PDA

Zobacz pełną wersję : Oferta na gaz płynny



krzycha16a
10-09-2009, 10:45
Dostałam wstępną ofertę na podłączenie gazu płynnego, tak w skrócie wygląda to tak:

Cena podłączenia około 6.500 PLN
Ewentualnie mogę od w/w kwoty dostać rabat 70%, ale....muszę zobowiązać się do zużycia 3.500m3 gazu, czyli wiąże się z "firmą gazową" na 4-5 lat.
Cena gazu bez rabatu i z rabatem jest taka sama, czyli przez najbliższy rok to około 7 PLN/m3, po roku niestety wzrasta 9-10PLN/m3


Czy ktoś podpisywał ostatnio umowę na gaz płynny, jakich cen i rabatów można się spodziewać? Czy Wasze oferty są podobne?
Dzięki za wszystkie uwagi.

mariankossy
10-09-2009, 19:41
Czy masz w przyszłości podłączenie do gaz ziemny?

krzycha16a
10-09-2009, 20:38
W przyszłości będzie gaz ziemny, niestety nie wiem kiedy - nie ma chętnych na gaz ziemny :roll:

admiro
10-09-2009, 20:47
Jeżeli jest to oczywiście firma na G to jest jeszcze opcja, że po wykorzystaniu 60% umownej ilości gazu, obniżają kwotę to zwrotu o 60% - a przynajmniej 2 lata tamu była, dopytaj przedstawiciela.

Podpisując umowę podaj dane kogokolwiek kto też ma G, że ci G polecił, coś tam odpalają za polecenie (darmowy gaz).

mariankossy
10-09-2009, 21:14
Ja mam do stacji gazu 20m od siebie i jak zacząłem budowe to mi powiedzieli, że o podłączenie mam się starac jak bede miał dom do wykończenia, zrobią góra za 3 miesiące.
Przyszedł kwiecien 2008 ( w pażdzierniku planowana przeprowadzka ) to złażyłem papiery do gazowni i .............
okazało się ze plany sie zmieniły , bezpośrednio przyłącza nie bedzie tylko wybudują najpierw ze stacji gazu nową siec,
to do mnie z przyłączeniem " trochę potrwa" :(

Z nową siecia mieli " poślizg " do sierpnia 2009r , teraz juz mam gaz ziemny.

Zeby nie wchodzic w wysokie dodatkowe koszty ( musiałem mieć ogrzewanie do zamieszkania w domu na zime 2008/9 ) zdecydowałem sie na ogrzewanie propanem z butli.
Całośc inwestycji to 2x200 zł kaucja za 2 butle propan-butan,
50 zł za 2 reduktory z weżem i trójnikiem,
150 zł za dysze do przezbrojenia kotła z gazu ziemnego na gaz płynny.
( kocioł był pierwszy raz po montażu uruchamiany serwisowo na gazie płynnym)

Inwestycja gazowni w siec to 13 000zł moja ( dopłata do gazowni)1680 zł ,

Za zrobienie 24mb sieci wewn. zapłaciłem 1700zł.

W sezonie butle wymieniali mi na telefon , koszt 30 kg butli propanu to 140zł. Korzystałem z butli na zmiane, po opróżnieniu pierwszej przechodziłem na druga i dzwoniłem do firmy G...pol o wymiane ( czas do 6-7 godzin w dni robocze)

Cała inwestycja w propan to 200zł + teraz przy powrocie na gaz ziemny 150 zł za ustawienie/regulacja kotła na gaz ziemny.

To tyle ile moge podzielic sie swoim doświadczeniem.

krzycha16a
10-09-2009, 21:30
Jeżeli jest to oczywiście firma na G to jest jeszcze opcja, że po wykorzystaniu 60% umownej ilości gazu, obniżają kwotę to zwrotu o 60% - a przynajmniej 2 lata tamu była, dopytaj przedstawiciela.

Mam taki wpisek w umowie (jeszcze nie podpisanej)
"przy zużyciu pomiędzy 1500-3500m3 mam zwrot proporcjonalnie do procentów rabatu" - wygląda na to, że nadal istnieje ta opcja. Jutro dopytam przedstawiciela.


Podpisując umowę podaj dane kogokolwiek kto też ma G, że ci G polecił, coś tam odpalają za polecenie (darmowy gaz).
Chyba już za późno, przedstawiciel pytał skąd mam kontakt, odpowiedziałam, że z internetu :roll: Kurczę, że wcześniej o tym nie wiedziałam :roll: :wink:


Może ktoś wie jaki rabat można od nich "wyciągnąć" - przedstawiciel zasugerował, że cenę może jeszcze trochę zmienić z korzyścią dla mnie, niestety nie mam pojęcia o jakiej cenie mogę rozmawiać :roll:

admiro
10-09-2009, 22:38
8,78 zł brutto to standardowa cena w telemetrii od września na rok.

krzycha16a
11-09-2009, 08:04
8,78 zł brutto to standardowa cena w telemetrii od września na rok.

W umowie mam zagwarantowaną cenę (niestety tylko przez rok) 6,70zł/m3. Potem niestety tylko "w górę" :-?
Ceny warszawskie są niestety inne (czytaj wyższe) na dzień dzisiejszy chyba coś powyżej 9 PLN