PDA

Zobacz pełną wersję : Kable pod TV



akapap
10-09-2009, 10:51
Witam,

jakie kable zamontować pod TV, poza prąd i kabel TV?

Zastanawiam się nad kwestią, jeśli będę chciał w odbiorniku obejrzeć sygnał puszczony np. z komputera to co ciągnąć? Może jakaś centralka z sygnału video komputera na kable TV i sygnał możliwy do odbioru w każdym odbiorniku?

Pozdrawiam.

rusek007
10-09-2009, 11:01
Nie centralkę, a multiswitcha do którego będzie podłączony każby odbiornik oraz każde źródło sygnału (komputer, kamera, antena naziemna itp) Do tego używamy kabli koncentrycznych. Do każdej puszki proponuję dociągnięcie skrętki internetowej od switcha-routera (do netu lub splittera). Jeżeli postawisz sat z nagrywaniem to doprowadź 2 koncentryki.
Wszystkie urządzenia, czyli multiswitch, router, splitter wkładamy do jednej skrzynki. Od skrzynki należy poprowadzić 4 koncentryki do konwertera (talerza). Nie zapomnij o doprowadzeniu tam lini telefonicznej, jeżeli będzie net przewodowy.

niktspecjalny
10-09-2009, 11:03
Witam,

jakie kable zamontować pod TV, poza prąd i kabel TV?

Zastanawiam się nad kwestią, jeśli będę chciał w odbiorniku obejrzeć sygnał puszczony np. z komputera to co ciągnąć? Może jakaś centralka z sygnału video komputera na kable TV i sygnał możliwy do odbioru w każdym odbiorniku?

Pozdrawiam.

Trochę nie kumam tego pierwszego zdania.Jeżeli odbiornik to telewizor :oops: :wink: to tam gdzie chcesz puszczać sygnał z kompa na TV to Tv musi mieć wejście PC.Jakieś dodatkowe informacje o domku i o tym co chcesz oglądać?Jakaś telewizja ma być?

niktspecjalny
10-09-2009, 11:06
Nie centralkę, a multiswitcha do którego będzie podłączony każby odbiornik oraz każde źródło sygnału (komputer, kamera, antena naziemna itp) Do tego używamy kabli koncentrycznych. Do każdej puszki proponuję dociągnięcie skrętki internetowej od switcha-routera (do netu lub splittera). Jeżeli postawisz sat z nagrywaniem to doprowadź 2 koncentryki.
Wszystkie urządzenia, czyli multiswitch, router, splitter wkładamy do jednej skrzynki. Od skrzynki należy poprowadzić 4 koncentryki do konwertera (talerza). Nie zapomnij o doprowadzeniu tam lini telefonicznej, jeżeli będzie net przewodowy.

on chce puszczać sygnał z kompa ale nie wiadomo co chce z niego oglądać.A może chce tylko grać?

rusek007
10-09-2009, 11:15
Nie napisał, że tylko z komputera, a np z komputera. Zresztą od nadmiaru wiedzy głowy mu nie rozsadzi. :D

niktspecjalny
10-09-2009, 11:19
Nie napisał, że tylko z komputera, a np z komputera. Zresztą od nadmiaru wiedzy głowy mu nie rozsadzi. :D

Dałeś mu typowe rozwiązanie czyli rozprowadzenie i rodzaj kabli łącznie z centralką w domu. internetu i np. TV cyfrowej.Zgoda.Wydaję mi się ,że ten jego przykład który mi zaznaczasz jest także ważny.

np. z komputera.

rusek007
10-09-2009, 11:28
Z komputera można przesłać sygnał również po koncentryku. Potrzebny tylko modulator lub karta komp. z takowym

niktspecjalny
10-09-2009, 11:41
Z komputera można przesłać sygnał również po koncentryku. Potrzebny tylko modulator lub karta komp. z takowym

wszystko można ale nie wiem czy on o tym wie.

