kopia-loft_paris3.jpg.html)

siza
13-03-2011, 19:41
O podobnym stole myślę. Zastanawiam się nad wybarwieniem drewna. Powinnam chyba dopasować go do koloru forniru mebli kuchennych, wybrałam orzech.
Zielone płytki to seria Colour W-Green z Tubądzina.
Chciałabym ocieplić wnętrze w salonie zabudowując ścianę z drzwiami od łazienki w jednej płaszczyźnie płytą w fornirze również orzecha...
Czekam na książkę Lofts DesignSource, mam nadzieję, że mnie zainspiruje.
Czy Loft Gres produkuje MARCONI?

ewa133
14-03-2011, 07:46
Tak Marconi. Znalazłam , tez fajne płytki z firmy CERAMIKA KOŃSKIE fajnie i cena przyzwoita, na forum znalazłam bardzo ciekawy watek o szarościach http://forum.muratordom.pl/showthread.php?108604-Wnętrza-w-szarościach-inspiracje/page202 polecam

siza
14-03-2011, 14:40
Zdjęcia robią wrażenie. A może zastosować jakieś fragmenty ścian surowych, tzn. surowy beton albo o płyty betonowe, np. http://www.be-concrete.pl/zastosowanie.html ?

ewa133
14-03-2011, 19:31
Cały czas mysle o płytach betonowych, na wzór przemysłowy, jednak, moj maz do konca nie jest przekonany do tego... Myslałam o zastosowaniu ich w kuchni na scianie po lewej
http://img20.otofotki.pl/miniaturki/bu929_4eb1a17afe1b75a9_620x0_romiar-niestandardowy.jpg (http://img20.otofotki.pl/bu929_4eb1a17afe1b75a9_620x0_romiar-niestandardowy.jpg.html)
http://img20.otofotki.pl/miniaturki/tm1412_08betonscianavi7_.jpg (http://img20.otofotki.pl/tm1412_08betonscianavi7_.jpg.html)

siza
15-03-2011, 10:04
Na to trzecie zdjęcie też się natknęłam, już dosyć dawno. Nie daje mi ono spokoju, Ale z moim mężem również mam podobny problem, cegła- może być, na beton - raczej nie ma szans, nazbyt industrialnie. Och Ci mężowie...Mój niestety często podcina mi skrzydła i sprowadza na ziemię. Następny szeroki temat to oświetlenie.
Chciałabym jeszcze niedrogie spoty w systemie szynowym do doświetlenia salonu na stropie blisko pustki w salonie.


Pozdrawiam :bye:

Klub_AA
15-03-2011, 18:00
A ma ktos namiar na takie plyty betonowe? Mi tez sie one strasznie podobaja ale zastanawiam sie jak to wyjdzie cenowo.

siza
15-03-2011, 22:11
Znalazłam coś takiego
http://www.elkaminodom.pl/produkt/PIC_0600_maly.jpg
http://www.elkaminodom.pl/index.php?p=2.
Temat betonu znalazłam również w wątku o szarościach
http://forum.muratordom.pl/showthrea...iracje/page202

Pozdrawiam

Klub_AA
16-03-2011, 17:07
Hmm ta płyta betonowa na realizacjach z linka, ktory podalas wyglada super!!

Roschach
16-03-2011, 18:49
Witam.
Posiadacie może zdjęcie wnętrza domu z widokiem ?
Bardzo proszę o dodanie .

siza
27-03-2011, 22:57
Witam,
Zamierzamy ocieplać niedługo budynek. Proszę o informację ile wyszło Wam materiału i czym i jakiej grubości izolacje zastosowaliście albo zamierzacie zastosować?
Pozdrowienia:bye:

ewa133
29-03-2011, 12:39
Jak tam wam idzie dajcie jakies zdjecia , u nas staneło narazie , czekamy na kredyt ;) w tym tygodniu maja przyjechac okna.
Pozdrawiam

siza
29-03-2011, 21:37
Od wczoraj tynkujemy, na razie nie ma na co popatrzeć.:bye:

Klub_AA
29-03-2011, 21:54
Dostalem pierwsza wycene na SSO.
50k pln za materialy, bez dachu i 30k robocizna.
Czy to jest w miare ok?

