PDA

Zobacz pełną wersję : Gaz-jakie formalności przy odbiorach



joankie
02-09-2009, 08:14
Witam wszystkich,
Mam pytanie dotyczące formalności związanych z instalacją gazową. Podpisalismy umowe z gazownią, że oni nam zrobia kawałek sieci i przyłącze, a my zrobimy sobie to co od skrzynki, czyli tzw.instalacje wewnętrzną. Wszystko jest zrobione , ale mam pytanie o formalności do odbiorów. Musimy na pewo mieć opinie kominiarską, i próbę szczelności. I co potem? Jak wyglada w praktyce odbiór przez gazownię np. nasz wykonawca twierdzi, że jakieś przekazanie do gazowni kosztuje 700PLN, ale podejrzewam , że coś kręci. Błagam tylko nie każcie mi się pytac np. kierownika budowy, bo układ jest taki, że nie moge tego zrobić. Do gazowni oczywiscie będe dzwonić, ale sami pewnie wiecie jak trudno się od nich cos dowiedzieć :wink:
Pozdrawiam

DAREK KARCZ
02-09-2009, 11:01
WITAM! DLUGA DROGA PRZED TOBA.JA JESTEM SZCZESLIWYM UZYTKOWNIKIEM GAZU OD WCZORAJ THX GOD PRZED MROZAMI A CZEKALEM TYLKO 8 MIECHOW PO PODPISANIU UMOWY PROCEDURA TAKA ;
1.PODPISUJESZ UMOWE W KTOREJ MASZ TERMIN DO KIEDY GAZOWNIA MA CI ZROBIC WCINKE OD RURY GLOWNEJ DO SKRZYNKI
2.W MIEDZYCZASIE ROBISZ SWOJA INSTALACJE OD SKRZYNKI DO PUNKTOW GDZIE GAZ BEDZIESZ ODBIERAL I WYKONAWCA DAJE CI PROJEKT PLUS POTEM ODBIERA PRACE PROTOKOLEM (POTRZEBNE DO GAZOWNI PRZY PODPISANIU UMOWY O LICZNIK)
3GAZOWNIA ROBI WCINKE WTEDY MUSI TEZ ZROBIC INWENTARKE A TY UZYWASZ TEGO SAMEGO GEODETY DO TWOJEJ CZESCI TZN OD SKRZYNKI DO DOMU
4 GEODETA WRACA DO GAZOWNI I CIEBIE A TY BIEGNIESZ DO
5 KOMINIARZA. POTRZEBUJESZ OD NIEGO INFORMACJE O WENTYLACJI I KOMINACH .ROZNIE SIE TONAZYWA ZWYKLE OPINIA ALE WAZNE BY BYLY NARYSOWANE NA NIEJ KOMINY I WENTYLACJE
5 SZLAG CI JUZ TRAFIA BO JAK TO W GAZOWNI SPRAWA MUSI ODLEZEC MIEDZY ETAPAMI ALE TY ZE SWOJEJ STRONY MASZ WSZSTKO
6 MECZ GAZOWNIE CO GODZINE

POWODZENIA

joankie
02-09-2009, 12:05
Ja jestem w punkcie 3 - na szczęście mi się nie spieszy na razie. Umowe na przyłaczenie podpisalismy rok temu (tak długo bo gazownia musiała połozyc jeszcze 100m sieci).
Czyli rozumiem, ze jak masz już kominiarza i geodetę, to składasz te wszystkie papiery i czekasz na podpisanie umowy? Czy masz jakieś jeszcze bardzo ważne protokoły wykonawcy - oprócz próby szczelności? czy ktos z gazowni przychodzi to sprawdzać?
A gdzie w tym wszystkim zgłoszenie zakończenia budowy do gminy( bo przeciez to pozwolenie na budowę)?
Pozdrawiam

joankie
03-09-2009, 12:41
Witam
Nikomu więcej się nie chce napisać czy rzeczywiście nikt się nie zna ?

joankie
03-09-2009, 12:42
Witam
Nikomu więcej się nie chce napisać czy rzeczywiście nikt się nie zna ?