PDA

Zobacz pełną wersję : alergeny w nowym domu



chulada
01-09-2009, 12:18
Trochę może dziwny temat na wnętrza...
ale mam duży problem. Okazało się, że mój Mąż - który już dawno zaleczył astmę z dzieciństwa - ma duszności na poddaszu naszego nowego domu. Jest to problematyczne... właśnie tam mamy sypialnię, garderobę i naszą łazienkę.
Początkowo myśleliśmy, że to kociaki, które przygarnęliśmy z 2 tyg. temu, ale po kilku (domowych) "testach" jesteśmy prawie pewni, że one tylko wzmogły objawy na jakiś alergen bytujący na poddaszu.
Dodam, że na parterze problem ten nie występuje oraz to, że wszystkie pomieszczenia są w zasadzie tak samo wykończone (oprócz oczywiście wykończenia sufitów).
Wychodzi mi, że może być to ocieplenie dachu (wełna, folia), albo opary rozgrzanej blachy dachu...
Macie pojęcie co to może konkretnie być?

marta-mam niebieski dach
01-09-2009, 13:16
bez testów ciężko,
ale słyszałam o uczuleniu na gips, a właściwie na płyty k-g,
mogą być opary farby , unoszą się do góry i o ile na parterze nie są uciążliwe, o tyle na poddaszu już tak, ale to tylko wolne dywagacje...
zmycie wszelkich możliwych powierzchni na mokro (nawet kilka razy) wszystkiego pyłu i kurzu nie da się sprzątnąć za jednym razem, trochę to trwa w nowym domu, a wełna mineralna dość mocno pyli i jest okropna do wdychania nawet dla zdrowych;
jak najdłuższe wietrzenie pomieszczeń

piwosz1
01-09-2009, 13:20
Witam,mam ten sam problem, czyli też jestem alergikiem z objawami astmatycznymi.Podejrzewam ,że twój mąż ma te duszności z tych powodów co wspomniałaś+ pył pozostały po tynkowaniu czy gipsowaniu( taki pył w powietrzu utrzymuje się do roku czasu a nawt dłużej). Nie wiem , może macie dywany,które wzmagaja te objawy albo np. wszystkie nowiuśkie klejone mebelki, nowiuskie dywany itp,-ta cała nowizna zawiera mnóstwo chemii. PRoponuje codzienne przecieranie podłóg samą woda np.mopem H2O-sama mam. i najlepiej taki elektryczny oczyszczacz powietrza- ja mam odkurzacz QUEEN of air, który posiada funkcję czyszczenia powietrza( urządzenie zasysa powietrze z otoczenia, przepuszcza je przez filtr i wypuszcza oczyszczone) wierz mi kupi.łam ten odkurzacz ze względu na tę właśnie funkcję, poniewaz miałam prmanentnie zatkany nos-teraz moge w nocy oddychać.Zwróc tez uwagę na wentylacje w pmieszczeniach czy nie macie termosu.Pozdrawiam

chulada
02-09-2009, 09:01
Hmmm jeśli chodzi o kurz - kilka razy odkurzaliśmy ściany specjalnym przemysłowym odkurzaczem, podłoga myta jest w zasadzie tak samo często jak ta na dole. W zasadzie narazie żadnych nowych mebli nie mamy, w naszej sypialni stoi tylko łóżko.
Co do wentylacji - nie działa jeszcze wentylacja mechaniczna, ale okna pootwierane są w każdym pomieszczeniu.
Jak myślicie, czy alergolog będzie mógł za pomocą dostępnych mu testów wykryć co to takiego?