Ile wyszlo u was?

siza
30-03-2011, 17:07
U nas wyszło: 38,5 tys. za materiały i 33,2tys. za robociznę.
Pozdrawiam

ewa133
30-03-2011, 18:46
Witam u nas wyszlo sso 68tys materiały z robocizna a ssz 130tys
Mam do was pytanie innego typu , nasz odcinek przylaczeniowy do sieci energetycznej wynosi 650m, (policzyli nam w elektrowni z niekorzystnego słupa niskiegbo napiecia) mimo tego , ze otrzymalismy zgode na przejscie przez teren sasiada co by skracalo odcinek do 300m energetyka nie wyraziła zgody na uzytkowanie dzialki sasiada. Sprawa jest o tyle nieciekawa , ze przylacze zostało dla nas niekorzystnie przeliczone na kwote 22tys zł, i czas oczekiwania 18 miesiecy,,,,, jakis koszmar... Firma zewnetrzna zajmujaca sie wykonywaniem tego typu przylaczy wyliczyla nam podobna kwote i czas oczekiwania to od wykonania projektu(okolo 3 miesiace) i 2 tygodnie na wykonanie . Chcielismy zlecic prace firmie zewnetrznej na co elektrownia nie wyraziła zgody, w warunkach przylacza elektrownia okreslila przylacze napowietrzne, na ktore nie chcemy sie zgodzic, wole przylacze ziemne. Mimo wizyty u kierownika, i zapowiedzi , ze mozemy wykonac zgloszenie przylaczeniowe na wieksza ilosc dzialek ktore posiadamy, stwierdzili ze to niczego nie zmiena... Moze macie jakies rozwiazanie na ta nietypowa i sytuacje...

TEGUSS
30-03-2011, 20:11
ewa133 nie wiem jak u Was ale w PGE oddział Lublin za przyłącze zapłaciłem coś lekko ponad 2300 zł - jest to stała opłata przyłączeniowa - do mojej działki ciągnęli też jakieś 600 - 700 m. Sąsiad - działkę obok też zapłacił taką samą kwotę mimo iż od mojej skrzynki do jego było jakieś 50 m. Później sprawa WLZ ale to już zewnętrzny wykonawca - licznik i heja banana :)

Skąd u Was taka kwota no nie wiem co kraj to obyczaj.

Czy pytaliście u innego dostawcy prądu w sumie mamy wolny rynek i to Ty decydujesz kto ma Ci energię dostarczyć ?!

ewa133
30-03-2011, 20:22
Wiesz nie tylko co kraj to obyczaj ale co kierownik to inne postanowienia, sprawa jest jeszce bardziej zawila, okolo roku temu skladalismy o warunki do energetyki wyliczyli 44 tys jakies szalenstwo, po kolelnym wniosku postanowili ze beda na tyle szlachetni ze koszty podziela po polowie......... czyli po 22 tys Po rozmowie z kierownikiem ktory poradzil aby pozalatwiac od sasiadow pozwolenia na przejscie przez ich grunt mozemy liczyc na znaczne obnizenie kosztow gdyz stala oplata 2200zl liczona jest do odcinka 200m wiec pllate bysmy wniesli tylko za 100m po 39zl za 1m. Po uzyskaniu wszelkich pozwolen od sasiadow pojechalismy do oddzialu TAMRON -NASZEJ ELEKTROWNI stwierdzili ze jednak to rozwiazanie nie wchodzi w gre. W zasadzie nie wiemy z czego ma wynikac tego typu oplata gdyz nie beda stawiac dodatkowego transformatora dla nas. Bedziemy musieli sprawdzic innego dostawce, bo jestesmy juz strasznie zmeczeni ta cala sytuacja, a zal oddac im taka kase...

siza
30-03-2011, 20:32
Nas przyłącze energetyczne kosztowało ok. 2,7 tys. zł. Bardzo niewiele w porównaniu z Waszym...Mamy sąsiadów niedaleko, nie mieliśmy więc żadnych trudności z przyłączem. Skrzynka już stała zanim wystąpiłam z wnioskiem.
Zwróćcie się z wnioskiem do innego operatora.

