PDA

Zobacz pełną wersję : N, Cyfra czy może kablówka?



michalp
09-09-2009, 20:25
Witam,

Temat może już nie do końca budowlany :), ale niech będzie - że już po zakupie mieszkania i... mam obecnie UPC, a mogę mieć jeszcze:
- Aster;
- i wszelkie platformy N. Cyfra czy Polsat.

Nowy nabytek do telewizor LCD Sony Bravia i chciałbym wykorzystać potencjał HD. Obecnie mam UPC w wersji cyfrowej, ale bez pakietu HD i myślałem nawet, co by zmienić na HD 0- wtedy koszt wrac z Internetem 5MB to będzie ok. 150 zł. Aster wychodzi nieco taniej - generalnie podobne kanały, niewielkie różnice, ale zaledwie kilka kanałow HD - 5 w UPC i bodaj 6 w Aster. W obu przypadkach 100 zł za instalację i 12 m-cy umowy w UPC i 24 m-ce w Asterze.

Z kolei kusi mnie N promocją za 99 zł - wtedy mamy pełny pakiet, łącznie z kanałami filmowymi HBO i nFilm, a takzę 14 kanałów HD. Dekoder HD - 0 zł, docelowo Polsat przez stick USB z naziemnej anteny albo - co jest dla mnie problemem - prosto do tv (który ma dekoder mpeg4). Koszty: "n"kowa antena 90 zł + kable z dachu + obejma + pare tam innych - ok. 300 zł. Umowa na 24 mc. Do tego musiałbym wziąć Internet z kablówki - koszt ok. 50 zł.

Uwzględniając wszelkie koszty mamy więc:
- UPC pakiet bez HBO + internet 5Mb za ok. 160 zł, 12 m-cy
- Aster pakiet jw. + internet TwójDom za ok. 150 zł, 24 m-ce
- n - full pakiet + internet 2Mb - ok. 163 zł, 24 m-ce

Generalnie więc ceny porównywalne, ale oczywiście na korzyść n, bo tu mamy HBO i inne kanały filmowe. I 14 stacji HD.

***

O ile jestem w stanie darować sobie HBO (a może mnie to wciągnie, kto wie), o tyle bardziej zależy mi na jakości kanałów. O HD nie będę się wypowiadał, bo zakładam, że wszędzie obraz będzie idealny. Natomiast co do SD - zrobiłem sobie dzisiaj test i podłączyłem tv naziemną cyfrową do telewizora. Obraz - wydaje mi się, że lepszy od tego, jaki mam z cyfrowego UPC.

Na co więc mogę liczyć N i kanałach SD - może być lepiej niż w cyfrowym UPC? Ktoś może korzysta na odbioniku LCD - widać kompresję?

Pomóżcie w podjęciu decyzji,

Michał

krzys_i_aga
10-09-2009, 08:16
W tym temacie to tu :
http://forum.muratordom.pl/co-wybrac-polsat-czy-cyfre-n-tv-albo-jeszcze-inne,t162295.htm

niktspecjalny
10-09-2009, 10:20
Autorowi topiku gratuluje wzroku.

...... widać kompresję? :lol: .
Z tego co wynika jest w zaawansowanym stopniu jeżeli chodzi o TV cyfrową nowej generacji (HD).Zdecydowanie wybieram C+ bo mam ją tam gdzie chcę a na pełne HD przyjdzie pora.

...... prosto do tv (który ma dekoder mpeg4)
Skoro BRAVIA to masz mpeg4 ale jeszcze nie do wykorzystania.

