PDA

Zobacz pełną wersję : Programowanie rolet integro



frykow
08-09-2009, 20:36
Ktoś wie jak się programuje silniki rolet? Rolety w systemie integro, ale producenta to ja nie znam (hmm, integro??). W każdym razie rozpoczęcie programowania następuje poprzez podanie napięcia na oba "kierunki" jednocześnie. Tylko co dalej, jak ustawiać położenie krańcowe i jak zakończyć programowanie?

jareko
08-09-2009, 20:43
???? jak podasz napięcie na oba kabelki fazowe (góra i dol) to bardzo szybko zaprogramujesz sobie....wymianę silnika :lol: gdyż go spalisz

frykow
09-09-2009, 05:26
Nie, po drodze jest przecież sterownik w rolecie, który właśnie chciałbym zaprogramować.

stary
09-09-2009, 07:58
Niie słyszałem o silnikach integro.. :roll: jest to typ rolety, do której mozna założyć różny napęd.

Najważniejsze: jakie masz te napędy: standard czy do sterowania radiowego ????
"Podanie napięcia" na oba kierunki wkazuje na silniki radiowe- gdzie do programowania wciska się na pilocie przyciski "góra" i "dół" jednoczesnie.Tylko skąd o tym wiesz, że tak się zaczyna programować Twoje ?
Jeśli sprzedawca tak twierdzi, to przecież z łatwością może podać producenta i typ silnika - zresztą - przy każdym napędzie powinna być instrukcja obsługi i schemat podłączenia - oczywiście przez uprawnione osoby.

Trudno coś doradzić po omacku :roll: :roll: ale jedno wiem : nie bierz się do tego nie mając pewności co to jest ani instrukcji - popalisz silniki lub porwiesz pancerze i wieszaki....

T i A
09-09-2009, 17:44
napięcia na oba "kierunki" jednocześnie. Tylko co dalej, jak ustawiać położenie krańcowe i jak zakończyć programowanie?

Z tego co jak wiem to ten manewr zakonczy sie zle.Nigdy nie slyszalem o podawaniu napiecia jednoczesnie.Nawet jak masz po silniku na kierunek bo bedzie zonk.Jezeli jest tam jakis sterownik to bedzie tez czujnik polozenia.
Musisz podac model rolety,jakis schemat.

T i A
09-09-2009, 17:46
Trudno coś doradzić po omacku :roll: :roll: ale jedno wiem : nie bierz się do tego nie mając pewności co to jest ani instrukcji - popalisz silniki lub porwiesz pancerze i wieszaki....

Nic dodać,nic ująć :D

frykow
15-09-2009, 14:13
No Panowie, o ile zgadzam się że najlepszym wyjściem było zajrzeć do instrukcji, którą w końcu otrzymałem, to obawy o spalenie silnika były bezpodstawne. Cytuję fragment z instrukcji:

"Wciśnij i przytrzymaj jednocześnie i co najmniej przez 3 sekundy oba przyciski: Podniesie i Opuszczenie".

Tak więc sprawa załatwiona. Silniki to jakieś 272/To-max.

T i A
15-09-2009, 22:01
, to obawy o spalenie silnika były bezpodstawne. Cytuję fragment z instrukcji:


:D byly kolego jak nie wierzysz zrob test:wink: Moze nie odrazu spalenie,ale moze uszkodzenie jest duzo zaleznych co mogloby sie stać.



"Wciśnij i przytrzymaj jednocześnie i co najmniej przez 3 sekundy oba przyciski: Podniesie i Opuszczenie".


A nie jak napisałes "podanie napięcia na oba "kierunki" jednocześnie."To ogromna roznica.
Po tym "podaniu napiecia na oba kierunki" to bylbys zaprogramował go na nie działanie i do tego sterowanie w plecy na 95%.
Dobrze,ze wszystko gra :D

frykow
16-09-2009, 06:12
A nie jak napisałes "podanie napięcia na oba "kierunki" jednocześnie."To ogromna roznica.
Po tym "podaniu napiecia na oba kierunki" to bylbys zaprogramował go na nie działanie i do tego sterowanie w plecy na 95%.


Oj, po co się sprzeczasz, masz mnie za blondynkę? Wciśnięcie obu przycisków jest tożsame z podaniem 230V na oba przewody sterujące, uwierz mi :) To nie jest sterowanie radiowe, tylko bezpośrednie z sieci.


Dobrze,ze wszystko gra :D
Gra, gra :)

T i A
16-09-2009, 09:28
Napisz mi tylko czy ten silnik to 272/To-max firmy NICE?

frykow
16-09-2009, 20:21
Napisz mi tylko czy ten silnik to 272/To-max firmy NICE?
Tak, tak jest napisane w instrukcji.