Z komputera można przesłać sygnał również po koncentryku.
Tego nie wiedzialem niestety.Jakiegoś linka z sieci do takiego rozwiązania....może bym coś u siebie wykminił bo ma ślepe koncentryki w gniazdkach.

rusek007
10-09-2009, 11:49
Dokładniej, co chcesz wiedzieć?

Pinok
10-09-2009, 11:52
W czasach HD po koncentryku przez modulator, bluźnierstwo :P

U mnie jest tak: multiswitch na strychu, do niego z anteny satelitarnej 8 koncentryków (Astra + HotBird), od multiswitcha do każdego pomieszczenia 1 koncentryk i 2 skrętki (1 LAN, 2 ew. dzielenie sygnału TV cyfrowej), w salonie w miejsce TV 2 koncentryki ( może tuner będzie z nagrywaniem, wtedy 2 potrzeba) i 2 skrętki (teraz telewizory też mogą być podłączone do internetu bądź odtwarzać filmy z komputera położonego w innym pokoju).
ALE : dodatkowo między miejscem TV w salonie a miejscem na komputer kabel HDMI, kabel do cyfrowego audio SPDIF z kompa do amplitunera oraz 2xchinch do analogowego audio.

Trzeba pomyśleć też o głośnikach do kina domowego i poprowadzić tam przewody głośnikowe, można też (ja mam :) ) mieć wyprowadzone przewody głośnikowe dla drugiej strefy (nowe amplitunery mają taką opcję) na taras.
Puszczamy muzyczkę na zewnątrz a w domu dziecko smacznie śpi :D

Poprawione :D

rusek007
10-09-2009, 11:56
W czasach HD po koncentryku przez modulator, bluźnierstwo :P

U mnie jest tak: multiswitch na strychu, do niego z anteny satelitarnej 8 koncentryków (Astra + HotBird), od multiswitcha do każdego pomieszczenia 1 koncentryk i 2 skrętki (1 LAN, 2 ew. dzielenie sygnału TV cyfrowej), w salonie w miejsce TV 2 skrętki ( może tuner będzie z nagrywaniem, wtedy 2 potrzeba) i 2 skrętki (teraz telewizory też mogą być podłączone do internetu bądź odtwarzać filmy z komputera położonego w innym pokoju).
ALE : dodatkowo między miejscem TV w salonie a miejscem na komputer kabel HDMI, kabel do cyfrowego audio SPDIF z kompa do amplitunera oraz 2xchinch do analogowego audio.

Trzeba pomyśleć też o głośnikach do kina domowego i poprowadzić tam przewody głośnikowe, można też (ja mam :) ) mieć wyprowadzone przewody głośnikowe dla drugiej strefy (nowe amplitunery mają taką opcję) na taras.
Puszczamy muzyczkę na zewnątrz a w domu dziecko smacznie śpi :D

Chyba trochę się zagalopowałeś.

niktspecjalny
10-09-2009, 12:00
W czasach HD po koncentryku przez modulator, bluźnierstwo :P

U mnie jest tak: multiswitch na strychu, do niego z anteny satelitarnej 8 koncentryków (Astra + HotBird), od multiswitcha do każdego pomieszczenia 1 koncentryk i 2 skrętki (1 LAN, 2 ew. dzielenie sygnału TV cyfrowej), w salonie w miejsce TV 2 skrętki ( może tuner będzie z nagrywaniem, wtedy 2 potrzeba) i 2 skrętki (teraz telewizory też mogą być podłączone do internetu bądź odtwarzać filmy z komputera położonego w innym pokoju).
ALE : dodatkowo między miejscem TV w salonie a miejscem na komputer kabel HDMI, kabel do cyfrowego audio SPDIF z kompa do amplitunera oraz 2xchinch do analogowego audio.

