PDA

Zobacz pełną wersję : Pilne pytanie dot. przygotowania pod elektryke



gniezniok
09-09-2009, 22:13
Witam
Wlasnie zostalem uświadomiony ze przed etapem zrobienia wylewki procz wyprowadzenia rur pod kanalize, dobrze by bylo aby pomyslec o jakichs przepustach i tego gdzie ma byc skrzynka
Jak to ugryzc? I czy o czyms jeszcze "zapomnieli" mnie poinformowac "fachmeni"

pozdrawiam

panda
10-09-2009, 03:46
Przepusty pod kabel zasilający, wodę, podlewanie, oświetlenie zewnętrzne, bramofon, powietrze do kominka, itd., itp.
Ja zrobiłem to w ten sposób że z pom. technicznego dałem pod podłogą (wylewką) rury 100 we wszystkie strony - tak żeby kończyły się poza obrysem budynku.

robertsz
10-09-2009, 08:00
Jeśli to są dłuższe odcinki to od razu wciągaj przewody.
Zaoszczędzisz sobie przekleństw przy próbach wepchnięcia kabelków do poskręcanych peszli.

A na tym etapie mimimum to peszel z pilotem.

panda
10-09-2009, 08:07
Jeśli to są dłuższe odcinki to od razu wciągaj przewody.
Zaoszczędzisz sobie przekleństw przy próbach wepchnięcia kabelków do poskręcanych peszli.

A na tym etapie mimimum to peszel z pilotem.
Pod wylewkę nie peszel tylko normalna rura kanalizacyjna 10 cm średnicy. Wchodząca poziomo przez ścianę fundamentową, potem 2 kolanka 45 st. i kawałek pionowo do góry żeby wyszła przez podłogę. Bez problemu wciągniesz i kabel zasilający do rozdzielni i rurę wodną.
Tyle że fachowcy mają rację - trzeba już zaplanować gdzie będzie wodomierz a gdzie rozdzielnia.

rusek007
10-09-2009, 08:10
Nie wiem o jaką wylewkę chodzi, bo jeśli masz na myśli chudziak, to np ja żadnych przepustów nie dawałem. Tylko kanaliza była wcześniej zrobiona, wszystkie rury i przewody zostały położaone na chudziaku. Jedyne z czym był mały problem, to dolot powietrza do kominka. ale rozwiązałem go kładąc prostokątnę rurę, tak, że zmieściła sie w warstwie styropianowej. Ale jeżeli masz na myśli wylewkę właściwą, to robimy ją dopiero po robotach instalacyjnych.