PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw pompowy - jaki ???



niciacia
07-01-2004, 15:29
Witam
Budując dom (od wiosny zacznę) planowałem zakup automatu pompowego, takiego jak np. widać tu : http://www.hydro-vacuum.pl/sklep/opis_a.html
Zastanawiam się, czy potem mogę go zainstalować w domu jako zaopatrujący cały dom w wodę (chodzi mi o eksploatację, a nie możliwości techniczne). Może ktoś ma doświadczenie w temacie i zechciałby się podzielić.

godul1
08-01-2004, 11:08
Ten mały możesz sobie odpuścić. Do domu na dłuższa metę jest za słaby. Praktyczne co chwila by sie załączał a przy podlewaniu ogrodu chodziłby na okragło. Ten większy z regóły wystarcza ale jeśli masz duży ogród i bedziesz chciał kidyś zainstalować np. system automatycznego nawadniania to też może się okazać, że pompa jest za mało wydajna. Jeśli chodzi moje doświadczenia to są one jak najlepsze (trzeba tylko dostosować moc i pojemność zestawu do własnych potrzeb). Użytkowałem podobny zestaw dopuki nie podłączyli mi wodociągu. Pracował 4 lata bez usterek. Teraz mam ten zestaw podłączony do podlewania ogrodu latem i też spisuje się bez zarzutu. Acha przy zakupie zwróć uwagę na głośność pompy i silnika - może się okazać że tani zestaw będzie bardzo chałaśliwy.
Acha na wejściu pomy zainstalowałem filtr sitkowy aby wyeliminować możliwość zassania piasku. I jeszcze jedno mam włoska pompę nocchi i jest dosyć cicha.
pozdrawiam.

niciacia
08-01-2004, 13:58
Wielkie dzięki, babsko w sklepie przekonywało mnie, że do domu taki zestaw się nie nadaje, bo blebleble...... itd. Ale skoro u Ciebie działa, to u mnie też będzie. Pozdrawiam

godul1
08-01-2004, 16:13
poczekaj poczekaj, musiz określić swoje potrzeby. Najpierw napisz jakiej głębokości masz studnię bo z głębinówki to takie cudo może nie pociągnąć. Ja mam wodę z trzech metrów. Poza tym jesli możesz weź model z wiekszym zbiornikiem- żadziej będzie się zalączał.

godul1
08-01-2004, 16:20
Niciaja, na twoim miejscu kupiłbym jednak tanią pompe ogrodową. Poprostu obawiałbym sie, że na budowie taki zestaw dostanie nog. Pompę ogrodową możesz kupić za grosze a w razie czego wrzucić do bagaznika. Z zestawem hydroforowym jest troche wiecej zabawy.