PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie przed tynkami wewnętrznymi



Malobert
01-09-2009, 10:43
Czy wielkim błędem będzie jeśli budynek (gazobeton) zostanie ocieplony przed wykonaniem tynków wewnęrznych C-W ?

pablitoo
01-09-2009, 10:47
Czy wielkim błędem będzie jeśli budynek (gazobeton) zostanie ocieplony przed wykonaniem tynków wewnęrznych C-W ?

Nie będzie to żadnym błędem .

niktspecjalny
01-09-2009, 11:55
Czy wielkim błędem będzie jeśli budynek (gazobeton) zostanie ocieplony przed wykonaniem tynków wewnęrznych C-W ?

A co zamierzasz tam robić w zimie?

Malobert
01-09-2009, 18:45
Czy wielkim błędem będzie jeśli budynek (gazobeton) zostanie ocieplony przed wykonaniem tynków wewnęrznych C-W ?

A co zamierzasz tam robić w zimie?

Problem jest trochę bardziej złożony...
Stawiam całkiem spory budynek, ale ze względów finansowych mogę to udźwignąć jedynie etapami - chcę robić odbiór częściowy, tzn na górze mieszkanie, na dole działalność w przyszłości. Poddasze chcę wykończyć i zamieszkać. Dół chcę pozostawić w stanie surowym, bez tynków, wylewek (oprócz osobnego wejścia - klatki schodowej i kotłowni) i bez instalacji. Ocieplać zewnątrz chcę dlatego, bo wyczytałem na FM, że to najpierw powinno się robić przed ocieplaniem poddasza - wtedy można złączyć poprawnie ocieplenia połaci i ściany.

Jeśli chodzi o tynki to też wyczytałem na FM, że przed ocieplaniem, bo wilgoć itd...

chyba, że doradzicie mi jakieś inne wyjście... :)

Barbossa
01-09-2009, 18:57
a dokładnie gdzie to wyczytałeś?
bo wcale na to nie wygląda, żebyś czytał,
rzekłbym - kłamiesz :-?

Malobert
01-09-2009, 19:02
a dokładnie gdzie to wyczytałeś?

no na forum muratora, które uważnie śledzę, tak na zawołanie tego nie znajdę, takie były opinie forumowiczów, jeśli któreś z tych informacji nie są jednak prawdziwe to proszę o sprostowanie

Malobert
01-09-2009, 19:06
bo wcale na to nie wygląda, żebyś czytał,
rzekłbym - kłamiesz :-?


:roll:

pablitoo
01-09-2009, 19:21
- zdecydowanie za dużo czytasz FM ...

:lol:

niktspecjalny
02-09-2009, 06:12
Czy wielkim błędem będzie jeśli budynek (gazobeton) zostanie ocieplony przed wykonaniem tynków wewnęrznych C-W ?

A co zamierzasz tam robić w zimie?

Problem jest trochę bardziej złożony...
Stawiam całkiem spory budynek, ale ze względów finansowych mogę to udźwignąć jedynie etapami - chcę robić odbiór częściowy, tzn na górze mieszkanie, na dole działalność w przyszłości. Poddasze chcę wykończyć i zamieszkać. Dół chcę pozostawić w stanie surowym, bez tynków, wylewek (oprócz osobnego wejścia - klatki schodowej i kotłowni) i bez instalacji. Ocieplać zewnątrz chcę dlatego, bo wyczytałem na FM, że to najpierw powinno się robić przed ocieplaniem poddasza - wtedy można złączyć poprawnie ocieplenia połaci i ściany.

Jeśli chodzi o tynki to też wyczytałem na FM, że przed ocieplaniem, bo wilgoć itd...

chyba, że doradzicie mi jakieś inne wyjście... :)

Jak dla mnie zabierasz się trochę od dup..y strony.Wspomnę ,że nie ty jedyny masz niedobór w kasie.Etapy które tu przedstawiasz są ,nazwałbym je niekompletne .To po pierwsze.Po drugie jeżeli zamieszkanie planujesz już na zimę to problem grzania jest także złożony.Jak kurna oddzielisz instalacje którą chcesz.....:
Dół chcę pozostawić w stanie surowym, bez tynków, wylewek (oprócz osobnego wejścia - klatki schodowej i kotłowni) i bez instalacji. zrobisz oddzielną na górę a potem będziesz się bawił z dołem :o . Musisz zwrócić uwagę ,że skoro planujesz jakaś tam działalność gosp.a ona ma być jakimś tam połączeniem z górą to bezsensu jest zostawianie dołu "w samopas" :D :wink: .Nie dość ,że syf na dole to jeszcze na górze.Wrócę jeszcze do ocieplenia.To co ja mam powiedzieć jak już mieszkam mam skończone wszystko w środku a na zew "Średniowiecze".Tak chce przezimować.Instalacja,docieplenie (megarockiem bo w zimie robili wykończeniówkę),następnie tynki i dopiero płyta GK.Taką z grubsza miałem kolejność.

