PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić izolację podłogi z chudzialkiem 30cm ponizej 0?



dbandmax
08-09-2009, 21:40
Witam,

moj budowlaniec namowil mnie na zrobienie chudziaka 30 cm ponizej pozoimu ZERO podlogi na parterze dajac mozliwsc ulozenia 20 cm w celu ocieplenia podlogi jak rowniez latwego pozlozenia kabli w peszlach, rur odkurzacza centralnego, latwej instalacji rur cieplej i zminej wody w steropianie i rur zasilajacych podlogowki.

Po czasie stwierdzielm ze 30 cm to dosc duzo i teraz nie wiadomo jak zrobic zeby zapewnic dobra izolacje ale rowniez i stabilne podloze pod podlogowke, bo 20 cm styropianu moze byc troche niestabilne,

Moj bieżący zamiar to na spod na kable w peszlach czy rury centralnego odkurzacza
- polozyc folie izlolacyjna, wysypac piasek i zagescic go, potem steropian 10 cm potem 5 cm i 3 cm, folia jesli podlogowka i rury od podlogowki na to ostatecznie 7 cm betonu z wloknina dla wzmocnienia,
- lub to samo z tym ze zamiast zageszczonego piasku zasypanie spodu KERAMZYTEM

Chcialbym zeby hydraulicy polozyli instalcje ciplej i zimnej wody jak rowniez rury od zasilania grzejnikow i moze petli podlogowki na steropian 10 cm,
w warstwie steropianu 5 cm. Potem wszystkie rury beda przykryte styropianem 3 cm na ktorym beda rury ogrzewania podlogowego jak rowniez sama wylewka koncowa robiona MIXOKRETEM.

Mam pytanie do Panstwa co sadzicie o moim rozwiazaniu, czy mozna je zaakceptowac?

Dodatkowo mam pytanie co zrobilibyscie Panstwo zeby usztywnic 18 cm steropianu pod podlogowke? czy mam styropian 10 cm jakos laczyc pianką, listwami drewnianymi, moze listwami od regipsow zeby byly stabilne? czy to moze w ogole nie ma wiekszego znaczenia?

Moze macie Panstwo inne pomysly jak zrobic taka gleboka podloge?

Dziekuje z gory za pomoc.

Pozdrawiam,
dbandmax

edde
08-09-2009, 22:13
hmm...
dziwne, stwierdzasz ze 20cm styropianu to za dużo a 18 jest ok :o
2cm mniej ma ustabilizować podłoże??

dbandmax
08-09-2009, 22:43
hmm...
dziwne, stwierdzasz ze 20cm styropianu to za dużo a 18 jest ok :o
2cm mniej ma ustabilizować podłoże??

18 cm albo 20 cm bedzie styropianu. Nie w tym sprawa.

Pozdrawiam
dbandmax

Mawram
09-09-2009, 01:03
ja stoję przed podobym problemem + dodatkowo chcę zachować ciągłość izolacji poziomej poprzez zastosowanie "ciepłego" bloczka fundamentowego np. novomur, izomur odcinając się od zimna z fundamentów.
przy założeniu ,że izolacja podłogi to 20 styro cm a ciepły bloczek 11,3 cm, chcąc utworzyć jeden poziom posadzki z gruntem zaplanowałaem rozwiązanie:
http://img233.imageshack.us/img233/8485/scianafundwyzsza.th.png (http://img233.imageshack.us/i/scianafundwyzsza.png/)
trzeba tylko pamiętąć o izolacji w zagięciach aby materiał nie popękał

seba_x
09-09-2009, 08:45
ja stoję przed podobym problemem + dodatkowo chcę zachować ciągłość izolacji poziomej poprzez zastosowanie "ciepłego" bloczka fundamentowego np. novomur, izomur odcinając się od zimna z fundamentów.
przy założeniu ,że izolacja podłogi to 20 styro cm a ciepły bloczek 11,3 cm, chcąc utworzyć jeden poziom posadzki z gruntem zaplanowałaem rozwiązanie:
http://img233.imageshack.us/img233/8485/scianafundwyzsza.th.png (http://img233.imageshack.us/i/scianafundwyzsza.png/)
trzeba tylko pamiętąć o izolacji w zagięciach aby materiał nie popękał

mam podobnie , napisz jak wkleiłeś papę termozgrzewalną w rogach ścian ?

