PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wylewkami na balkonach



wbarbus
02-09-2009, 20:40
Fachowcy robili mi wylewki miksokretem. Na balkonach wylewki nie związały z betonem i odeszły od podłoża. Szczelina pomiędzy betonem a wylewką wynosi 1-3 mm. Zaistniała sytuacja jest normalna, czy nie powinno tak być? Czyja to wina? Co mogę zrobić z tym problemem?
Dodam, że balkony są pod dachem, ale deszcz zacina i opady częściowo spadają na balkony.
Proszę o rady.

Pozdrawiam

WB

Lenart
02-09-2009, 21:18
cos mało dokładnie :evil:
te wylewki to lewitują w powietrzu te 3 mm nad balkonem ?
jak grube wylewki ?
w których miejscach odstają ?

edde
02-09-2009, 21:23
i wylewki zrobili Ci na gołym betonie, że miały niby z nim związać :o ?

wbarbus
03-09-2009, 07:15
Wylewki robili na gołym betonie. Mają one grubość 5-7 cm. Odstają na pewno na brzegach, ale podejrzewam że nie tylko. Podczas opukiwania słychać głuchy dźwięk w prawie każdym miejscu. czy da się w te szczeliny wtłoczyć lub napchać jakiejś zaprawy lub kleju i to załatwi sprawę?
Pozdrawiam

wbarbus
03-09-2009, 09:17
Ponawiam prośbę o rady.

Zbigniew100
03-09-2009, 09:38
Ponawiam prośbę o rady.

Technologia wykonywani9a izolacji balkonu była poruszana wiele razy na forum.
Podniesienie powstało w wyniku skurczu wylewki. Jeżeli nie było warstwy szczepnej i zła pielęgnacja to tak bywa. :(


Pytanie gdzie jest izolacja termiczna i hydroizolacja ?

wbarbus
03-09-2009, 10:07
Ponawiam prośbę o rady.

Technologia wykonywani9a izolacji balkonu była poruszana wiele razy na forum.
Podniesienie powstało w wyniku skurczu wylewki. Jeżeli nie było warstwy szczepnej i zła pielęgnacja to tak bywa. :(


Pytanie gdzie jest izolacja termiczna i hydroizolacja ?

Jak pytałem o pielęgnację wylewek, panowie powiedzieli, że maja wyschnąć same bez podlewania.

Ja jednak proszę o rady co TERAZ z tym zrobić.

Zbigniew100
03-09-2009, 10:32
Ponawiam prośbę o rady.

Technologia wykonywani9a izolacji balkonu była poruszana wiele razy na forum.
Podniesienie powstało w wyniku skurczu wylewki. Jeżeli nie było warstwy szczepnej i zła pielęgnacja to tak bywa. :(


Pytanie gdzie jest izolacja termiczna i hydroizolacja ?

Jak pytałem o pielęgnację wylewek, panowie powiedzieli, że maja wyschnąć same bez podlewania.

Ja jednak proszę o rady co TERAZ z tym zrobić.

Nic nie robić. :o
Dać hydroizolację i kleić płytki. :wink:

Wylewka powina być polewana lub przykryta folią.

Qgiel
03-09-2009, 19:28
Wylewki robili na gołym betonie. Mają one grubość 5-7 cm. Odstają na pewno na brzegach, ale podejrzewam że nie tylko. Podczas opukiwania słychać głuchy dźwięk w prawie każdym miejscu. czy da się w te szczeliny wtłoczyć lub napchać jakiejś zaprawy lub kleju i to załatwi sprawę?

