PDA

Zobacz pełną wersję : DACHMUR - jakie doświadczenia z budowaniem?



heja
04-09-2009, 16:52
Spotkałam się ostatnio z firma DACHMUR. Pierwsze wrażenie robią OK, może tylko pan trochę zbyt pewny siebie. No i poganiał, że ma tyle zleceń, że się trzeba spieszyć... Na plus: wyglądają na ekspertów od dachów i własny skład budowlany może im pomóc w osiągnięciu dobrych cen.

Na forum opinie o nich są pozytywne, ale sporo osób pisze, że właśnie ma o nich dobre zdanie po spotkaniu (co jeszcze nie gwarantuje sukcesu) albo że kupowali od nich materiały (co tez fajne, ale dla mnie za mało).

Czy mogą się wypowiedzieć osoby, którym DACHMUR zbudował dom? Ja rozważam powierzenie im budowy do stanu deweloperskiego. Będę budować koło Warszawy.

Dzięki za pomoc :) Budowę chciałabym zacząć szybciutko, a znalezienie wiarygodnej firmy wydaje mi się coraz trudniejsze :-?

pozdrawiam przed-weekendowo! :P

zlomar
08-09-2009, 21:12
Witam,
Ja budowałem z tą firmą do SSO , jak chyba z większością firm na początku bardzo miło i fachowo. Do budowy polecają dobre jakościowo materiały, solidnych producentów. Współpracują w wieloma stalymi podwykonawcami, murarze, dekarze, inni...
Generalnie polecam - ale ponownie nie skorzystał bym z usług tej firmy, raczej sam znalazłbym wykonawców do poszczególnych etapów lub skorzystał z usług - kierownika budowy który prowadzi całą budowę i nadzoruje wykonawców na forum można takiego znaleźć.
Ceny: przed podpisaniem umowy bardzo elastyczne , natomiast na koniec rozliczenia musiałem sam udowadniać ile materiałów zostało zurzyte (mimo zapewnień na początku, że rozliczymy do sztuki).
Narzut robią zarówno na materiałach jak i robociźnie podwykonawców, nawet na betonie który przyjeżdża prosto z betoniarni. :)
Oczywiście należy wszystkiego osobiście przypilnować, zdarzyło się kilka niedociągnięć, które wymagają poprawy. Już poprawione przez następnych podwykonawców.

Decyzja należy do Ciebie.

heja
09-09-2009, 11:51
dzięki za odpowiedź :)

czy DACHMUR poczuwał się sam do poprawienia niedociągnięć? Jakiego typu to były sprawy? Mówią, że jakość to dla nich priorytet... a niedoróbki na ścianach czy, oby nie, fundamentach ciężko poprawić...

Co do rozliczeń - to jakiego rodzaju to były problemy? My chcemy podpisać umowę ryczałtową, to może nie będzie tego rodzaju kłopotów?

nie ma to jak porady kogoś, kto już przez to przeszedł :)

zlomar
09-09-2009, 20:28
Generalnie należy zwracać uwagę na elemaenty wykończenia, i jeżeli coś się nie podoba to dążyć aby poprawili zanim przejdą do nastąpnych robót i być konsekwentnym. Jak zgłosiłem powiedzieli że poprawią i tak też poprawiali kilka razy, tyle że efekt poprawek marny, zakończyło się obniżeniem ceny za materiał:).

Ja też miałem ryczałtową - tak się to nazywało - ale nie jestś w stanie przypilnować nie będąc co dzień na budowie ile materiału zostało zurzyte, a ile wróciło na skład bo nie zostało wykorzystane. A uwierz mi to co zawiera proejkt lub wstępna wycena i tak się nie zgadza z faktycznym zurzyciem na budowie.

Poczytaj forim opisywane są ekipy do polecenia i zastanów się nad zatrudnieniem osoby która poprowadzi całą budowę i będzie co dzień na budowie przy dostarczaniu towaru i nadzorowaniu ekipy, kwota którą zapłacisz tej osobie będzie niższa niż różnice w ilości zamawianych materiałów.

Jeżeli się nie spieszy to polecam czytanie forum - naprawdę jest wszystko opisane ale potzeba czasu,
Ja zacząłem czytać zbyt późno :(
ale teraz na wykończeniach już dwa razy sprawdzam.

heja
11-09-2009, 15:46
dzięki za odpowiedź.

Z tego, co piszesz, zrozumiałam, że wyliczyli np na początku, że zużyją 100 dachówek, a zużyli 80 i policzyli za 100 - czy dobrze zrozumiałam?

jeszcze nie wiem, czy ich weźmiemy, kwestia ceny będzie ważna. Na razie super tani nie są...

a czasu niestety nie mamy - chcemy budować w tym roku :) i mamy nadzieję, że się uda :)

zbyszekz5
31-08-2014, 21:03
I jaka decyzja co do wyboru wykonawcy? Ja się spotkałem z firmą DACHMUR - wrażenia bardzo pozytywne tak jak u ciebie.