PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podnieść podłogę w piwnicy i zrobić izolacje przeciwwodn



wioslo
06-09-2009, 20:30
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i zwracam się z prośbą o udzielenie porady. Czytałem dużo postów z tego forum na różne tematy i w większości są to bardzo rzeczowe, przemyślane i jak najbardziej zgodne ze współczesną sztuką budowlaną wypowiedzi. Nietrudno z tego wnioskować, że większości forumowiczów aktywnie udzielających się na forum to fachowcy i osoby z dużym doświadczeniem w budownictwie a i pewnie niejednokrotnie inżynierowie i inspektorzy budowlani. Dlatego to właśnie na tym forum zwracam się o poradę w mojej sprawie a ponieważ jest to piwnica to chciałbym zrobić to możiiwie jak najlepiej żeby za parę lat nie wracać do tego i ponownie nie narażać się na koszty. A mianowicie chodzi o izolację przeciwwodną i wypełnienie luki 40cm po podniesieniu poziomu piwnicy, wiem dużo tego już było na forum i prawie wszystko przeczytałem, chciałbym jednak wykorzystać materiały które już posiadam a mianowicie papę termozgrzewalną. Skąd ta 40cm luka: w projekcie pierwotnie wysokość piwnicy wynosiła 245cm (sugestia projektanta), po wykonaniu wykopu w podłożu gliniastym, zalaniu ławy i zrobieniu wylewki ok 15cm stopniowo zaczęła pojawiać się woda, początkowo myślałem że to wody opadowe (w tym okresie dużo padało), okazało się jednak, że to wody gruntowe, na razie woda jest systematycznie wypompowywana mam porobione wykopy i tam się ona gromadzi. Najwyższy poziom łącznie z wodą opadową sięgał ok 40cm powyżej ławy, na wiosnę na pewno będzie gorzej. Chcąc maksymalnie zmniejszyć parcie wody postanowiłem że zrezygnuje z głębokości piwnicy z 245cm do 200cm. I tu pojawia się pierwszy problem, czym tanio wypełnić te nieszczęsne 40cm pod podłogą (przypomnę że mam już wylewkę ok 15cm), i jak wykonać izolację przeciwwodna z papy termozgrzewalnej, czy papę kłaść już na tą pierwszą warstwę wylewki czy zacząć dopiero gdy podniosę poziom podłogi o 40cm (mniejsze parcie wody), co z izolacją od ławy, jak ją dobrze wykonać i połączyć a może izolację poziomą na ścianie fundamentowej dać podwójnie od ławy i potem jeszcze raz na poziomie podniesionej podłogi? A może da sie w jakiś sposób podnieść, nadlać ławy o 40cm? Z drenażem ciężko bo nie mam gdzie odprowadzić wody, no chyba że nielegalnie do kanalizacji. Czekam na wasze porady i z góry dziękuję.[/u][/b]