Wyglada ze wylewka nie związała z podłożem i swobodnie leży na balkonie.
Podstawowa sprawa teraz to pytanie, czy może sie pod nią dostać woda opadowa ? Jeśli tak, to na bank po zimie ( jeśli bedzie) odparzy i popęka.
A chociaż jakąś siatkę dali na podłoże przed wylewką ?

edde
03-09-2009, 21:20
jeśłi nie ma izolacji to pewnie i pod nią się dostanie i w beton balkonu również, gdybym miał coś takiego u siebie to na tym etapie usunąłbym tę wylewkę, dał izolację hydro i termo, warstwę spadkową wcześniej tez chyba że żelbet stropowy wylany ze spadkiem, na to nowa wylewka (na swoich balkonach zazbroiłem siatką 10x10 i sypnąłem tez włókien PP bo miałem takowe pod ręką :wink: ) z odpowiednim spadkiem, przykryta lub polewana w zależności od warunków pogodowych (nasłonecznienie, opady, wiatr)
no i warto pamiętać o wywijaniu hydroizolacji na ścianę

aisa222
13-07-2010, 22:22
Troszeczkę podniosę temat ale mam podobny problem :/
Mój balkon wygląda obecnie tak
http://img594.imageshack.us/img594/5687/balkon1.jpg

http://img651.imageshack.us/img651/6364/balkon2u.jpg

http://img202.imageshack.us/img202/5193/balkon3.jpg

Doradźcie co zrobić żeby położyć na tym płytki

fighter1983
13-07-2010, 23:05
tak na oko: rwać
nie na oko: zrobić próbę pull off i po zapoznaniu sie z wynikiem - zapewne rwać

aisa222
14-07-2010, 20:17
tak na oko: rwać
nie na oko: zrobić próbę pull off i po zapoznaniu sie z wynikiem - zapewne rwać

Nawet nie trzeba robić tej próby żeby stwierdzić, że znaczna część odchodzi. Pytanie tylko czy mozna skuć tylko tą warstwę, która odchodzi czy całą wylewkę aż do wylanej betonowej płyty ?? Jeśli trzeba całą to już więcej pytań nie mam. Ale może da sie to jakoś uratować i skuć to co już odeszło i co nie trzyma podłoża a resztę zabezpieczyć (czym??), uzupełnić (czym??), wyrównać (czym??) i kłaść płytki. Będę wdzięczna za wszystkie rady.

edde
14-07-2010, 21:46
zrobić raz a porzadnie: zerwać wylewkę i zrobić od nowa ale solidnie, jak się nie wie samemu jak to znaleźć dobrego fachowca co i wie jak i kiedy siatkę dać i wie czy przeciwskurczową czy zbrojącą (i potrafi je odróżnić :) ) i włókien PP czy plastyfikatora jakiego się nie boi, jak też pielęgnacji tej wylewki
jak się zaczniesz ratować próbami naprawy to na chemię i materiały wydasz więcej niż na skucie i wylanie nowej wylewki

aisa222
15-07-2010, 20:23
...to znaleźć dobrego fachowca co i wie jak i kiedy...

Już jednego miałam tzn. ekipę i jest jak jest :/

Ja niestety mało sie na tym znam i zdaje sobie sprawę z tego, że taki fachowiec to może mi wszystko wmówić. Dlatego tu chcę zasięgnąć fachowej rady. Boje się, że jeśli wezmę kolejną ekipę to czymś to pociaprają, położą płytki a ja za rok lub za dwa bedę się wściekać i brać kolejną i znów remontować.

edde
15-07-2010, 20:50
tylko, widzisz, na forum może i się dowiesz jak zrobić poprawnie, ale jeśli sama tego nie zrobisz to wciąż możesz trafić na fachowca, który i tak zrobi po swojemu, a Ty tego nadal nie zauważysz, przynajmniej do czasu gdy będzie coś z posadzką nie halo :( pewnie dlatego ja większość tego typu prac wolę wykonać własnoręcznie
może szukaj w okolicy bliższej lub dalszej dobrego fachowca, z polecenia, z gwarancją na robotę, niekoniecznie najtańszego, forum niestety dostarczy Ci jedynie teorii a Tobie potrzeba praktyka z krwi i kości...