PDA

Zobacz pełną wersję : Cena kory sosnowej



OgrodnikAmator
08-09-2009, 12:53
Witam serdecznie

Czy 10 zl za 100 l kory sosnowej to dobra cena? Dobra oczywiscie dla mnie jako klienta :) Jest to kora niekompostowana, z tartaku. Czy taka kora nadaje sie do wysypania na agrowlokninie (tej czarnej), przy drzewkach i krzewach?

Dodam, ze chodzi o okolice Radomia, 25 km w kierunku na Wa-we.

Z powazaniem
OgrodnikAmator

karolcia14m
08-09-2009, 13:18
Ja za średniomieloną kompostowaną płaciłam 4 zł. za 50 litrów z dowozem do domu. Okolice Warszawy.

Elfir
08-09-2009, 20:19
Sprytny ten tartak, inne za pocałowaniem ręki chcą by im to wywieźć :)

OgrodnikAmator
09-09-2009, 07:10
Wlasciwie to juz sie nazywa Zaklad Stolarski. Zaczynali jako tartak i tak sie przyjelo w okolicy mowic a tym zakladzie tartak. W ciagu X lat poszerzali zakres swoich uslug i wlasciwie to juz jest "zaklad przetworczy", kupuja swieze drewno i robia z tego zarowno tarcice, jak i bardziej "przetworzone" wyroby np. pale toczone, gotowe meble ogrodowe, elementy konstrukcyjne pod kokretne zamowienie itd. M.in. sprzedaja kore workowana gruba. Wiem ze zaopatrywala sie u nich w kore szkolka, w ktorej kupuje drzewka, ale ostatnio wszedl tam jakis posrednik na duze dostawy i cena dla tej szkolki poszla w gore i szkolka zrezygnowala, a takie mniejsze ilosci jak dla mnie mozna kupic bezposrednio od tartaku czyli producenta.

Lolek70
09-09-2009, 10:06
ja płaciłem 4 PLN za 50l przekompostowanej kory i 5 PLN za 50l tzw. grubszej
drogo, ale taniej nie znalazłem
z dowozem z okolic Ossowa/Warszawy

pozdrawiam

andrzej49
09-09-2009, 11:33
U mnie worek 80l od 10 do 16 zł. w zależności od grubości kory.

NJerzy
10-09-2009, 15:32
W tartaku to płacę jakieś 20 zł za metr sześcienny kory, tyle że sam muszę załadować.

Szymciuch
28-09-2009, 22:13
Jest to kora niekompostowana, z tartaku. Czy taka kora nadaje sie do wysypania na agrowlokninie (tej czarnej), przy drzewkach i krzewach?

No właśnie czy taka kora jest odpowiednia na agrowłókninę?? Czym różni się od tej kompostowanej? Miałem zamiar kupić taką korę i przykryć ją cinką warstwą kory ozdobnej :-? Mój sąsiad twierdzi że nie to za bardzo udany pomysł, ponieważ w takiej korze są korniki i inne brzydale które mogą później zaszkodzić roślinom :lol:

Elfir
02-10-2009, 23:25
Jak wysypiesz ja na ogród to stanie sie domem kolejnych brzydali :)
Z czego ta kora? Z sosny? Bo zywice ze świeżej kory mogą hamować wzrost roślin

Mirek_Lewandowski
03-10-2009, 14:14
Ze względu na wzmożone zapotrzebowanie na korę ostatnimi czasy musiałem czekać pod taśmociągiem- chłopaki specjalnie na mój przyjazd korowarkę uruchamiali :D A parę przyczep przywiozłem i żaden brzydal nie wylazł (chyba że nocą i nie widziałem). Sypię prosto spod korowarki i nie zaobserwowałem, żeby czemuś albo komuś zaszkodziło.

Eugeniusz_
04-10-2009, 18:11
Już wcześniej poruszałem temat kory i sposobu sprzedaży i............. policzcie dokładnie ile tej kory jest w workach 50litrowych i co się okazuje że faktycznie to.......... :o :o około 16-20 litrów i odpowiednio w workach z napisem 80 litrów to około 36-45 litrów i jak liczyć inaczej nie chciało wychodzić, u jednego ze sprzedawców wziąłem na przyczepkę wg objętości przyczepki czyli wyszło dokładnie 1 m3 i już następnym razem nie chciał sprzedawać luzem tylko na worki bo wychodziło że w workach miał co najmniej podwójne przebicie. Tak samo wychodziło z torfem. Brałem w innym miejscu 65 złoty za m3 luzem.

