PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki grunt na Acryl Putz ??



Krzychos
04-09-2009, 20:19
Bardzo proszę o poradę.
Mam ściany w domu wykończone Acryl Putzem firmy Śnieżka i zamierzam je zagruntować.
Bardziej chodzi mi o pozbycie się na razie pyłu, który jest na ścianch i suficie, ponieważ malowanie przewiduje dopiero za kilka miesięcy.
Producenta farb jeszcze nie mam wybranego, na ścianach będzie jakiś kolor a na sufitach kolor biały matowy.
Interesuje mnie jakiś porządny grunt , który mógłbym zastosować oraz to w jakich proporcjach mieszać go z wodą ?

retrofood
04-09-2009, 20:35
Grunt jaki chcesz, najlepiej taki jaki sugeruje producent farby. Jak go użyć - przeczytasz na opakowaniu.

Rezi
04-09-2009, 22:30
rozcieńczona farba akrylowa tak aby ściągnąć pył, później farba gruntująca śnieżki lub farba gruntująca zalecana przez producenta farby
Farba śnieżki jest stosunkowo gęsta i idealnie kryje niedoskonałości podłoża i wyrównuje strukturę podłoża.

Browar
04-09-2009, 22:59
Generalnie z większością farb nie ma problemów po gruncie tytan czy ceresit... Gorzej jest z farbą tikkurila która wymaga gruntu tej samej firmy (tak z doświadczenia)... Najlepiej zmieszać grunt z farbą tak żeby nie ściekał...gotowe "farby gruntujące"są zwykle zbyt gęste i po pomalowaniu masz fakturę jak "kozie wory" ;) wrażliwym sorry za wyrażenie :D

pzdr,
Browar

koniucorso
05-09-2009, 00:44
Najlepiej zmieszać grunt z farbą tak żeby nie ściekał...
Jeśli chodzi o akrylowe to generalnie się sprawdza, gorzej z lateksem...