T i A
10-09-2009, 13:34
Mialem C+ , a teraz mam N-ke.Wazny jest obraz na normalnych programach bo w HD nie bedzie duzej roznicy(napewno jej nie zauwazysz) a tu N-ka jest b.dobra.

sąsiad
10-09-2009, 14:04
ubrałem się w N-kę i czekam tylko aż skończy sie 24ty miesiąc, żeby sie z tego wycofać. Miałem wcześniej byle telewizję osiedlową i było fajnie - ktoś za mnie dobrał kanały ambitnie - po trochu z każdego satelity i się rozpuściłem: było co oglądać. Teraz mam NTV i nic do oglądania - filmy idą kiepskie albo stare, pakiety są tak pomieszane, że właściwie trzeba mieć wszystkie, zeby zaspokoić gusta i potrzeby całej rodziny. Jak po okresie promocji zacząłem wyłączać po kolei kanały, to się okazało, że nie można więcej niż dwa na miesiąc, że się za to płaci itp itd.
Nigdy więcej!

damianexus
10-09-2009, 14:36
ja od zawsze Cyfra + ale nie ze względu na jakośc obrazu tylko na obecnośc polskiej ligi piłki noznej:)

Damro
10-09-2009, 23:15
Mialem C+ , a teraz mam N-ke.Wazny jest obraz na normalnych programach bo w HD nie bedzie duzej roznicy(napewno jej nie zauwazysz) a tu N-ka jest b.dobra.
i cena niższa :lol:

Damro
10-09-2009, 23:16
ja od zawsze Cyfra + ale nie ze względu na jakośc obrazu tylko na obecnośc polskiej ligi piłki noznej:)
polskiej ligii :o współczuję :-?

Damro
10-09-2009, 23:18
ubrałem się w N-kę i czekam tylko aż skończy sie 24ty miesiąc, żeby sie z tego wycofać. Miałem wcześniej byle telewizję osiedlową i było fajnie - ktoś za mnie dobrał kanały ambitnie - po trochu z każdego satelity i się rozpuściłem: było co oglądać. Teraz mam NTV i nic do oglądania - filmy idą kiepskie albo stare, pakiety są tak pomieszane, że właściwie trzeba mieć wszystkie, zeby zaspokoić gusta i potrzeby całej rodziny. Jak po okresie promocji zacząłem wyłączać po kolei kanały, to się okazało, że nie można więcej niż dwa na miesiąc, że się za to płaci itp itd.
Nigdy więcej!
to tak u każdego operatora,żadna nowośc :D

damianexus
11-09-2009, 00:18
a czego współczujesz mi w polskiej lidze?

Damro
11-09-2009, 10:07
a czego współczujesz mi w polskiej lidze?
Twojego czasu :D

mery26
11-09-2009, 10:15
Skoro BRAVIA to masz mpeg4 ale jeszcze nie do wykorzystania.
emitel już nadaje

niktspecjalny
11-09-2009, 16:26
Skoro BRAVIA to masz mpeg4 ale jeszcze nie do wykorzystania.
emitel już nadaje

Co takiego nadaje?No i oczywiście gdzie?Chętnie posłucham rozwinięcia twego postu. 8) :roll: .Bawimy się tu w podpowiedzi co wybrać .Co ty proponujesz? :wink:

mery26
11-09-2009, 20:26
...... prosto do tv (który ma dekoder mpeg4)
Skoro BRAVIA to masz mpeg4 ale jeszcze nie do wykorzystania.
a co nie do wykorzystania? dlaczego? do czego?
do wykorzystania odbioru TV cyfrowej naziemnej :) w okolicy dużych aglomeracji (np. w-wa)

niktspecjalny
12-09-2009, 07:33
...... prosto do tv (który ma dekoder mpeg4)
Skoro BRAVIA to masz mpeg4 ale jeszcze nie do wykorzystania.
a co nie do wykorzystania? dlaczego? do czego?
do wykorzystania odbioru TV cyfrowej naziemnej :) w okolicy dużych aglomeracji (np. w-wa)
Nie odpowiadaj mi pytaniem na pytanie.To po pierwsze.Po drugie tuner DVB T mpeg4-do naziemnej TV cyfrowej, to jeszcze niedaleka przyszłość z której skorzysta cała Polska.(w sieci wiadomości w brud).Ludziska w blokach ..(.rozwinę trochę temat)....jeżeli operator nie zapewni im specjalnego modułu CI z karta, który będzie można włożyć do telewizora to raczej do dup...y z odbiorem.To np. po trzecie.Jak widzisz problem z odbiorem jest wielki.Piszesz coś o nadawaniu koło Wu-wy.Daj jakieś przykłady,że ktoś jest zadowolony z takiej opcji.Nie pisz proszę skrótami myślowymi bo znane ..jak widać są tylko tobie.Napisałem że michalp skoro ma w swojej BRAVI taki dekoder to i tak i tak go nie wykorzysta do TVCN.I tyle.A ty mi tu ,że ktoś tam emituje.
http://www.wirtualnemedia.pl/article/2762471_Naziemna_telewizja_cyfrowa_ruszy_w_calej_P olsce_do_sierpnia_2011.htm

