PDA

Zobacz pełną wersję : Inny kąt dachu a przepisy itd ??? POMOCY !!! FOTKA !!!!



dziubek25077
01-09-2009, 19:29
Jestem w wielkiej kropce.
Mam zrobione nadproża na słupkach które są w szczycie i chodzi o to że zrobione są jak w projekcie a w zasadzie teraz nie możemy uzyskać wymaganego kąta dachu 40 stopni.
Z dużym poceniem sie może wyjdzie 45 stopni, ale skosy na poddaszu będe miał tuż nad oknami.
Wszystko niby jak w projekcie ale gdybym nadproże miał nizej było by ok. ale niestety :(
Zobaczcie na fotce
http://i26.tinypic.com/2943no4.jpg
Żeby maksymalnie wyrobic się z miejscem musiał bym przyciąć narożniki nadproża pokazane strzałką, ale to chyba niezabardzo można by zrobic ze wzgledu na zbrojenie.
Prosze o wszelkie rady jak wybrnąć z tego problemu.
Cieśla proponuje podbudować wieniec cegłami jedną warstwe, troche mi sie to nie podoba bo już mam wszytsko poizolowane papą.
Może ktoś coś zaproponuje?

Pozdro !!!

malgoss
01-09-2009, 19:57
Nie można zmienić dachu na mansardowy?

dziubek25077
01-09-2009, 20:10
Nie można zmienić dachu na mansardowy?

Sprawdziłęm w google jaki to dach, nawet jakby można to kojaży mi sie to z trumną.
Nie wchodzi w gre.
W projekcie jak pisałem jest 40 stopni, w planie jak włąśnei sprawdziłem mam możliwość od 30 do 45 stopni, czyli gdybym osiągnął te 45 to jeszce myśle żeby przeszło, tylko problem bedzie bo chyba beda krokwie za krótkie choć wziąłem 40 cm naddtatku.
Pozdro !!!

Jarek.P
01-09-2009, 20:32
Rozwal nadproże i zrób je od nowa, trochę węziej.

J.

jorg
01-09-2009, 21:01
Nikt tego nie sprawdza. Nie ma co przejmować się głupotami. Od pewnego czasu na forum są wydumane problemy, a to 20 cm od granicy,a to inne. Ważne żebby obrys budynku był taki jak na projekcie, kształt dachu zachowany nikt tego nieędzie mierzył co do stopnia.

annecy
01-09-2009, 21:10
no mnie sie też tak zdaje , że to zadna inspekcja nie zajmuje sie ustalaniem czy bedzie 40 czy 45 stopni...

znajomy miał 30 stopni , podniosł kolankową i zrobił do 35... a inspekcja nawet okiem nie mrugnela przy odborze...

pozdr

himlaje
01-09-2009, 22:24
Z tym mruganiem okiem przez inspekcje to różnie bywa. Tym bardziej, że nie wiadomo kiedy autor wątku będzie ubiegał się o pozw. na użytk. Z tego co słyszałem (choć to narazie projekt) to tendencje sa takie by ułatwić uzyskiwanie pozwolen na budowe ale za to zaostrzyc uzyskiwanie pozwolen na użytkowanie a wtedy może być różnie z takimi lub podobnymi (owe 20cm w posadowieniu budynku :wink: ) kwiatkami.
Jezeli ta zmiana kąta nachylenia dachu miała by byc bardzo znacząca lub oszpecić dom to optowałbym za rozwaleniem tych nadprozy i wylaniem nowych, mieszczących się pod dachem :wink:

mjakob
02-09-2009, 05:57
Nie można zmienić dachu na mansardowy?

Sprawdziłęm w google jaki to dach, nawet jakby można to kojaży mi sie to z trumną.
Nie wchodzi w gre.
W projekcie jak pisałem jest 40 stopni, w planie jak włąśnei sprawdziłem mam możliwość od 30 do 45 stopni, czyli gdybym osiągnął te 45 to jeszce myśle żeby przeszło, tylko problem bedzie bo chyba beda krokwie za krótkie choć wziąłem 40 cm naddtatku.
Pozdro !!!

40cm naddatku na pewno braknie przy zmianie kąta z 40 na 45. max to +3st. Jeśli masz jętki lub kleszcze to one też ulegną wydłużeniu.
jak wysokie planujesz okna na balkonie? Może rzeczywiście zmniejszyć te otwory?

T_omhacker
02-09-2009, 06:11
a może najprościej podnieś ściankę kolankową i wylać wieniec - szybciej - kont się zgadza - ja tak robiłem i jest biuti - pomieszczenia na poddaszu bajeczne.

Barbossa
02-09-2009, 07:21
a może najprościej podnieś ściankę kolankową i wylać wieniec - szybciej - kont się zgadza - ja tak robiłem i jest biuti - pomieszczenia na poddaszu bajeczne.

całkiem niezły pomysł, bo ile tam by trza było podmurować? 20-30cm?
niekoniecznie z wieńcem
mocowanie murłaty przedłużyć spawając doń właściwe gwintsztangi (tak to się pisze elektrycy?)
o "koncie" się nie wypowiadam :D

mjakob
02-09-2009, 07:42
a może najprościej podnieś ściankę kolankową i wylać wieniec - szybciej - kont się zgadza - ja tak robiłem i jest biuti - pomieszczenia na poddaszu bajeczne.

całkiem niezły pomysł, bo ile tam by trza było podmurować? 20-30cm?
niekoniecznie z wieńcem
mocowanie murłaty przedłużyć spawając doń właściwe gwintsztangi (tak to się pisze elektrycy?)
o "koncie" się nie wypowiadam :D

"konto" możesz podać, co by można parę groszy za cenne porady wrzucić :-)

enickman
02-09-2009, 15:53
dodam tylko, że jak przerabiałem projekt przy tzw. adaptacji, to zmieniałem kąt nachylenia dachu z 20o na 25o bo takie były wymagania MPZP
architekt od razu zapytał się mnie czy zmiana będzie wprowadzana w życie, czy tylko na papierze ...