T i A
16-09-2009, 22:04
Cytat:

"NICE-POLSKA - wiodącego importera automatyki bramowej, pojawił się produkt innowacyjny i rewolucyjny – siłownik wyposażony w sztuczną inteligencję – To-Max. Bieg tego siłownika kontrolowany jest z wykorzystaniem enkodera (licznika obrotów wału silnika) a elektroniczne wyłączniki krańcowe precyzyjnie i jednoznacznie określają skrajne położenia rolety: OTWARTA, ZAMKNIĘTA.
Dzięki niezwykłym rozwiązaniom technicznym To-Max jest w stanie zapamiętać i monitorować przebieg siły (a ściślej - momentu obrotowego) potrzebnej dla ruchu rolety przy podnoszeniu i opuszczaniu. Zapamiętany przebieg wymaganego momentu obrotowego w funkcji skoku rolety tworzy mapę, z którą porównywany jest na bieżąco, w czasie rzeczywistym moment potrzebny w danym momencie dla pokonania chwilowych, zmiennych oporów ruchu pancerza rolety. Nadmierny wzrost oporów zostanie zinterpretowany przez elektronikę jako przeszkoda, co wywoła natychmiastową reakcję w postaci krótkiego cofnięcia rolety. Najciekawsze jest jednak to, że również spadek zapotrzebowania mocy (występujący na przykład przy próbie podniesienia ręką już podnoszącej się rolety) będzie rozpoznany przez logikę urządzenia i wywoła alarm. To inteligentne urządzenie chroni w ten sposób przed zniszczeniem nie tylko swoją mechanikę, ale też pancerz rolety i oczywiście samą przeszkodę – obiekt, który pojawił się w przestrzeni ruchu rolety. Co więcej, stałe, powolne zmiany oporów ruchu związane ze zużyciem rolety, zabrudzeniem prowadnic oraz np. zmianami temperatury – nie wywołują alarmu. Elektronika sterująca potrafi właściwie zinterpretować takie zmiany warunków działania siłownika, dostosowując się do nich i korygując zapisane w pamięci dane. W przypadku chwilowego zwiększenia oporów (np. lód, kurz w prowadnicach) i cofnięcia rolety – świadoma komenda sterująca wydana przez użytkownika spowoduje takie zwiększenie mocy, by pokonać miejsce o zwiększonym tarciu. Dodatkowo samoczynnie skorygowana zostanie mapa oporów, z uwzględnieniem tego miejsca. W okresie eksploatacji To-Max nie wymaga więc przeprogramowania, czy jakichkolwiek innych regulacji."


Oprócz sterowania radiowego mamy tez inne rodzaje sterowan,ale pewnie to wiesz.
Nie sprzeczam sie tylko chcialem Cie ostrzec przed zbednymi dodatkowymi kosztami.
Mam nadzieje,ze ten tekst pomoze Ci zrozumiec zasade dzialania tego urzadzenia. :wink:
Nacisniecie obu przyciskow nie oznacza "podania 230v na oba przewody sterujace" tylko wyslanie kodu zero-jedynkowego do sterownika.
Mam nadzieje,ze pomoglem choc troszke :wink:

frykow
17-09-2009, 05:41
Oprócz sterowania radiowego mamy tez inne rodzaje sterowan,ale pewnie to wiesz.
Nie sprzeczam sie tylko chcialem Cie ostrzec przed zbednymi dodatkowymi kosztami.
Mam nadzieje,ze ten tekst pomoze Ci zrozumiec zasade dzialania tego urzadzenia. :wink:
Nacisniecie obu przyciskow nie oznacza "podania 230v na oba przewody sterujace" tylko wyslanie kodu zero-jedynkowego do sterownika.
Mam nadzieje,ze pomoglem choc troszke :wink:
TiA, doceniam to, że ktoś stara się uchronić inną osobę przed zrobieniem głupoty. Jednak wciąż nie masz racji i muszę to korygować w imię takiej tam poprawności ;) To o czym piszesz, to jest elektronika zamontowana w silniku, w obudowie rolety. Z obudowy rolety wyprowadzone są cztery przewody: L1, L2, N i PE. Sterowanie roletą odbywa się poprzez zwarcie L1 lub L2 do 230V. Naciśnięcie obu przycisków oznacza zwarcie jednocześnie L1 i L2 do 230V. I nie pisz, że nie, przecież sam te wyłączniki podłączałem.

Pozdrawiam

T i A
17-09-2009, 09:29
Ok niech bedzie po Twojemu :) Z zawodu jestem elektroenergetykiem i elelktronikiem bez schematu trudno mi dyskutowac.
Wazne,ze dziala.
POZDR.