PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie piwnicy



kajocik
08-09-2009, 00:31
Witam
Chciałbym zaadaptować piwnice, ocieplić i uszczelnić. Na podłodze zaraz nad gruntem sa ulozone cegly. Pytanie czy na to od razu folia styropian i wylewka ? czy chudziaka i dopiero styropian ? ta druga metoda zabiera mi dosc sporo na wysokosci ktorej i tak nie jest za duzo:/ czy moze jeszce innaczej ? Dzieki za pomoc !

madzioras
08-09-2009, 12:05
Ja zdecydowałabym się na chudziak. Moim zdaniem pewniejsze rozwiązanie. Po co potem mieć problemy

Henryk51
08-09-2009, 12:50
Jaką temperaturę zamierzasz utrzymywać w piwnicy? Jeśli ma to być kilka stopni powyżej zera i nie ma ogrzewania to lepiej nie układać styropianu gdyż grunt na tej głębokości jest także źródłem ciepła.

kajocik
08-09-2009, 14:11
W piwnicy zamontowałem już dwa kaloryfery, chciałbym zeby temperatura byla tam troche tylko nizsza niz w mieszkaniu, moze w pozniejszym etapie zrobie przejscie lub wlaz bo piwnica zaraz jest pod mieszkaniem. Piwnica jest niezle zaizolowana ( stare grube mury), myslalem nad izolacja od ziemi i na scianie od okien. Pytanie czy na te cegly moge na foli polozyc styropian i zrobic wylewke ? jakich problemow moge sie spodziewac nie wylewajac chudziaka?