Mawram
09-09-2009, 09:06
mam podobnie , napisz jak wkleiłeś papę termozgrzewalną w rogach ścian ?


jeszcze nie jestem na tym etapie.w narozniku można zastosować styropianowe kliny, na bloczkach nie mam pojecia.
moze papy dwie warstwy poloze na płasko na chudziaku z wywinieciem do gory oraz na bloczkach od gory, na to wszystko foliazachodzaca na pape na chudziaku
jak jest u Ciebie?
zastanawaim sie również czy przy zastosowaniu bloczków novomur ma sens ocieplanie ławy fundamentowej, czy nie ocieplić w pionie samą scianę z bloczków

seba_x
09-09-2009, 09:27
mam podobnie , napisz jak wkleiłeś papę termozgrzewalną w rogach ścian ?


jeszcze nie jestem na tym etapie.w narozniku można zastosować styropianowe kliny, na bloczkach nie mam pojecia.
moze papy dwie warstwy poloze na płasko na chudziaku z wywinieciem do gory oraz na bloczkach od gory, na to wszystko foliazachodzaca na pape na chudziaku
jak jest u Ciebie?
zastanawaim sie również czy przy zastosowaniu bloczków novomur ma sens ocieplanie ławy fundamentowej, czy nie ocieplić w pionie samą scianę z bloczków

ja mam fundament cały z bloczków keramzytobetonowych , o ile wywinięcie papy na prostej ścianie do poziomu "0" to nie problem to właśnie zastanawiają mnie narożniki gdzie ściany schodzą się pod kątem 90' , trzeba będzie porządnie zaciapkać lepikiem

mjakob
09-09-2009, 09:44
mam podobnie , napisz jak wkleiłeś papę termozgrzewalną w rogach ścian ?


jeszcze nie jestem na tym etapie.w narozniku można zastosować styropianowe kliny, na bloczkach nie mam pojecia.
moze papy dwie warstwy poloze na płasko na chudziaku z wywinieciem do gory oraz na bloczkach od gory, na to wszystko foliazachodzaca na pape na chudziaku
jak jest u Ciebie?
zastanawaim sie również czy przy zastosowaniu bloczków novomur ma sens ocieplanie ławy fundamentowej, czy nie ocieplić w pionie samą scianę z bloczków

ja mam fundament cały z bloczków keramzytobetonowych , o ile wywinięcie papy na prostej ścianie do poziomu "0" to nie problem to właśnie zastanawiają mnie narożniki gdzie ściany schodzą się pod kątem 90' , trzeba będzie porządnie zaciapkać lepikiem

też tak planuję - są takie folie w płynie, może to.
kurde ogólnie taka wpuszczona podłoga, to same utrudnienia :-)

seba_x
09-09-2009, 15:46
mam podobnie , napisz jak wkleiłeś papę termozgrzewalną w rogach ścian ?


jeszcze nie jestem na tym etapie.w narozniku można zastosować styropianowe kliny, na bloczkach nie mam pojecia.
moze papy dwie warstwy poloze na płasko na chudziaku z wywinieciem do gory oraz na bloczkach od gory, na to wszystko foliazachodzaca na pape na chudziaku
jak jest u Ciebie?
zastanawaim sie również czy przy zastosowaniu bloczków novomur ma sens ocieplanie ławy fundamentowej, czy nie ocieplić w pionie samą scianę z bloczków

ja mam fundament cały z bloczków keramzytobetonowych , o ile wywinięcie papy na prostej ścianie do poziomu "0" to nie problem to właśnie zastanawiają mnie narożniki gdzie ściany schodzą się pod kątem 90' , trzeba będzie porządnie zaciapkać lepikiem

też tak planuję - są takie folie w płynie, może to.
kurde ogólnie taka wpuszczona podłoga, to same utrudnienia :-)

oj tak , a trzeba jeszcze dobrze połączyć się z izolacją poziomą fundamentu . folia w płynie może wyjść dość drogo i nie wiem za bardzo czy te materiały mogą być łączone ze sobą