naLeśnik
12-09-2009, 20:30
ja od zawsze Cyfra + ale nie ze względu na jakośc obrazu tylko na obecnośc polskiej ligi piłki noznej:)
polskiej ligii :o współczuję :-?

przepraszam Cię ale ja też ...... współczuję ;) 8) 8)

Premiership, Primeradivision to rozumiem ....... ale nie oglądanie naszych kopaczy. Tym niemniej każdy ogląda co chce.

mery26
12-09-2009, 20:55
tuner DVB T mpeg4-do naziemnej TV cyfrowej, to jeszcze niedaleka przyszłość z której skorzysta cała Polska.(w sieci wiadomości w brud).Ludziska w blokach ..(.rozwinę trochę temat)....jeżeli operator nie zapewni im specjalnego modułu CI z karta, który będzie można włożyć do telewizora to raczej do dup...y z odbiorem.To np. po trzecie.Jak widzisz problem z odbiorem jest wielki.Piszesz coś o nadawaniu koło Wu-wy.Daj jakieś przykłady,że ktoś jest zadowolony z takiej opcji.Nie pisz proszę skrótami myślowymi bo znane ..jak widać są tylko tobie.Napisałem że michalp skoro ma w swojej BRAVI taki dekoder to i tak i tak go nie wykorzysta do TVCN.I tyle.A ty mi tu ,że ktoś tam emituje.
http://www.wirtualnemedia.pl/article/2762471_Naziemna_telewizja_cyfrowa_ruszy_w_calej_P olsce_do_sierpnia_2011.htm
Wybrane stacje nadają już sygnały testowe, zatem to już nie pszyszłość i posiadacze DVB T z mpeg 4 mogą sobie potestować - korzystać z jakosci cyfrowej. Michalp może nacisnąć jeden guziczek na pilocie i bedzie wiedział czy ma już DVB T
Możesz rozwinąć w czym tkwi wielkość problemu z odbiorem DVB T. Dostrzegam jeden zasadniczy. Trzeba uważać z zakupem TV lub tunera aby nie wpakować się w mpeg 2 bo będzie drożej z dostosowaniem sprzetu do standardu nadawcy (mpeg4)

jerzy hajkowski
12-09-2009, 21:25
jesli ktos nie ma nadmiaru czasu to najrozsadniejsza jest opcja platformy tvn za 10 zl miesiecznie oplacajac rok z gory

niktspecjalny
12-09-2009, 22:49
Możesz rozwinąć w czym tkwi wielkość problemu z odbiorem DVB T. Dostrzegam jeden zasadniczy. Trzeba uważać z zakupem TV lub tunera aby nie wpakować się w mpeg 2 bo będzie drożej z dostosowaniem sprzetu do standardu nadawcy (mpeg4)
Drogi kolego jeżeli ktoś zakupił TV bez MPEG4, a chce oglądać np coś w HD(o tym też była mowa) może zastosować moduł Conax TechniCrypt CX CAM, który prze konwertuje sygnał mpeg4 do mpeg2 i cuś tam odbierze.
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=18


Możesz rozwinąć w czym tkwi wielkość problemu z odbiorem DVB T........
......Wybrane stacje nadają już sygnały testowe,......

