PDA

Zobacz pełną wersję : środki na sfinansowanie inwestycji



katiaXX
09-09-2009, 18:38
może taki wątek był, trochę szukałam ale nie znalazłam, jeśli jest proszę o linka.

Chcę poruszyć kwestię finansów, mamy na oku projekt, chcemy go sfinansować z kredytu ale mamy zdolność na styk z kosztorysem stan deweloperski a przecież trzeba wyposażyć kuchnię, łazienkę, zrobić podłogę etc.
Mamy mieszkanie w bloku które chcemy sprzedać i pokryć część kredytu.
Mam jednak pewne obawy -wiadomo kosztorys kosztorysem a życie życiem i mało komu udaje się w kosztorysie zmieścić i tak się zastanawiam, czy wszyscy inwestorzy mieli środki na sfinansowanie całej inwestycji w momencie decyzji o budowaniu?

Znajomy kiedyś mi powiedział, że jak zaczynał budowę miał 1/3 potrzebnej kwoty reszta się skądś wzięła i sam nawet nie wie skąd (budował dom 4 lata).

zenewos
09-09-2009, 19:00
My też mieliśmy około jednej trzeciej a reszta z kredytu. Zajrzyj do działu prawo i finanse, tam możesz znaleść to, co cię interesuje.

anzys
11-09-2009, 12:52
może taki wątek był, trochę szukałam ale nie znalazłam, jeśli jest proszę o linka.

Chcę poruszyć kwestię finansów, mamy na oku projekt, chcemy go sfinansować z kredytu ale mamy zdolność na styk z kosztorysem stan deweloperski a przecież trzeba wyposażyć kuchnię, łazienkę, zrobić podłogę etc.
Mamy mieszkanie w bloku które chcemy sprzedać i pokryć część kredytu.
Mam jednak pewne obawy -wiadomo kosztorys kosztorysem a życie życiem i mało komu udaje się w kosztorysie zmieścić i tak się zastanawiam, czy wszyscy inwestorzy mieli środki na sfinansowanie całej inwestycji w momencie decyzji o budowaniu?

Znajomy kiedyś mi powiedział, że jak zaczynał budowę miał 1/3 potrzebnej kwoty reszta się skądś wzięła i sam nawet nie wie skąd (budował dom 4 lata).

ja przed zakupem działki budowlanej byłem na minusie 30tys. ...
dzięki budowie wychodzę na prostą :)

emilus18
11-09-2009, 19:43
my też chcemy się budować. Gotówki co prawda nie mamy, ale mamy mieszkanie. I tu pojawił się problem w banku. Nie ze zdolnością kredytową - tą mamy, a jakże! Ale właśnie z mieszkaniem - Zdaniem banku za 350 tys kredytu nie postawimy domu na tyle, żeby dało się w nim zamieszkać :o :o :o a na mieszkanie nie mamy podpisanej umowy kupna sprzedaży więc bank nam go nie może zaliczyć :evil: nie wiem jeszcze jaka będzie decyzja w dwóch pozostałych bankach - ale obawiam się najgorszego...

Afrodyta
11-09-2009, 22:19
Dawno temu w gazecie wyczytałam ankietę "ile mieliście kasy decydując się na budowę?" Nie znalazłam go tutaj.

My mieliśmy 3tys.