Także patrzcie dokładnie na wielkość worków - nie to co na nim jest napisane ale ile faktycznie mają :-? :-? :-?

jarkotowa
23-03-2010, 14:41
Trochę odchodząc od tematu, ale pozostając przy "korze" :D
Natknęłam się w szkółce na korę tzw dekoracyjną.
Jest toto drobno zmielone, ma ładny kolor (nawet ze 2 do wyboru).
Na rabacie wygląda ładniej bo nie ma takich "wielkich kawałków", ale czy lepsze?
Ktoś podpowie?

anetik
23-03-2010, 18:05
Hm, a ma ktoś może namiary na tanią korę koło Krakowa?? Bo szukałam bez skutku. Jak na razie wożę sobie korę z daleka, ale w związku z tym mam ograniczony dostęp do kory..
Jak ktoś ma jakiś namiar Kraków, w Kierunku Kalwarii to podajcie ...

Anna Broc
24-03-2010, 14:04
Za 80 l 9 zł - tak płaciłam dostawcy przy okazji zakupu drewna kominkowego, w castoramie i sklepach ogrodniczych są są po około 11 zł. Nie wiem gdzie w okolicy Szczecina może być taniej.

alfa36
04-04-2011, 11:20
Czy warto kupic korę z zakladu solarskiego? Ktos tu pisal o kornikach.... Tak na logike, to wszedzie są.... Ale nie bardzo sie orientuję, przy czym u nas (pogrnicze łódzkiego i Wielkopolski) za 80 l worek zaplacę 10 zł. To dobra cena?

majchal
05-04-2011, 19:19
Za 80 litrowy worek 10 zł to żadna rewelacja. Ja za słabszą jakościowo korę płaciłem 8zł/80L, a za lepszą 7zł/60L. Widziałem też korę, która kosztowała 24 zł/80L worek, jednak ona była taka ładna, że szkoda by było ją wysypać do ogrodu, szybciej jako dywan przed łóżko ;-)

ewadora
13-03-2016, 14:17
Tez mam ochotę na korę na ogródku tylko jedno "ale" - nie tylko możliwość przywiezienia korników- bardziej boje się spuszczeli :( .
Wprawdzie one nie bytują bezpośrednio pod korą jak korniki ale mogą zrobić w więźbie dużo większe spustoszenie a moje bale na zewnątrz są odkryte , mam też daszek zewnętrzny gdzie całe drewno jest widoczne.
W ubiegłym roku przeżyłam "traumę " ze spuszczelami ,gdy zaczęły mi się w drewnianych słupach i jętkach pokazywać dziury ,a syn mówił,ze nocami nadal coś chrobocze :( . Wytępienie dziadostwa to wezwanie ekipy która otula cały dom folią a potem truje jakimiś oparami ( oczywiście na ten czas cała rodzina na kilka dni opuszcza dom ). Nie wspomnę do tego ile to kosztuje.
Zastanawiam się czy spuszczeli nie zafundowałam sobie właśnie przywożąc korę bezpośrednio z tartaku jakieś 4 lata temu :(.
Może ktoś wie o korze która jest wolna od tego typu świństwa czyli w jakiś sposób odkażana -np. temperaturą?

Mirek_Lewandowski
13-03-2016, 19:23
Znając biologię spuszczela nie przypuszczam, że możliwe jest przywiezienie z korą. Bo i niby co? Larwę? Jeśli nawet oskrobała korowarka martwe drewno, to larwa zdechnie... przecież nie pójdzie żreć chałupę? Chrząszcza? A niby skąd on tam?

ewadora
14-03-2016, 13:17
Dzięki. Jest to w jakiś sposób pocieszające ale wolałabym kupić korę odrobaczoną- będę spać spokojniej. Nadal proszę o namiar jak ktoś ma .

pawexpol
14-09-2016, 13:33
W tartaku to płacę jakieś 20 zł za metr sześcienny kory, tyle że sam muszę załadować.
Witam a można prosić o namiar tego tartaku z góry dziękuje :)