PDA

Zobacz pełną wersję : III stopień szkód górniczych



jakubhendzel
31-08-2009, 16:22
witam. mam problem.. mam działeczke w gliwicach. na działeczce jest III stopien szkód górniczych. Jak wzmocnić findamenty? a może płyta? domek praterowy z poddaszem? robić stropy monolityczne zelbetowe, czy tylko zrobić wieńce o przekroju 25X25. Jak zrobić ściągi w ruszcie fundamentów?

labas1
31-08-2009, 16:29
Takie rzeczy u projektanta.

barto307cc
31-08-2009, 16:58
My też mamy III kategorię szkód górniczych,architekt nam zmieniał przy adaptacji projekt pod szody górnicze.Mamy wzmocnione ławy fundamentowe,pręty "16",poszło chyba 5 ton stali na fundamenty,na strop 2 tony.Strop ceramiczny.

aka-jonek
01-09-2009, 08:10
Takie rzeczy faktycznie u projektanta, my wybudowaliśmy dom na III st. szkód gorniczych (Ruda Śl.) i jak wszędzie tutaj fundamenty mamy dość kosztowne... Wszystko zależy od projektu, specjaliści stosują różne rozwiązania.
aka

slawkin
02-09-2009, 11:37
Gdy już będziesz szukał projektanta do adaptacji projektu, to unikaj inż. Kurpasa z Chudowa, partacz totalny...

U mnie same błędy, u luczak84 również...

rusyitrole
02-09-2009, 15:55
Tak sie wlasnie zlozylo ze wlasnie do tego pana Kurpasa dostalem namiary od klienta ktory korzystal z jego uslug i byl zadowolony,teraz nie wiem co mam myslec bo ma sie on zajac moim projektem tzn dostosowac go do szkod gorniczych i zaprojektowac podpiwniczenie,a szczerze mowiac to nie znam sie na tym i nie mam osoby ktora by mogla zweryfikowac czy jest to faktycznie dobrze zrobione

barto307cc
02-09-2009, 17:26
Ja akurat go nie znam,ale moja ekipa budowlana też już miała z nim do czynienia na budowach i też niemile go wspominają :x ,także po co psuć sobie nerwy na samym początku budowy,potem będą same poprawki to lepiej poszukaj innego.

rusyitrole
02-09-2009, 19:29
Rzeczywiście lepiej zrezygnuje z jego usług. Może ktoś mi poleci sprawdzonego architekta?

barto307cc
03-09-2009, 06:38
Mojego nie polecam bo był też beznadziejny,także nie bierz p.Pola :x bo nerwicy dostaniesz :lol: .Architekt od slawkina spoko gość tez byłam u niego,ale za adaptację pod szkody górnicze zażyczył sobie 4000zł :evil: .

slawkin
03-09-2009, 11:23
Tylko musicie wziąć pod uwagę że wziął 4000 ale za mocne przerobienie projektu. Między innymi przedłużenie i poszerzenie garażu, poprzestawianie ścian, kominów.

Więc nie można narzekać... A chłop wystawił 2 faktury...
Jedną na "moje" zmiany i drugą na szkody (a tę wartość dostaje się zwróconą od kopalni)

Lecz nie polecam mojego projektanta. Wręcz przed nim przestrzegam!!!

Polecam za to mojego kierownika budowy, wychwycił wszystkie błędy i nieścisłości oraz walczył z Kurpasem o doprowadzenie projektu do "stanu używalności". Budowa prowadzona WZOROWO. Był osiągalny o każdej porze, doradzał kontrolował ekipę i egzekwował wykonanie wszystkich rzeczy zgodnie ze sztuką.

slawkin
03-09-2009, 11:27
Jakby co, to namiary są w moim dzienniku budowy

barto307cc
04-09-2009, 17:04
Nam powiedział 4000zł prawie bez zmian żadnych,zmiana była jedna-kominek w innym miejscu,także trochę drogo :x .
A kierownika jak najbardziej polecam Twojego :lol: ,bo też jest moim kierownikiem budowy :lol: i jesteśmy super zadowoleni z jego usług :wink:

rusyitrole
04-09-2009, 17:22
No to kierownika juz mam :D

andmagg
05-08-2014, 15:18
witam,

czy mogę powiedzieć na czym polegały błędy architekta, o którym Pan pisze bo dostałem namiary
właśnie na niego i chciałbym się zorientować w tej sprawie bardziej szczegółowo, gdzie się budujesz?

kwasniak
05-08-2014, 16:52
witam,

czy mogę powiedzieć na czym polegały błędy architekta, o którym Pan pisze bo dostałem namiary
właśnie na niego i chciałbym się zorientować w tej sprawie bardziej szczegółowo, gdzie się budujesz?

Ja myślę że dom już sprzedał lub remontuje patrz data postów :)

Arturo72
05-08-2014, 17:54
witam,
czy mogę powiedzieć na czym polegały błędy architekta, o którym Pan pisze bo dostałem namiary
właśnie na niego i chciałbym się zorientować w tej sprawie bardziej szczegółowo, gdzie się budujesz?
Wystarczy pojeździć i popytać się wśród użytkowników nowych domów w okolicach Gliwic gdzie w/w gość ma "patent" na konstruowanie i zabezpieczenia na szkody górnicze ;)
Dwóch sąsiadów ma domy od niego i delikatnie mówiąc,nie polecają.

Od siebie dodam,ze względu na zwrot z kopalni nie zastanawiaj się i rób izolowaną płytę fundamentową,na szkody jest to lepsze rozwiązanie niż tradycyjne fundamenty a przy okazji pozbywasz się mostków termicznych do gruntu.
Tylko nie rób płyty u K..,niestety miałem przyjemność z nim rozmawiać na temat swojej przyszłej płyty i gość raczej nie ma pojęcia o tym,betonu chciał zapodać 30cm a zbrojenie z fi16 ;)

A i też mam "trójkę" ;)

polok87
06-05-2019, 15:16
Jakby co, to namiary są w moim dzienniku budowy

Link już niestety niedostępny, a jestem właśnie na etapie szukania rzetelnego kierownika budowy. Mógłbym prosić o namiar?

polok87
06-05-2019, 15:18
Wystarczy pojeździć i popytać się wśród użytkowników nowych domów w okolicach Gliwic gdzie w/w gość ma "patent" na konstruowanie i zabezpieczenia na szkody górnicze ;)
Dwóch sąsiadów ma domy od niego i delikatnie mówiąc,nie polecają.

Od siebie dodam,ze względu na zwrot z kopalni nie zastanawiaj się i rób izolowaną płytę fundamentową,na szkody jest to lepsze rozwiązanie niż tradycyjne fundamenty a przy okazji pozbywasz się mostków termicznych do gruntu.
Tylko nie rób płyty u K..,niestety miałem przyjemność z nim rozmawiać na temat swojej przyszłej płyty i gość raczej nie ma pojęcia o tym,betonu chciał zapodać 30cm a zbrojenie z fi16 ;)

A i też mam "trójkę" ;)

Też dostałem namiar na Pana K. i koszt wykonania projektu na szkody górnicze 3ciej kategorii to 3k i teraz obawiam się że to co dostanę nie będzie warte ceny. Kogo ostatecznie wybrałeś albo u kogo robiłeś płytę?