PDA

Zobacz pełną wersję : Co pierwsze - drzwi czy panele i plytki?



balik
11-09-2009, 12:39
Co powinno sie zamontowac w mieszkaniu pierwsze: oscieznice z drzwiami wewnetrznymi czy panel i plytki?

Jak sie zamontuje najpierw oscieznice to pozniej trzeba bedzie chyba docinac panele i plytki. A jak beda juz polozone kafelki i panele to trzeba bedzie dociac oscieznice.

Ktora opcje lepiej wybrac?

piterazim
11-09-2009, 13:13
u mnie najpierw płytki - otwory są zrobione z drobną nadwyżką więc nie było problemu z montażem drzwi

inna sprawa to wilgoć po położeniu płytek

balik
12-09-2009, 20:43
a mogli inni by sie wypowiedziec w tej kwestii?
Bylem w 2 salonach z drzwiami i w kazdym mi powiedzieli co innego na ten temat...

Marfa
12-09-2009, 21:20
U nas też były najpierw kładzione płytki i panele, a dopiero potem montowane drzwi.
Każdy inteligentny ktoś sprzedający drzwi robiąc pomiary otworów do drzwi bierze pod uwagę co będzie na ścianach i podłodze, nas np. pytał czy na podłodze będą panele i czy będą grube, co na ścianach.. tak, żeby przewidzieć wszystko i zrobić bezpieczną grubość/szerokość, którą będzie można potem dopasować..
No a ostatnio (właśnie po położeniu podłóg) przyjechali monterzy i bez problemu zamontowali wszystko gdzieniegdzie docinając.

Pozdrawiam

amalfi
12-09-2009, 21:30
Z tego, co wiem, to drzwi montuje się na samym końcu, jak już wszystko jest zrobione. Tak własnie było u mnie.

cieszynianka
12-09-2009, 21:33
U nas najpierw płytki (z panelami na górze nie zdążyliśmy), potem drzwi i na końcu panele :roll:

Szef23
13-09-2009, 09:17
U mnie to samo
Plytki
drzwi
malowanie
panele

joliska
13-09-2009, 09:31
U mnie:
panele
1. malowanie
drzwi
2. malowanie

trojkaiga
14-06-2012, 08:15
ja najpierw wstawiałam drzwi a pozniej panele. Spytaj sie zreszta w salonie vox. Tam ci podpowiedzą:)

Paprotnik19
14-06-2012, 14:17
U mnie najpierw były układane płytki,potem drzwi(podczas pomiarów została uwzględniona docelowa grubosć podłogi),a na samym końcu panele.

wikula7
14-06-2012, 15:36
ja najpierw wstawiałam drzwi a pozniej panele. Spytaj sie zreszta w salonie vox. Tam ci podpowiedzą:)
trojkaiga - Strasznie namolnie reklamujesz VOX . Jak mniemam pracujesz u nich . Ok . tylko zamiast tak bezczelnie reklamować sieć wykup sobie reklamę ( albo im - wszystko jedno) .
Każdy twój post jest dokładnie taki sam . Nic nie wnosisz konkretnego a tylko spamujesz .
W każdym( prawie ) salonie doradzą w jakiej kolejności robić wykończeniówkę .
Kolejność którą ja proponuję :
- pierwsze malowanie
- terakota
-panele ( podłogi inne )
- drzwi
- ostatnie malowanie ( z ew. akrylowaniem )

Pozdrawiam

Parkiet
14-06-2012, 18:35
trojkaiga - Strasznie namolnie reklamujesz VOX . Jak mniemam pracujesz u nich . Ok . tylko zamiast tak bezczelnie reklamować sieć wykup sobie reklamę ( albo im - wszystko jedno) .
Każdy twój post jest dokładnie taki sam . Nic nie wnosisz konkretnego a tylko spamujesz .
W każdym( prawie ) salonie doradzą w jakiej kolejności robić wykończeniówkę .
Kolejność którą ja proponuję :
- pierwsze malowanie
- terakota
-panele ( podłogi inne )
- drzwi
- ostatnie malowanie ( z ew. akrylowaniem )

Pozdrawiam
FACHOWO. Pozdrawiam.

wikula7
14-06-2012, 19:35
FACHOWO. Pozdrawiam.

Dziękuję

Blechert
17-06-2012, 07:32
Po prostu chodzi o to żeby nie robić docinki przy framudze, dlatego montuję się ją na końcu:) Najpierw podłoga.