PDA

Zobacz pełną wersję : zmniejszanie objętości śmieci



krzysztofh
08-01-2004, 07:05
Czy ktoś z Was widział urządzenie, które mogłoby mielić lub rozdrabniać śmieci. Myślę tu o kartonach po sokach, pastikowych pojemnikach w które pakuja w supermatketach ciasta itp. Nie mam na myśli rozdrabniacza pod zlewem ale inne niezależnie ustawione np w garażu urządzenie które mogłoby zmiejszyć radykalnie objętość śmieci.

Doki
08-01-2004, 08:21
U mnie znakomicie sprawdza sie moja prywatna stopa, ktora depcze plastikowe opakowania przed wrzuceniem ich do worka.

rmldwa
08-01-2004, 12:28
ale niestety w USA - wyglądato jak połowa normalnej kuchenki gazowej i działa tak jak wielkie śmieciarki- wsypujesz tam smieci i toto jest zgniatane- tylko nie wolno tam wrzucac zakręconych butelek plastikowych i innych zużytych dezodorantów - wychodza całkiem zgrabne i małe objetościowo pakuneczki w workach foliowych - niestety u nas się z czyms takim nie spotkałem - ale poszukaj na stronach firm produkujących sprzety w stylu lodówewk itp - moze kennwood itp..... Mieściło sie toto pod blatem w kuchni.

krzysztofh
09-01-2004, 13:30
do rmldwa:
gdzieś widziałem takie zgniatarki właśnie montowane pod zlewem (do kupienia chyba na zamówienie), ale mnie bardziej chodziło o rozdrabnianie.
Tak sobie myślę, że rozdrobnione opakowania (z wyłączeniem szklanych) zajmowałyby najmniej miejsca.

Może jeszcze ktoś coś doda?

Piątka
16-03-2004, 13:58
:D temat ciekawy,
zwłaszcza w dzisiejszej dobie zalewu plastiku...
Może ktoś doda jakieś sensowne rozwiązanie...
Pozdrawiam

tom soyer
16-03-2004, 14:07
ja na dno wagonika nasypuje zawsze troche gruzu (ktory latwo wypchnie smieci nasypane nad nim) a nastepnie sposobem made by Doki ugniatam smieci. Miesci sie ich wtedy tyle ze zawsze mam zamkniety kubel a chlopaki musza go brac we dwoch wiec upakowanie dziala bardzo dobrze.