PDA

Zobacz pełną wersję : Oczyszczalnia biologiczna



mkos
06-09-2009, 23:02
Witam,
czy mozecie sie podzielic swoimi doswiadczeniami z budowy i uzytkowania oczyszczalni biologicznej?
Budujemy dom w terenie gorskim, grunt nieprzepuszczalny (ilasto-gliniasty), duze nachylenie dzialki i jeszcze brak ciekow wodnych do ktorych moznaby odprowadzic oczyszczone scieki. O kanalizacji nie ma co marzyc a typowego (czyt.nieszczelnego) szamba nie chcemy.
Po wstepnym rozpoznaniu wynika ze w gre wchodzi tylko oczyszczalnia biologiczna ale koszt to aż ok.13tys. Firma Delfin proponuje jeszcze oczyszczalnie z pionowym zlozem filtracyjnym za ok.8tys
Przechodzac do konkretow:
-czy ktos pracowal z firmami takimi jak Haba, Sanitech, Avitech, Delfin. Jakie doswiadczenia?
-czy ktos zdecydowal sie na takie zloze filtracyjne? czy to dziala?
-jakies pomysly jak odprowadzic oczyszczone cieki na dzialce z takimi warunkami?
-jak radzicie sobie z dluzsza nieobecnosci (powiedzmy ok.1-2 miesiace)
pozdrawiam, M

panda
07-09-2009, 00:27
brak ciekow wodnych do ktorych moznaby odprowadzic oczyszczone scieki
A rowu koło drogi nie ma? Wystąpić trzeba tylko o pozwolenie wodnoprawne.
Co do POŚ to mam Aquamatic, chwalę sobie.

ludwikm
10-02-2011, 21:21
Witam,
czy mozecie sie podzielic swoimi doswiadczeniami z budowy i uzytkowania oczyszczalni biologicznej?
mam na OKU DELFIN PRO 6
proszę o informacje na jej temat.

kupnicki.p
11-02-2011, 06:54
Witam

Słyszałem dobre opinie na temat złoża biologicznego HABA. Ja osobiście w podobnej cenie kupiłem sobie AQUAmax BASIC, bo samo urządzenie może działać na maksymalnie 16 osób. Narazie działa na 5 bo mam tak dobrany zbiornik, ale zawsze mogę powiększyć :) A dodatkowo jak będę zmieniał miejsce zamieszkania to mogę wziąć moją oczyszczalnie ze sobą :) Całość kupiłem w firmie AquaEco.