Barbossa
02-09-2009, 07:11
bo wcale na to nie wygląda, żebyś czytał,
rzekłbym - kłamiesz :-?


:roll:
nie wiem co Ty czytałeś, ale te posty/tematy co akurat ja czytałem, to wszędzie stało, że bzudrą jest gadanie, że nie jest dobrze ocieplić a potem tynkować, to prawie to samo co z oddychaniem ścian

Malobert
02-09-2009, 09:44
Czy wielkim błędem będzie jeśli budynek (gazobeton) zostanie ocieplony przed wykonaniem tynków wewnęrznych C-W ?

A co zamierzasz tam robić w zimie?

Problem jest trochę bardziej złożony...
Stawiam całkiem spory budynek, ale ze względów finansowych mogę to udźwignąć jedynie etapami - chcę robić odbiór częściowy, tzn na górze mieszkanie, na dole działalność w przyszłości. Poddasze chcę wykończyć i zamieszkać. Dół chcę pozostawić w stanie surowym, bez tynków, wylewek (oprócz osobnego wejścia - klatki schodowej i kotłowni) i bez instalacji. Ocieplać zewnątrz chcę dlatego, bo wyczytałem na FM, że to najpierw powinno się robić przed ocieplaniem poddasza - wtedy można złączyć poprawnie ocieplenia połaci i ściany.

Jeśli chodzi o tynki to też wyczytałem na FM, że przed ocieplaniem, bo wilgoć itd...

chyba, że doradzicie mi jakieś inne wyjście... :)

Jak dla mnie zabierasz się trochę od dup..y strony.Wspomnę ,że nie ty jedyny masz niedobór w kasie.Etapy które tu przedstawiasz są ,nazwałbym je niekompletne .To po pierwsze.Po drugie jeżeli zamieszkanie planujesz już na zimę to problem grzania jest także złożony.Jak kurna oddzielisz instalacje którą chcesz.....:
Dół chcę pozostawić w stanie surowym, bez tynków, wylewek (oprócz osobnego wejścia - klatki schodowej i kotłowni) i bez instalacji. zrobisz oddzielną na górę a potem będziesz się bawił z dołem :o . Musisz zwrócić uwagę ,że skoro planujesz jakaś tam działalność gosp.a ona ma być jakimś tam połączeniem z górą to bezsensu jest zostawianie dołu "w samopas" :D :wink: .Nie dość ,że syf na dole to jeszcze na górze.Wrócę jeszcze do ocieplenia.To co ja mam powiedzieć jak już mieszkam mam skończone wszystko w środku a na zew "Średniowiecze".Tak chce przezimować.Instalacja,docieplenie (megarockiem bo w zimie robili wykończeniówkę),następnie tynki i dopiero płyta GK.Taką z grubsza miałem kolejność.

Niestety sytuacja zmusza mnie do tego, a muszę powiedzieć, że przy moim podziale funkcjonalnym budynku, wcale nie będzie aż tak wielkiego syfu przy pracach wykonczeniowych na dole w przyszłości - mam osobne wejścia. Wiem, że syf powstaje gdy ktos mieszka na dole a potem zaczyna robić górę w domku, wszystko sie wtedy roznosi. Jeśli chodzi o instalcje w tym CO to jest ona juz rozdzielona w projekcie - są to oddzielne obwody do kotłowni i tam projektant przewidział jakies sprzęgło hydrauliczne aby połączyć te wydzielone systemy. Nie wykonanie któregos z obiegów nie skutkuje jakimiś problemami.

Z powyższych odpowiedzi wynika, że mogę nie tynkować i mogę najpierw ocieplić elewację - i taką odpowiedz chciałem uzyskac.

Skolei nikt nie potwierdzil czy musze ocieplac elewacje aby poprawnie złączyć z ociepleniem połaci dachowej. Z tego ocieplenia mógłbym wtedy też zrezygnować, ale nikt nie zaprzeczył, wiec tej wersji z ociepleniem będę się trzymać.

Jesli ktoś ma lepsze propozycje to ja jestem na nie otwarty.