PDA

Zobacz pełną wersję : pomog? i doradz? przy doborze i uk?adaniu pokrycia dachowego



szeryf2
07-01-2004, 08:23
cześć !

KaiM
01-02-2004, 09:37
Witam,

mam pytanie czy da sie pokryc duuuuze wole oko (stosunek wys do dług ok. 1:6 tzn 8m dług 1,7m wys.) dachowką cementową zwykłą esówką zakładkową na jeden zamek? Chodzi oczywiście o koszty.
Dopuszczam zastosowanie dachówki połówkowej na całym wolim oku - powinna się dać lepiej "wygiąć".
Aha, i poza tym oczywiście pod spód wolego oka pełne deskowanie i podwójne pokrycie papą na gorąco - jako ta prawdziwa warstwa ochronna bo mysle ze dachówki mimo wszystko będą się trochę unosić i może podwiewać śnieg i deszcz.
Ponieważ jesteśmy dopiero na etapie projektu dopuszczam również pewną modyfikację proporcji, można by je lekko wydłużyć np, ale to ostateczność.
Poniżej adres do projektu
http://www.mtmstyl.com.pl/projekt.asp?id=11

Ekipy dopiero szukam więc jeżeli chciałbyś się podjąć prześlij propozycję (ok. Poznania), dach ma 300m2 - zrobienie więźby, folii i pokrycie dachówką.[/url]

Wakmen
01-03-2004, 16:03
No dobra to ja też bedę miał pytanie a raczej chciałbym usłyszeć może ciekawsze rozwiązanie albo lepsze. A więc:
Chciałbym przeczytać na temat wykonania kalenicy w dachu dwupołaciowym a w szczególności rozwiązanie szczeliny dla pustki wentylujące dach pokryty płytą OSB3 a na nią papa podkładowa i gont bitumiczny.
Za wszelką poradę z góry dziękuję.

magi
01-03-2004, 21:09
dodam swoje trzy grosze
dzisiaj byłam rozejrzeć się za blachodachówką i pan mi ją strasznie odradzał ze względu na to, że mam dach wielospadowy i będzie dużo odpadów.
Polecał dachówkę.

Czy to prawda?

Jacek33
26-08-2004, 15:00
Magi, troche pozno moj komentarz, ale moze sie przyda .... Ja tez mam dach wielospadowy i mi tez odradzano blachodachowke. Rzeczywiscie przy ukladaniu dachowki mialem malo odpadow bo tylko skrajne dachowki przycinano, a reszte ukladano w calosci. W przypadku blachodachowki przycina sie cale arkusze po przekatnej wiec drugiej polowy arkusza praktycznie nie ma do czego wykorzystac ... stad duze odpady i wysoki koszt. Mnie praktycznie koszt dachowki wyszedl drozej o ok. 10% od kosztu blachodachowki ktora musialbym kupic.

Pozdrawiam

ania
27-08-2004, 09:45
Czy w sprawie stropodachu odwróconego też pomożesz???