Wizualizacje kuchni poniżej.

ewa133
30-03-2011, 20:58
Siza bardzo fajnie to wyszło,jesli chodzi o kuchnie, doszlam do porozumienia z moim mezem ;), beda betonowe plyty w kuchni po lewej oraz cegla w salonie ;) zaparł sie tylnimi nogami ale w koncu dał sie przekonac ;) mam nadzieje, ze zdania nie zmieni ;) W przyszłym tygodniu spodziewamy sie wyplaty kredytu , co za tym idzie prace rusza do przodu. Bardzo długo czekalismy na okna, realizacje montazu spowolniło tez zamowienie niestandardowych drzwi, a chcielismy zamontowac wszystko jednoczesnie.

Klub_AA
30-03-2011, 21:11
Ewa133 u mnie z elektryka tez nie bylo lekko ale u Ciebie rzeczywiscie jakis koszmar. Do najblizszgo slupa mamy jakies 100-150 metrow. PGE ustalilo oplate za podlaczenie na 2100 pln. Poniewaz nie odpowiadal mi zaproponowany przez nich termin (do konca 2012) wystapilem o warunki o zasilenie placu budowy. Podpialem umowe a przylacze wykonalismy we wlasnym zakresie oczywiscie instalator uzgadnial wszystko z PGE. Kosztowalo nas to 4 tysiace. Teoretycznie umowa na zasilanie placu budowy obowiazuje rok ale w praktyce mozna ja przedluzac jesli do tego czasu nie bedzie zasilania docelowego. Moze to jest jakies rozwiazanie dla Ciebie?

Hmm troche duzo mi policzyli w takim razie za SSO :/

Ewa a jakie masz okna i ile Cie kosztowaly?

siza
30-03-2011, 21:13
A wybrałaś już producenta tych betonowych płyt, masz już coś konkretnego?Nasi tynkarze dosyć równo zacierają ściany, może w części zrezygnujemy z gładzi gipsowych.

ewa133
30-03-2011, 21:30
Klub_aa ;)Kierownik Taurona stwierdził, ze moze alternatywnym rozwiazaniem bedzie, wykonanie przylacza do placu budowy, ktore wycenili na 6 tys
ale jednoczesnie musielibysmy zglosic procedure przylacza docelowego (22 tys+6) co za tym idzie w chwili kiedy doprowadzą nam przylacze,mamy rozebrac wczesniej wykonana linię.... hmmm
Sprawdziłam juz dostawcow w naszym rejonie, niestety jest tylkoTauron.
Siza, jak bedziemy blizej kuchni bede bardziej zorientowana na jakie plyty sie zdecydujemy. Barierki na antresoli mialy byc ze szkla , jednak ostatecznie beda metalowe czarne jakis prosty wzor
http://www.otofotki.pl/img19/miniaturki/yh4574_9731552bbb9366b3abaf54466636f20e,12,1.jpg (http://www.otofotki.pl/img19/yh4574_9731552bbb9366b3abaf54466636f20e,12,1.jpg.h tml)
http://www.otofotki.pl/img19/miniaturki/xd3164_dsc45903.jpg (http://www.otofotki.pl/img19/xd3164_dsc45903.jpg.html)

ewa133
30-03-2011, 21:41
A zapomnialam o oknach mamy Brugmann, 3 szybowe z ramka aluminiowa ze strata u=0,7 cieple okna, z roletami na wszystkie okna, klamki z kluczykami i dwoma silnikami na duza witryne drzwi zewnetrzne cal model mszczuj w kolorze szarym jak okna, za colosc wyszlo 21tys Zalapalismy sie na duzy rabat.

Klub_AA
06-04-2011, 19:12
Nasza ostateczna wersja wizualizacji.
Myslicie, ze moze byc?

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0411/symulacja4741e.jpg (http://wgrajfoto.pl)

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0411/symulacja39d63.jpg (http://wgrajfoto.pl)

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0411/symulacja26f9b.jpg (http://wgrajfoto.pl)

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0411/symulacja13093.jpg (http://wgrajfoto.pl)

TEGUSS
07-04-2011, 18:25
No a jak wizualizacje jak "ta lala". :)

Czy ktoś z Was liczył ile w przybliżeniu będzie kosztować budowa tego domu ... Ja lada dzień startuje ... i w sumie jako taką orientację mam - ciekawi mnie ile wam mniej więcej wyszło dajmy na to stan do wprowadzenia :)

