PDA

Zobacz pełną wersję : Przekazanie dokumentacji projektowej



mapril
04-09-2009, 22:15
Witam,

Mam prośbę o radę w poniższej sprawie.

Dwa miesiące temu kupiłem od mieszkanie. Budynek już stoi i ma pozwolenie na użytkowanie.
Jakiś czas temu poprosiłem dewelopera o plan instalacji wewnętrznych w mieszkaniu (c.o., elektryka, wod-kan). Instalacje chciałem przekazać architektowi i ekipie remontowej, żeby mogli się zorientować co jest gdzie.
Po miesiącu przepychanki dostałe plany, które są ... nieaktualne. Niekatualne tzn. rysunki w projekcie nie zgadzają się ze stanem faktycznym (usytuowanie okna w sypialni, elektryka w łazience). Na planie c.o. dokonano zmian długopisem bez jakiejkolwiek parafki. Co naistotniejsze plany pochodzą z dokumentacji powykonawczej i jest na nich pieczątka "Dokumentacja powykonawcza. Wykonano zgodnie z niniejszym projektem". Zastanawiam się jak ktoś mógł się pod tym podpisać, skoro projekt nie odpowiada rzeczywistości. Dodam tylko, że nie zlecałem dokonywania żadnych zmian.

Zapytałem dewelopera skąd te różnice i gdzie jest właściwy projekt, bo ktoś montując instalacje tak a nie inaczej, musiał to zrobić wg jakiegoś projektu. Na razie nie uzyskałem odpowiedzi.

W związku z powyższym mam pytanie do Was. Czy deweloper ma obowiązek przekazania nabywcy aktualnej dokumentacji projektowej związanej z mieszkaniem, czy jest to tylko jego dobra wola?
Poza tym martwią mnie te zmiany w instalacjach. Skoro nie ma ich na planie, który sporzadzał architekt, to skąd mam mieć pewność że zostały rozporowadzone zgodnie ze sztuką budowlaną.

Będę wdzięczny za pomoc.