PDA

Zobacz pełną wersję : Kociol gazowy kondensacyjny, a przydomowa oczyszczalnia



chrischris
03-09-2009, 18:42
Witam.
Planuje budowe domu i chcialbym kociol gazowy kondensacyjny i przydomowa oczyszczalnie sciekow z drenazem rozsaczajacym. Nie znalazlem nic na temat wplywu agresywnego chemicznie kondensatu na prace bakterii i efektywnosc POŚ. Czy moze ktos ma doswiadczenia na ten temat?
Pozdrawiam.

pblochu
03-09-2009, 19:09
Powszechnie stwierdzono (ponoć) że nie przeszkadza
zresztą te paręnaście litrów na rok to kropla w morzu 1 wanny
Gorszy problem to fosforany i tłuszcze
Tak więc zapomnij o problemie lub jak masz kasę lub piecyk grubo powyżej 50kW zainwestuj w neutralizator

mariankossy
03-09-2009, 21:18
Powszechnie stwierdzono (ponoć) że nie przeszkadza
zresztą te paręnaście litrów na rok to kropla w morzu 1 wanny
Gorszy problem to fosforany i tłuszcze
Tak więc zapomnij o problemie lub jak masz kasę lub piecyk grubo powyżej 50kW zainwestuj w neutralizator
Jakie kilkanaście , chyba nie masz kondensata w domu??

U mnie z 30 kg gazu propan-butan były 3 dziesiąciolitrowe wiadra, co daje przy 25 butlach 750l kongensatu.

chrischris
03-09-2009, 22:33
Piec mialby ogrzewac dom 110m2 wiec duzy by nie byl (max. 24kW).
Jak kolega napisal kondensatu moze byc duzo. Moze ktos przerabial temat kotla kondensacyjnegi POŚ w praktyce...

el-ka
04-09-2009, 01:55
My mamy od roku oczyszczalnię Halson i kocioł kondensacyjny. Nie pamiętam jaka moc, ale raczej mały. Ile daje kondensatu też nie mam pojęcia. Firma, która zakładała oczyszczalnię twierdziła, że większego wpływu to nie ma.
Problem z oczyszczalnią był jedynie raz, ale związany z tym, że ktoś odlączył pompkę napowietrzającą i zauważyliśmy po jakimś miesiącu - a raczej poczuliśmy :oops: .

wierzch
07-09-2009, 11:25
Mam POS i kociol kondensacyjny Viessmanna (Vitodens 200) od 6 lat.
Od poczatku mam rowniez zamontowany neutralizator kondensatu. Granulki wymienia serwisant przy okazji przegladow kotla.
POS sprawuje sie b. dobrze. Nie musze zwiekszac dozowania bakterii.

wierzch
07-09-2009, 11:26
Mam POS i kociol kondensacyjny Viessmanna (Vitodens 200) od 6 lat.
Od poczatku mam rowniez zamontowany neutralizator kondensatu. Granulki wymienia serwisant przy okazji przegladow kotla.
POS sprawuje sie b. dobrze. Nie musze zwiekszac dozowania bakterii.