PDA

Zobacz pełną wersję : zabrakło betonu z "gruchy" i.....



gniezniok
01-09-2009, 22:39
Witam

Mam pytanko - zabrakło nam dziś betonu z gruchy na ławy i murarze dorobili ok kubika z betoniary tam gdzie pompa wylała ciensza warstwe. Czy aby na pewno nic sie nie stanie tak łącząc rózny beton w tym pprzypadku B20 z takim urabianym?

pozdrawiam

ekmir
01-09-2009, 23:07
Przeciez ten B20 też jest urabiany :wink:

gniezniok
01-09-2009, 23:23
Ten urabiany komputerowo a tamten przez mikroprocesory łopaty :) Nie mam pojecia na powaznie ale zapewniaja ze nie ma to znaczenia

Darek G
02-09-2009, 00:18
Innego wyjścia nie było. Nawet gdyby to teraz i tak już za późno na cokolwiek.
Ale spokojnie, niema się kompletnie czym przejmować. Łączyć jak najbardziej można - nawet jak wyszedł deko słabszy z betoniarki to po wymieszaniu z tym z gruchy już będzie w miarę.

bogus33
02-09-2009, 01:05
witam!

jak wymieszali dobrze i dali co powinni to bedzie oki. kiedyś całe fundamenty lali kręcone na miejscu i domy do dziś stoją.
po pierwsze STARANNOŚĆ

arturromarr
02-09-2009, 08:52
spoko wyluzuj.
Ja miałem dolewany fragment stopu bo zabrakło z gruchy (dziwnie powszechne zjawisko) a betoniarnia już była zamknięta.
Kiedyś wszystko urabiało się na placu budowy i te domy przeżyją jeszcze nas. :)

ekmir
02-09-2009, 08:54
No w aż taką różnę to nie wieżę ale nigdy nie ma pewności.

irek.w
02-09-2009, 19:43
No w aż taką różnę to nie wieżę ale nigdy nie ma pewności.

Ja też nie wierzę,że się nada na wieżę

Kris2222
02-09-2009, 22:32
ciesz sie że miałeś na budowie z czego domieszać ten kubik

a tak zapytam , dlaczego betoniarnia nie dowiozła tego metra ?
coś te wasze betoniarnie wymyślate,

gniezniok
02-09-2009, 22:45
Witajcie
Dzieki za ostudzenie mej głowy hehe. Pytalem nie bez przyczyny, bo podlewajac ławy zauwazylem ze ten fragment gdzie wyrownali ławy gdzie cieniej wylali sie po prostu kruszy i mozna fragmentami palcem wybierac, no ale z drugiej strony to bylo robione na piasku z dodatkiem cementu a beton z gruchy jest jak widzialem zageszczony masa kamieni.
A nie dowiezli bo kasuja jak... jakby ktos chcial dowiezc metr betonu musi zaplacic ok 500zl brutto bo betoniarom oplaca sie od 5m3 wozic...

Daga&Adam
03-09-2009, 09:50
Dzieki za ostudzenie mej głowy hehe. Pytalem nie bez przyczyny, bo podlewajac ławy zauwazylem ze ten fragment gdzie wyrownali ławy gdzie cieniej wylali sie po prostu kruszy i mozna fragmentami palcem wybierac, no ale z drugiej strony to bylo robione na piasku z dodatkiem cementu a beton z gruchy jest jak widzialem zageszczony masa kamieni.


O rany.. Ktos pisal o starannosci, ktos pisal o tym zebys sie nie martwil.. Wszyscy to pisali z mysla, ze Twoja ekipa zrobila BETON, a nie ZAPRAWE! Beton to kruszywo (zwir), piasek i cement. Zaprawa to piasek i cement. To co Ci ekipa zrobila to zaden beton nie jest niestety i lepiej zasiegnij opinii swojego kierownika budowy, czy tak moze zostac (wszystko zalezy od grubosci tego).



A nie dowiezli bo kasuja jak... jakby ktos chcial dowiezc metr betonu musi zaplacic ok 500zl brutto bo betoniarom oplaca sie od 5m3 wozic...

Mi dowiezli 0,5m3 dwa razy. No ale zamawialem za kazdym razem po 30m3 ;)
pozdr.

Adam

ekmir
03-09-2009, 13:42
Ja też nie wierzę,że się nada na wieżę

A szkoda bo wiara czyni cuda

irek.w
03-09-2009, 20:06
>A szkoda bo wiara czyni cuda[/quote]

A Ty w to wierzysz czy nie "wieżysz".

Porky
04-09-2009, 13:57
W betoniarce można wykonać max B15. Do mocniejszych klas potrzebne są odpowiednie proporcje składników i odpowiednia krzywa uziarnienia (ilości kruszyw o różnej wielkości). Z piasku to zaprawy się robi. A gdzie był kierownik budowy? To on powinien nadzorować betonowanie. Jak brakuje betonu, to dzwonisz do betoniarni i dowożą. Owszem często pobierają opłaty za małe ilości, ale tylko w przypadku zamawiania 1-3 m3. Betonowanie ław to kilkanaście m3, więc nie widzę problemów.