Trzeba pomyśleć też o głośnikach do kina domowego i poprowadzić tam przewody głośnikowe, można też (ja mam :) ) mieć wyprowadzone przewody głośnikowe dla drugiej strefy (nowe amplitunery mają taką opcję) na taras.
Puszczamy muzyczkę na zewnątrz a w domu dziecko smacznie śpi :D

Tak coś czułem ,że mnie rusek007 wpuszcza w kanał z koncentrykiem.Aleale


ALE : dodatkowo między miejscem TV w salonie a miejscem na komputer kabel HDMI, kabel do cyfrowego audio SPDIF z kompa do amplitunera oraz 2xchinch do analogowego audio.
to jest pikne ale u mnie już nierealne.Poczekam na sygnał TV z kompa po radiu ,audio po radiu ale oczywiści w extra odbiorze.

pzdr.

rusek007
10-09-2009, 12:03
Nie w kanał, a w kanały. :D

niktspecjalny
10-09-2009, 12:09
Dokładniej, co chcesz wiedzieć?

Nie w kanał, a w kanały.
te norek :P :wink:
Chcę wiedzieć czy moje ślepe koncentryki(w każdym pokoju z gniazdek na strych do szafki) mogę wykorzystać do komunikacji z kompem.Z tego co piszesz wynika ,że tak Daj linka bo nichu chu nic nie mogę w sieci o tym najść.

rusek007
10-09-2009, 12:11
A tak na marginesie, już widzę setki filmów na komputerze w DIVX oglądane przez złącze HDMI na 50 calowym FULL HD.

Pinok
10-09-2009, 12:12
A ja raczej widzę te setki filmów w mkv w 720p :D

rusek007
10-09-2009, 12:22
Jeżeli masz kartę TV lub graficzna z wyjściem (OUT) chinch (audio i video) potrzebujesz tylko modulator aby puscić zespolony sygnał w multiswitch i odbierać go w każdym odbiorniku.
Te cóś może wyglądać tak:

http://www.satnet.pl/foto/dscf7685.jpg

a tu strona :
http://www.satnet.pl/-produkty/kid,16/Modulatory

niktspecjalny
10-09-2009, 12:41
Jeżeli masz kartę TV lub graficzna z wyjściem (OUT) chinch (audio i video) potrzebujesz tylko modulator aby puscić zespolony sygnał w multiswitch i odbierać go w każdym odbiorniku.
Te cóś może wyglądać tak:

http://www.satnet.pl/foto/dscf7685.jpg

a tu strona :
http://www.satnet.pl/-produkty/kid,16/Modulatory

Mam tu i tu (OUT-a.Ale co z moimi koncentrykami?Mam filma na kompie i chcę go puścić wszystkim do pokoi na TV.Podłączam modulator na strychu w szafie gdzie mam wszystko i ma działać?

Pinok
10-09-2009, 12:50
Z wyjścia Video OUT+Audio OUT w komputerze puszczasz na modulator, z modulatora wpuszczasz w koncentryk, który idzie do multiswitcha na wejście anteny dachowej ( jeżeli masz podpiętą już jakąś antenę dachową to musisz dołożyć sumator sygnałów i taki zsumowany dach + komp puszczasz w multiswitcha).
Z multiswitcha do każdego pokoju leci zsumowany sygnał komp + antena dachowa + satelita ( a nawet kilka jeśli chcesz).

rusek007
10-09-2009, 13:01
Podłączasz komputer, wyjścia Chinch z niego wchodzą na gniazd chinch (IN) modulatora z modulatora wychodzisz koncentrykiem, czyli gniazdem RF OUT do multiswitcha, który poda sygnał na odbiorniki (oczywiście po lini TV) mam nadzieję, że gniazda masz uniwersalne. To znaczy takie co mają nie tylko F-kę ale i wyjście TV. Ja zastosowałem takie gniazda:

http://www.satnet.pl/foto/dscf7234.jpg

Jeżeli nie masz wolnego wejścia na multiswitchu to wypinasz antenę naziemną podłpinasz sumator do którego podłączasz antenę naziemną i modulator

Schemacik z nieśmiertelnego dipola :)

http://www.dipol.com.pl/schemat04.htm

rusek007
10-09-2009, 13:09
Sorry Pinok za powielenie Twojej myśli, ale tak wychodzi jak się robi kilka rzeczy naraz. :wink: