PDA

Zobacz pełną wersję : Jak położyć wełnę gdy przerwy między krokwiami wynoszą 130cm



natercjo
03-09-2009, 11:28
Witajcie
Zmieniam ocieplenie dachu skośnego w szeregu z lat 80-tych. Dach ma pełne deskowanie pokryte papą i blacho dachówką, bardzo niechlujnie powtykana była wata szklana którą już usunąłem.
Niestety nie wiem jak układać wełnę mineralną, ponieważ przerwy między krokwiami wynoszą ok 130 cm, grubość krokwi to 15cm.
Wełna którą chciałem zakupić ma 100cm szerokości - jak to rozsądnie ułożyć?
Z góry dziękuję za sugestie.
Pozdrawiam
Arek

zbigmor
03-09-2009, 11:32
Witajcie
Zmieniam ocieplenie dachu skośnego w szeregu z lat 80-tych. Dach ma pełne deskowanie pokryte papą i blacho dachówką, bardzo niechlujnie powtykana była wata szklana którą już usunąłem.
Niestety nie wiem jak układać wełnę mineralną, ponieważ przerwy między krokwiami wynoszą ok 130 cm, grubość krokwi to 15cm.
Wełna którą chciałem zakupić ma 100cm szerokości - jak to rozsądnie ułożyć?
Z góry dziękuję za sugestie.
Pozdrawiam
Arek


Niestety nie ma wyjścia. Trzeba ciąć na właściwy wymiar i sztukować. Z ounktu widzenia technologii to żaden problem, ale pozostaje kwestia podtrzymywania wełny, aby nie spadła co przy tej wielkości i grubości jest niemal pewne. Sznurki bezwzględnie wskazane. Wg mnie najlepiej najpierw podwisić sznurek na części obszaru zajmowanego przez wełnę, a następnie wsunąć wełnę za sznurek i zasznurować resztę.

pierwek
03-09-2009, 11:43
rozwijasz wełnę tniesz na kawałki 135cm i upychasz - zresztą tak jest łatwiej niż ciąć z szerokości i dodatkowa zaleta to to, że masz 0 odpadów

Jerzysio
03-09-2009, 12:06
To się robi w ten sposób :
1. Po rozwinięciu rolki, przecinasz ją po skosie ( kąt dobrać do dług. )
2. Przesuwasz przeciętą część "po linii cięcia" do przodu, tak by uzyskać szerokość 130 cm ze złożenia 2 części.
3. Pozostałe luki ( 2 ) uzupełniasz małymi kawałkami.
Pzdr
J

natercjo
03-09-2009, 12:47
To się robi w ten sposób :
1. Po rozwinięciu rolki, przecinasz ją po skosie ( kąt dobrać do dług. )
2. Przesuwasz przeciętą część "po linii cięcia" do przodu, tak by uzyskać szerokość 130 cm ze złożenia 2 części.
3. Pozostałe luki ( 2 ) uzupełniasz małymi kawałkami.
Pzdr
J

Co daje mi cięcie wełny pod skosem i czym w efekcie będzie się to różniło od położenia wełny prostopadle do krokwi?

tom17
03-09-2009, 13:08
rób tj pisze pierwek,
żadnych kombinacji z cięciem po skosie bo to szkoda roboty,
wełnę wyciągnij (rozciagnij) lekko na dolna powierzchnię krokwi i przybij takerem. na parę minut to wystarczy a potem sznurek.
Ja będę tak robił - mam miejscami 150 cm (pozdrowienia dla konstruktora;-))

FlashBack
03-09-2009, 14:54
Witajcie
Zmieniam ocieplenie dachu skośnego w szeregu z lat 80-tych. Dach ma pełne deskowanie pokryte papą i blacho dachówką, bardzo niechlujnie powtykana była wata szklana którą już usunąłem.
Niestety nie wiem jak układać wełnę mineralną, ponieważ przerwy między krokwiami wynoszą ok 130 cm, grubość krokwi to 15cm.
Wełna którą chciałem zakupić ma 100cm szerokości - jak to rozsądnie ułożyć?
Z góry dziękuję za sugestie.
Pozdrawiam
Arek
Wkonac izolacje na stropie?.

adi_
03-09-2009, 15:05
ajak ci bedzie conieco zwisac to powbijaj gwozdzie w krokwie i naciagnij sznurek to bedzie mialo sie czego trzymac srodek i reszta welny pozdrawian

mxxxx
03-09-2009, 20:40
1. ubierz się najgrubiej jak się da
2. nałóż rękawice i jeśli masz to okulary ochronne
3. wełnę tnij długim nożem, często ostrzonym, po szerokości jeszcze przed odpakowaniem na 3 paski po 33cm szeroki każdy
4. i zaczynasz układać, najpierw wpychasz całą nie pociętą rolkę 100cm a potem dopychasz pasek 33cm
5. na fajrant ciepła kąpiel, to znacznie łagodzi podrażnienia skóry, a odzież robocza trzeba dokładnie wytrzepać lub wyrzucić, lub przyzwyczaić się do kilkudniowego swędzenia

natercjo
03-09-2009, 20:46
Wszystkim bardzo dziękuje za pomoc, na pewno skorzystam z waszych porad.
Pozdrawiam
Arek

adi_
03-09-2009, 21:00
idz do sklepu z farbami tam maja takie skafandry do malowania nawet maja te skafandry kaptury i masz problem z odzieza rozwiazany tanie to i wywalic co dzien mozna

piotrek_w
04-09-2009, 09:49
Ja tam latem ze stryjem i bratem ocieplałem poddasze w domku letniskowym, poza T-shirtem, krótkimi spodenkami i rękawiczkami więcej z powodu gorąca się włożyć nie dało. Wełna pyli ale bez przesady, może to że to był Rockwool ma znaczenie?

natercjo
04-09-2009, 09:57
Przebrnąłem jakoś przez ściąganie starej waty szklanej, myślę że z kładzeniem wełny powinno być już tylko lepiej...
Pozd
Arek

natercjo
04-09-2009, 09:59
Jeszcze przypomniało mi się jedno pytanie: wełnę podwiązujemy sznurkiem czy lepiej drutem nierdzewnym?

zbigmor
04-09-2009, 10:04
Ja tam latem ze stryjem i bratem ocieplałem poddasze w domku letniskowym, poza T-shirtem, krótkimi spodenkami i rękawiczkami więcej z powodu gorąca się włożyć nie dało. Wełna pyli ale bez przesady, może to że to był Rockwool ma znaczenie?



Pylą podobnie tylko, że wełna szklana bardziej kłuje od skalnej. Twoja to skalna.