Bo SSO już wiem mniej więcej jak liczyć:) patrząc na posty powyżej...

ewa133
08-04-2011, 07:09
TEGUS,ciezko powiedziec o ile sso budujemy z przyblizonych materiałów,choc tez nie zawsze, to ceny sa podobne, koszty tak naprawde juz roznia sie od zakupu dachu, nie mowiac o indywidualnym podejsciu do urzadzenia wnetrza...Ostatnio odkryłam strone z inspiracjami zhttp://www.pinger.pl/szukaj/po_tagu/p/47/?t=projektowanie%%20wn%%C4%%99trzapraszam do poogladania, mam nadzieje, ze choc kilka inspiracji uda nam sie zrealizowac w tej kwocie jaka chcemy przeznaczyc na dom....
Klubaa wizualizacje sa swietne, czy na dachu bedzie blacha na rabek?

Klub_AA
08-04-2011, 17:47
u mnie tak
rozpatruje rukki, planija i pruszynskiego.
najkorzystniej narazie wychodzi pruszynski.

ewa133
08-04-2011, 20:21
Blacha jest świetna, słyszalam , ze do tego musi byc bardzo dobry fachowiec, chcielismy na garazu zamontowac ta blache ale w koncu sama nie jestem pewna.

ewa133
14-04-2011, 13:21
Co myslicie o cegle na schodach ?

Klub_AA
15-04-2011, 09:57
Ja raczej pojde w drewno ale cegla dlaczego nie :)

W poniedzialek naeszcie startujemy z robotami ziiemnymi.

siza
17-04-2011, 11:08
Tynki skończone prawie 2 tygodnie temu, wentylacja mechaniczna już działa i muszę powiedzieć, że tynki schną ekspresowo.
Ogrzewanie podłogowe na całości ułożone - hydraulików mamy świetnych !!!527695277052771

ewa133
17-04-2011, 19:38
oj siza jak juz u was fajnie ;) pozytywnie zazdroszcze... u nas ciagle cos, teraz stoimy okazalo sie ze pomylili sie przy zamowiemiu okien i przy odbiorze z fabryki dopiero wyszlo, ze zupelnie nie to co powinni... teraz czekamy ponownie ...

siza
18-04-2011, 09:45
Nasz producent okien wykonał jedno okno białe i również musieliśmy czekać na montaż właściwego okna 2 tygodnie, ale poza tym jesteśmy zadowoleni.
Jeżeli kupiliście od MS Okna to Wasz przypadek nie był pierwszy.
Pozdrawiam:bye:

janek0071
21-04-2011, 03:09
A moje okna wygladaja tak. :)

TEGUSS
21-04-2011, 07:13
janek0071 w jakiej firmie zamawiałeś okna - jaki poniosłeś koszt - no i czy planujesz zewnętrzne rolety ?! :)

Czy okno to "tarasowe duże" jest w-g wymiarów z projektu ?!

Pozdrawiam - jak dla mnie wyglądają super.

siza
21-04-2011, 11:31
Okna wyglądają super.Malowane?
My mamy w okleinie, kolor tytan.

Klub_AA
21-04-2011, 11:52
janek tez chcialem spytac o wymiary okna w salonie.
z czego sa Twoje okna?

siza
21-04-2011, 12:34
Janek0071, rynny to Rheinzink tytan-cynk, lutowane czy klejone?Chyba mamy podobne.
Proszę pokaż więcej dachu, jak wygląda u Ciebie obróbka blacharska?
Pozdrawiam:)

janek0071
21-04-2011, 22:19
Okna mam drewniane (meranti) malowane Sikensem na kolor zblizony do Ral 7024, wymiary okna balkonowego wg. projektu 4,25 x 3,5 chcialem zrobic tylko dwie przesuwanki bez nadstawki (moj producent robil takie okna- ogladalem, ale stwierdzil ze ta wersja bedzie cieplejsza). Jesli chodzi o okna na goze to myslalem o pelnych + barierka na zawnatrz ale dzielone wg. projektu wyszly chyba fajnie (no i nie ma barierki na zewnatrz).
Rynny oczywiscie tytan-cynk firmy VM ZINC QUARTZ, chce jeszcze okuc komin.

janek0071
22-04-2011, 01:51
Wracajac do okien to robila je firma Biegus (okolice Jeleniej Gory) i kosztowaly 26 tys. A tak wyglad budowla z garazem

TEGUSS
06-05-2011, 18:38
Witam !