Sam już sobie odpowiedziałeś.
Co tu komentować. :evil: 8) oj oj

niktspecjalny
14-09-2009, 06:20
Skoro BRAVIA to masz mpeg4 ale jeszcze nie do wykorzystania.
emitel już nadaje


Obecnie odbieram cyfrową TV naziemną (co prawda tylko fonię bo zabrakło mpeg4) na klasycznej antenie TV
:D :D :D
fajnie tak sobie pooglądać.

mery26
14-09-2009, 07:49
Obecnie odbieram cyfrową TV naziemną (co prawda tylko fonię bo zabrakło mpeg4) na klasycznej antenie TV
:D :D :D
fajnie tak sobie pooglądać.
Jest napisane, że odbieram a nie oglądam. Poza tym skuteczniejszy jest (dla posiadaczy gniazd CI moduł dekodujący z systemu MPEG-4 na MPEG-2 DVB-T robiony przez RWT - NEOTION NP4. A tu lista współpracujących TV: http://rwt.pl/public/dokumenty/ListaTVdlaNP4.pdf
Istotne jest - o czym pisałem - odpowiednie dobranie sprzętu aby nie pakować się w niepotrzebne koszty (zewnętrzny tuner cyfrowy).

niktspecjalny
14-09-2009, 07:56
Obecnie odbieram cyfrową TV naziemną (co prawda tylko fonię bo zabrakło mpeg4) na klasycznej antenie TV
:D :D :D
fajnie tak sobie pooglądać.
Jest napisane, że odbieram a nie oglądam. Poza tym skuteczniejszy jest (dla posiadaczy gniazd CI moduł dekodujący z systemu MPEG-4 na MPEG-2 DVB-T robiony przez RWT - NEOTION NP4. A tu lista współpracujących TV: http://rwt.pl/public/dokumenty/ListaTVdlaNP4.pdf
Istotne jest - o czym pisałem - odpowiednie dobranie sprzętu aby nie pakować się w niepotrzebne koszty (zewnętrzny tuner cyfrowy).

To jakaś tajemna wiedza.Skoro wszystko kręci w około testów(a takie są początki) to co mi po sprzęcie bogatym w systemy i urządzenia do odbioru NTC jak i tak jeszcze nie ma konkretnego usługodawcy w sieci.
Wszystko masz a tylko słuchasz 8) 8) .bez sensu. :evil:

mery26
14-09-2009, 08:18
Wiedza nie jest tajemna-problem tkwi w oprogramowaniu TV umożliwiającym współpracę z kartami CI. Neotion współpracuje z większością TV ale nie z wszystkimi.
nie pisałem że wszystko mam-pisałem że brak mpeg 4.
Testy trwają ok. roku. Jest pewnym że kodowanie będzie w mpeg 4. Tym samym zaplecze sprzętowe można wybrać

pierwek
14-09-2009, 09:39
Premiership, Primeradivision to rozumiem ....... ale nie oglądanie naszych kopaczy. Tym niemniej każdy ogląda co chce.

a ja współczuję Wam wszystkim oglądającym kopaczy, skakaczy, jeżdżaczy F1 lub innych graczy :lol:

Ich rozumiem - oni to robią dla kasy, ale żeby oglądać to za darmochę (w sensie że mi za oglądanie tego nie płacą) ? Albo jeszcze płacić za to? no sorry.... :D

damianexus
15-09-2009, 14:26
nie wpsółczujcie bo naprawde nie ma czego. Niektórzy z nas to kochają baaaaa nawet starają sie robić coś w kierunku zmiany tego fatalnego stanu rzeczy. Z drugiej strony jakie to piekne kibicowac tylko tym najlepszym, tylko tym którzy wygrywają. Pewnie teraz wszyscy kochają siatkarzy:)

gosciu01
15-09-2009, 16:32
a ja współczuję Wam wszystkim oglądającym kopaczy, skakaczy, jeżdżaczy F1 lub innych graczy :lol:

Ich rozumiem - oni to robią dla kasy, ale żeby oglądać to za darmochę (w sensie że mi za oglądanie tego nie płacą) ? Albo jeszcze płacić za to? no sorry.... :D

w każdym z tych przypadkow kupujesz garść emocji!
Możesz je znaleść też zupełni gdzeindziej np. bungee, albo ... szydełkowanie :lol:

P.S.
nie należę do namiętnych oglądaczy czegokolwiek