PDA

Zobacz pełną wersję : METALOWE PROFILE POD TYNKIEM



meggiess
31-08-2009, 14:13
Tynkarze zostawili mi profilie w ścianach, czy powinnam kazać im to wyjmować? Słyszałam, ze one potem rdzewieją, czy to prawda? czym różnią się te profile od profili narożnikowych które sie zostawia?

Pogubilam się trochę ;) Wzywać ich na poprawkę?

pierwek
31-08-2009, 14:38
nie wiem jakie to profile - jak aluminiowe to nie będą rdzewieć... ale ZTCW takie profile to wyciąga się od razu jak tynk jeszcze jest miękki a dziury natychmiast się poprawia - teraz to już chyba i tak po ptakach

meggiess
31-08-2009, 14:42
dziękuję,

nie wiem jakie profile, zapytam ich, bo i tak dzisiaj przychodzą poprawiac pękniecia

aluminiowe nie zardzewieją? moge je spokojnie zostawić?

pierwek
31-08-2009, 15:19
a jaki rodzaj tynku? bo dalej nie wiadomo...

meggiess
31-08-2009, 15:21
tynk cementowo wapienny wykonany Caparolem

Barbossa
31-08-2009, 15:41
maźnij przed docelowym malowaniem jakąkolwiek farbą olejną, rdza nie wyjdzie
profile były pewnie ocynkowane, ale zawsze ten ocynk może być uszkodzony i może rudy wyłazić
maźnięcie tem zapobiegnie

meggiess
31-08-2009, 15:47
a potem na olejną przyjmie się normalna farba?

Barbossa
31-08-2009, 15:50
Łi

Rezi
31-08-2009, 19:03
a potem na olejną przyjmie się normalna farba?
np śnieżka na trudne plamy

meggiess
31-08-2009, 20:56
dziekuje za porady

Tomek 70
31-08-2009, 21:42
Tynkarze zostawili mi profilie w ścianach, czy powinnam kazać im to wyjmować? Słyszałam, ze one potem rdzewieją, czy to prawda? czym różnią się te profile od profili narożnikowych które sie zostawia?

Pogubilam się trochę ;) Wzywać ich na poprawkę?

Napisz czy będziesz bezpośrednio po tych tynkach malować czy też przed malowaniem szpachlować ?

meggiess
01-09-2009, 14:40
bezpośrednio na tynk pójdzie snieżka grunt a potem farba

DACUR
01-09-2009, 15:50
CO TO ZA TYNKARZE CO TYNKUJĄ NA LISTWACH PROWADZĄCYCH?. JEŚLI JUŻ JE DALI ,TO MOGLI POWYRYWAC PRZED ZACIERANIEM . PO MALOWANIU MOŻE BYC INNY ODCIEN FARBY TAM GDZIE SĄ LISTWY TO BĘDZIE TROCHE CIEMNIEJSZE , NIE SŁUCHAJ GŁUPOT I NIE MALUJ FARBĄ OLEJNĄ PONIEWAŻ TYNK CEMENTOWY NIE WCHODZI W REAKCJE Z TYMI LISTWAMI I NIE ZKORODUJĄ .FARBA GRUNTUJĄCA ŚNEŻKA WYSTARCZY {WAŻNE JEST RÓWNIEŻ TO CZY OWE LISTWY SĄ PRZYKRYTE LEKKO TYNKIEM CZY TEŻ LEKKO WYSTAJĄ }

Tomek 70
01-09-2009, 18:11
bezpośrednio na tynk pójdzie snieżka grunt a potem farba

Jeżeli po tych tynkach poszło by szpachlowanie to wówczas wskazane było by dać narożniki aluminiowe ( takie z dziurkami stosowane przy zabudowach z suchego tynku ) i po kłopocie, natomiast w tej sytuacji proponuję zagruntować ( może być śnieżka grunt) a następnie pomaluj farbą docelową.
Przed pomalowaniem drugiej warstwy, podmaluj np. małym wałeczkiem po tych narożnikach aby nie "świeciły".

Pod farbę lateksową jak i akrylową nie używaj żadnej farby olejnej, ponieważ po takiej farbie Twoja farba może odpaść a w najlepszym przypadku popękać.