Widzę temat troszeczkę zamarł ... Fundamenty wykopane w poniedziałek zalewamy :)

Potrzebuje kilka zdjęć klatki schodowej jeśli macie taką nie zmienianą - jak w projekcie będę wdzięczny.
Interesuje mnie zdjęcie na klatkę od strony pomieszczenia gospodarczego. Wejście i wyjście też :)

Pozdrawiam

kat125
06-05-2011, 19:19
Witam,
a może przesunąć drzwi w pomieszczeniu gospodarczym o 90 cm, by nie wchodzić" pod schody" a stworzy się wnęka 90x90 cm pod schodami?
Pozdrawiam,
K.

malkul
10-05-2011, 17:16
Witam my zaczynamy za tydzień dach :) Będzie domino łupek angobowany :) Jeśli ktoś mógłby wstawićsowej obróbki blacharskie byłabym wdzięczna :)

ewa133
13-05-2011, 09:06
jak zakladacie na przekładke czy w linię?

malkul
13-05-2011, 16:38
Jednak na przekładkę. Najpierw chcieliśmy w linii ale jednak się nie zdecydowaliśmy.:jawdrop:

ewa133
13-05-2011, 21:00
dekarze zaczeli ukladac na przekladke, jednak nie do konca nam sie podobało...

TEGUSS
14-05-2011, 22:00
To jak - możecie podrzucić te zdjęcia klatki schodowej :) Będę wdzięczny.

Pozdrawiam

malkul
19-05-2011, 20:28
Ja mam zmienione schody więc nie pomogę. My zrobiliśmy dwubiegowe ze spocznikiem.:rolleyes:

TEGUSS
23-05-2011, 14:08
malkul właśnie to samo chce zrobić :) Dlatego jeśli możesz to podeślij foto jak to wyszło.

Pozdrawiam

ewa133
23-05-2011, 20:33
Świetny pomysł, szkoda ze juz schody u nas zrobione ;(

malkul
24-05-2011, 06:02
Zmobilizowałam się i proszę ;)
http://images35.fotosik.pl/686/e13de4f4b70a88fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/875/ecd8595240ea5921med.jpg (http://www.fotosik.pl)

ewa133
24-05-2011, 11:31
malkul rewelacja wyszły te schody, ;) szkoda, ze temat ruszył tak pozno sama bym sie zdecydowała na to rozwiazanie, wyjda piekne schody !!!

malkul
24-05-2011, 17:25
Dziękuję. Włąsnie z dwóch rzeczy najbardziej się cieszymy. 1) to właśnie wygodne schody 2) podniesiona ścianka kolankowa-praktycznie cała góra jest użytkowa :)
W wolnej chwili wrzucę coś jeszcze. Tylko szczerz mówiąc tan bałagan na budowie mnie przeraża i się wsydzę to pokazywać :(

Klub_AA
24-05-2011, 20:36
Malkul prosimy o wiecej :)

malkul
24-05-2011, 20:58
Obiecane schody.
http://images49.fotosik.pl/884/5e12755beadd3114med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/884/9dc87bcceb9711d2med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Prace idą jak krew z nosa :bash: Dalej czekamy na dachówkę. :bash:

ewa133
24-05-2011, 23:21
Spokojnie nie zawsze wszystko idzie gladko, ;) z natury mam 'rózowe okulary' jeszcze nie wstawili nam okien a ja juz straciłam wiare w ludzi-budowlancow ;) u nas ciagle pod gorke... Teraz mamy problemy z przylaczem wody, dalej szarpiemy sie z elektrownia, po 5 miesiacach czekamia na okna, mam nadzieje ze beda w przyszlym tygodniu... CIAGLE cos a ile jeszcze przed nami az sie boje...
A jesli chodzi o balagan to norma ;) ciagle cos sprzatam ukladam i konca nie widac...

karwan
26-05-2011, 20:39
TEGUSS mógłbyś odezwać się na maila [email protected] też planujemy budowę na podstawie tego projektu i też na terenie lubelskiego. Chcielibyśmy zapytać o szczegóły bo mamy jeszcze małe wątpliwości.