PDA

Zobacz pełną wersję : jak zamocowac umywalki w scianie z porothermu 11,5 cm?



mpudlo
02-09-2009, 05:31
Hydraulicy wciaz sie glowia. Ukladaja glazure, a wciaz mysla, jak zamocowac umywalki (jedna mala i jedna duza) do sciany dzialowej z porothermu 11,5 cm. Na razie zbieramy pomysly.

Macie jakies pomysly na rozwiazanie tej kwestii? Moze jakies doswiadczenia?

Dzieki za pomoc i pozdro,
mp

niktspecjalny
02-09-2009, 06:35
Hydraulicy wciaz sie glowia. Ukladaja glazure, a wciaz mysla, jak zamocowac umywalki (jedna mala i jedna duza) do sciany dzialowej z porothermu 11,5 cm. Na razie zbieramy pomysly.

Macie jakies pomysly na rozwiazanie tej kwestii? Moze jakies doswiadczenia?

Dzieki za pomoc i pozdro,
mp

Jak czytam takiego przedmówce to chciałoby się takiego fach-mena zaprosić do siebie i kazać mu to wykonać na własnych oczach.Przede wszystkim umywalki w komplecie mają (przynajmniej moje zamieniłem je tylko o wymiar grubsze) oryginalne śruby do ich mocowania.Ważne by w czasie wiercenia otworu za bardzo go nie poszarpać.Problem się trochę zmniejsza jak umywalki mają podpory a nie są podwieszane.

sejlor
02-09-2009, 07:07
W castoramie są specjalne kołki Fischera do mocowania umywalek. Mam powieszone dwie umywalki na tych kołkach na porothermie 25 cm i trzymają BARDZO MOCNO. W zestawie są dwa kołki, długie mocne wkręty, plastikowe duże podkładki i nakrętki.

beton44
02-09-2009, 15:08
jak już było wyżej

przewiercić na wylot

podkuć z drugiej strony na wymiar śruby z podkladką

śruba odpowiedniej długości z podkładką z drugiej strony wetknięta
dziura zalepiona zaprawą cementową


przykręcona umywalka, poprawione ew. odpękania zalepiającej
dziurę zaprawy...

niktspecjalny
02-09-2009, 16:45
jak już było wyżej

przewiercić na wylot

podkuć z drugiej strony na wymiar śruby z podkladką

śruba odpowiedniej długości z podkładką z drugiej strony wetknięta
dziura zalepiona zaprawą cementową


przykręcona umywalka, poprawione ew. odpękania zalepiającej
dziurę zaprawy...

30-tkę porothermu tyż będziesz wiercił na wylot. :o 8)

Tomkii
02-09-2009, 17:59
Mam taki budynek gospodarczy ze zlasowaną cegła (ledwo stoi), wywaliłem dwa otwory na wylot, podkułem tynk poziomo z drugiej strony, zespawałem pręty gwintowane i tyle. Wyrwać się da - jak ktoś potrafi - razem ze sporym kawałem ściany. :)

niktspecjalny
02-09-2009, 18:12
Mam taki budynek gospodarczy ze zlasowaną cegła (ledwo stoi), wywaliłem dwa otwory na wylot, podkułem tynk poziomo z drugiej strony, zespawałem pręty gwintowane i tyle. Wyrwać się da - jak ktoś potrafi - razem ze sporym kawałem ściany. :)

Wszystko da się przewiercić,pospawać,podkuć w budynkach co "ledwo stoją".....nie róbmy kichy w tych co dobrze stoją :P :P :wink:.Se dałeś przykład 8) :lol:

beton44
02-09-2009, 18:58
jak już było wyżej

przewiercić na wylot

podkuć z drugiej strony na wymiar śruby z podkladką

śruba odpowiedniej długości z podkładką z drugiej strony wetknięta
dziura zalepiona zaprawą cementową


przykręcona umywalka, poprawione ew. odpękania zalepiającej
dziurę zaprawy...

