PDA

Zobacz pełną wersję : kafelki na beton komórkowy (bez tynku)



oleniek
04-09-2009, 11:07
Witajcie
wiem że raz jużtu znalazłam taki wątek, ale go odszukać nie mogę.

Czy można położyć kafelki na beton komórkowy bez tynku? (w spiżarni)

zbigmor
04-09-2009, 11:21
Witajcie
wiem że raz jużtu znalazłam taki wątek, ale go odszukać nie mogę.

Czy można położyć kafelki na beton komórkowy bez tynku? (w spiżarni)


A czemu nie? Co miałby ten tynk pod kafelkami dać?

Egon
04-09-2009, 11:37
Czy można położyć kafelki na beton komórkowy bez tynku? (w spiżarni)

Też o tym intensywnie rozmyślam (ściana z BK lub silikatów) w odniesieniu do łazienek i pom. gosp. Jedyny minus, jaki wydumałem - co będzie, kiedy małżonka zechce zmienić płytki? Jak jest tynk, skuty zostanie z płytkami, a bez niego 1/4 grubości ściany z nimi odejdzie? :wink:

beton44
04-09-2009, 14:58
można, tylko że pewnie wyjdzie więcej kleju...

ew. trzeba będzie użyć zaprawy wyrównawczej jak jest bardzo krzywo...

pblochu
04-09-2009, 19:04
Podobno najpierw kładzie się klej pacą zębatą na ścianę a jak wyschnie wtedy przykleja się płytki kładąc klej na płytkę w stronę przeciwną
W przyszłym miesiącu poeksperymentuję
Pozdrawiam

takitomek
04-09-2009, 20:01
Spokojnie mozesz klasc plytki na sciane bez tynku tylko polecalbym przeszpachlowac wczesniej sciane klejem zeby usunac wszelkie nierownosci ( moze to byc zaprawa wyrownawcza ale to mija sie z celem bo to to samo a cena wieksza) no i oczywicie musisz sie liczyc z wiekszym zuzyciem kleju zeby utrzymac pion.Polecal bym rowniez wzycie lepszeko kleju tzn. polelastycznego lub przynajmniej wzmocnionego

oleniek
04-09-2009, 20:16
Dzięki wielkie

Deamos
04-09-2009, 20:46
Tez o tym myslalem, ale martwie sie o to jak wyjdzie bo sciany idealnie gladkie nie sa. Myslalem o przyklejeniu wczesniej plyty gk, na nich wychodzi rowniutko ;)

boszax
05-09-2009, 00:22
Ja wyłożyłem bezpośrednio na bk całą łazienkę i już ponad rok i jest Ok. Oczywiście wcześniej należy zagruntować ściany, aby wody nie zbierały z kleju.