PDA

Zobacz pełną wersję : Przenikanie ciepła przez nieobrobione okna.



voodogt
01-09-2009, 10:24
Mam jeszcze nie wykończoną elewację, a co za tym idzie okna obsadzone są na piankę montażową która pełni również rolę izolacji cieplnej Czy istnieje jakiś sposób na tymczasowe zabezpieczenie styku okno mur przed nadmiernym wychładzaniem pomieszczeń przez te mostki cieplne.

Barbossa
01-09-2009, 10:29
skoro masz piankę to o co Ci chodzi? bo nie kumam

voodogt
01-09-2009, 10:36
Chodzi o to, że przez takie niezaizolowane połączenie przenika sporo ciepła z pomieszczenia na zewnątrz.

j-j
01-09-2009, 10:44
Chodzi o to, że przez takie niezaizolowane połączenie przenika sporo ciepła z pomieszczenia na zewnątrz.

Jak masz zapianowane to termicznie to wystarcza, zostaje jeszcze taśma paroszczelna od wewnątrz i paroprzepuszczalna od zewnątrz ale nie każdy to robi, bez tego też przeżyjesz i nie zauważysz różnicy jeśli nie masz domu energooszczędnego.
Ale jeśli już to zabezpieczyłbym tą piankę w celu ochrony przed słońcem i deszczem czyli od zewnątrz.

pzdr

michalsiak
01-09-2009, 14:09
zabezpieczyłbym tą piankę w celu ochrony przed słońcem i deszczem czyli od zewnątrz

mam też jeszcze pianke na wierzchu -czym zabezpieczyć ?
Nawet w niektórych miejscach czasem podcieknie przy deszczu.

michalsiak

frykow
01-09-2009, 14:29
zabezpieczyłbym tą piankę w celu ochrony przed słońcem i deszczem czyli od zewnątrz

mam też jeszcze pianke na wierzchu -czym zabezpieczyć ?
Nawet w niektórych miejscach czasem podcieknie przy deszczu.

michalsiak
Taśmą paroprzepuszczalną, może być nawet folia dachowa paroprzepuszczalna - pewnie ci zostały jakieś resztki. Chociaż u mnie rok nie było zabezpieczone, i nie zauważyłem aby coś złego się działo, z wyjątkiem tego, że na powierzchni się utleniło(?), podobnie jak to się dzieje ze styropianem.