30-tkę porothermu tyż będziesz wiercił na wylot. :o 8)


niespecjalnie zauważ że wątek dotyczy ściany o grubości ok 10 cm...

niktspecjalny
02-09-2009, 19:32
jak już było wyżej

przewiercić na wylot

podkuć z drugiej strony na wymiar śruby z podkladką

śruba odpowiedniej długości z podkładką z drugiej strony wetknięta
dziura zalepiona zaprawą cementową


przykręcona umywalka, poprawione ew. odpękania zalepiającej
dziurę zaprawy...

30-tkę porothermu tyż będziesz wiercił na wylot. :o 8)


niespecjalnie zauważ że wątek dotyczy ściany o grubości ok 10 cm...


betonowo wtargnę w twoją uwagę...... ale topik dotyczy ściany : z porothermu 11,5 cm.Chodziło mi o zachowanie zdrowej zasady.Po chudy byk mam wiercić na przelot jak mam wkręty które doskonale się trzymają bez tego.Przykład 30-tki także jest zasadny by nie robić dziury na zew. :P :wink:

beton44
02-09-2009, 19:43
więc wyślij te cudowne wkręty autorowi - wątku....

Jarek.P
02-09-2009, 20:24
więc wyślij te cudowne wkręty autorowi - wątku....

Autor wątku może je bez problemu kupić w dokładnie w tym samym miejscu, w którym musiałby kupić śruby do przykręcenia umywalki "na wylot". Wystarczy tylko w tymże miejscu spytać o kołki do pustaka typu porotherm albo wprost powiedziec, co i na czym chce się zamocować.

J.

slawek_wlkp
02-09-2009, 20:26
A nie lepiej użyc kotwy chemicznej i tulei siatkowej,
jedyna wada to wyższy koszt ale nic nie wyleci,
chyba, że z kawałkiem ściany :lol:

beton44
03-09-2009, 04:35
http://test.arvex.pl/images/products/photo-aum.gif
ja mam takie i umywalka nie spada, jest to wersja długa z długim gwintem na śrubkę, w przeciwieństwie do wersji do żelbetu gdzie ta część z gwintem na śrubkę jest króciutka

to nie są cudowne wkręty do porotermu

tylko zestaw wkręt + kołek rozporowy... :-?

lackyluk
03-09-2009, 09:19
Kołki Fischer do materiałów poryzowanych. A zastanów się nad szafką pod umywalkę. Ograniczy możliwość zerwania w dół.

mpudlo
03-09-2009, 09:37
Szafka odpada. Nie podchodzi mi taki styl :)

To chyba zastosuje kolki Fischera do porothermu + doloze do srodka zaprawy i powinno sie trzymac;) Hydraulicy wlasnie optuja za ta opcja wiercenia na wylot, podkuwania i uzwyania dodatkowych podkladek. Ale co tam kuc, jak to tylko 11,5 cm? Zreszta slowo "kucie" w porothermie to chyba naduzycie :) Toz to tam sie wszystko kruszy po jednym uderzeniu mloteczkiem 2-kilogramowym :wink:

pozdro,
mp

mpudlo
03-09-2009, 09:38
Aha, zapominamy tez, ze te kolki beda tez trzymac w centymetrowej warstwie samej glazury i polcentymetrowej wartswie kleju, wiec tragedii byc nie powinno;)

niktspecjalny
03-09-2009, 16:39
http://test.arvex.pl/images/products/photo-aum.gif
ja mam takie i umywalka nie spada, jest to wersja długa z długim gwintem na śrubkę, w przeciwieństwie do wersji do żelbetu gdzie ta część z gwintem na śrubkę jest króciutka

to nie są cudowne wkręty do porotermu

tylko zestaw wkręt + kołek rozporowy... :-?

Takie wkręty kol. beton44 są niestety standardem w kompletach do umywalek.Chodzi o podkładkę i samą śrubę.Natomiast koszulek do woli w sklepach.