PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie styropianem bez frezu



RafalGo
11-09-2009, 16:22
Witam, mam pytanie co do prawidlowosci wykonania ocieplenia.
Styropian bedzie bez frezu, ekipa ocieplajaca twierdzi ze bedzie kladla plyte przy plycie a na koniec jak powstana jakies szczelinki pomiedzy plytami to wypelni pianka, czy takie wykonanie jest dopuszczalne ?
Czy moze lepiej bylo by na etapie kladzenia kazdej plyty dawac pianke na laczeniu ?

mariankossy
11-09-2009, 17:24
Napewno lepiej na piance łączyć, ale kto tak robi?

j-j
11-09-2009, 17:29
Witam, mam pytanie co do prawidlowosci wykonania ocieplenia.
Styropian bedzie bez frezu, ekipa ocieplajaca twierdzi ze bedzie kladla plyte przy plycie a na koniec jak powstana jakies szczelinki pomiedzy plytami to wypelni pianka, czy takie wykonanie jest dopuszczalne ?
Czy moze lepiej bylo by na etapie kladzenia kazdej plyty dawac pianke na laczeniu ?

Pianka na łączeniu ....hmm , porozpycha jeszcze trochę płyty i może być więcej szpar, lepiej chyba aby płyty przylegaly i potem uzupelnić pianką braki.


pzdr

nabial
11-09-2009, 17:47
płyta musi być najpierw przyklejona, bo piana się rozpycha i wszystko się rozjedzie

wm78
11-09-2009, 19:43
płyta musi być najpierw przyklejona, bo piana się rozpycha i wszystko się rozjedzie

witam, w mojej okolicy 2 na 3 domy tak robią, kleją bez frezu, a po przyklejeniu za dzień lub dwa wpuszczana jest pianka, myślę, że oba rozwiązania są podobne do siebie, no może pianka szczelniejsza, bo nadmiar wyłazi (uwypukla się) nie rozsuwając płyt (tak na oko :)

pozdrawiam

r-32
11-09-2009, 21:07
Napewno lepiej na piance łączyć, ale kto tak robi? :o jak "łączyć" ?
płyta z płytą ? :o

RafalGo Twoi wykonawcy dobrze radzą.

... nadmiar wyłazi...
...sie te farfocle poodcina nożem przed wtapianiem siatki i tyle ...

Czy moze lepiej bylo by na etapie kladzenia kazdej plyty dawac pianke na laczeniu ?
Żartowałeś :D ?

RafalGo
11-09-2009, 22:58
No wlasnie sam bylem ciekaw bo domyslam sie ze pianka moze rozepchac niezaschnieta plyte. Prosze o potwierdzenie zeby mi ulzylo ze lepiej jest jak na koniec fachowcy poulszczelniaja laczenia, tego sie obawialem ze pianka rozepcha plyty swiezo przyklejone,

seba_x
12-09-2009, 06:46
nic się nie stanie , u mnie tak robili , piankę kup niskoprężną , szczeliny łataj przynajmniej 1 dzień po przyklejeniu styropianu . pozdr .

Szef23
12-09-2009, 08:08
Ja tak robilem z tym ze przy styropianie frezowanym 20cm :)
Taki odchyl mnie zlapal

Plyte najpierw trzeba przykleic a po wyschnieciu kleju czyli np na nastepny dzien obskoczyc piana Najlepiej uzywac niskorozpreznych pianek pistoletowych
Do tego dobrze jest zaopatrzyc sie jeszcze w wezyk na pistolet bo nie wszedzie przy deskowaniu dasz rade wymanewrowac calym pistoletem

orko
15-09-2009, 19:58
Przy szparach lepsze są pianki wysokoprężne.
Oczywiście należy je stosować z odpowiednim opóźnieniem czasowym.
Pianki niskoprężne mają tendencje do robienia się szparek - coś jak sieć.

Szef23
15-09-2009, 21:24
nie zauwazylem tego
wysoko rozprezne doslownie eksploduja ze szczeliny przez co bardzo trudno wyczuc odpowiednia dawke, strasznie duzo sie jej marnuj i mamy kupe roboty z obcinaniem farfocli

bst
16-09-2009, 08:41
nie zauwazylem tego
wysoko rozprezne doslownie eksploduja ze szczeliny przez co bardzo trudno wyczuc odpowiednia dawke, strasznie duzo sie jej marnuj i mamy kupe roboty z obcinaniem farfocli

Sie uzywa pistoletu i wtedy tego problemu nie ma..

ZŁoty Róg
16-09-2009, 09:07
Witam, mam pytanie co do prawidlowosci wykonania ocieplenia.
Styropian bedzie bez frezu, ekipa ocieplajaca twierdzi ze bedzie kladla plyte przy plycie a na koniec jak powstana jakies szczelinki pomiedzy plytami to wypelni pianka, czy takie wykonanie jest dopuszczalne ?
Czy moze lepiej bylo by na etapie kladzenia kazdej plyty dawac pianke na laczeniu ?
Jeślii dopiero będzie to zmień zamówienie na frezowany lub P+W. Dla mnie absolutnym hitem jest styropian na pióro wpust Układmałem obydwai. PW to rewelacja. A z tego co wiem zwykłe pianki po 10-15 zł (a takie pewnie kupisz) nie mają właściwości izolacyjnych.

piwopijca
16-09-2009, 14:29
Co uzytkownik to inna opinia :lol: :lol:
Mnie ukladaja teraz 20cm styro na elewacji bez frezu i maja sposob (konsultowany wczesniej ze mna).
Kupilem Tytan EOS i klej cementowy Izolbetu do styro i siatki.
Daja po obwodzie i wzdluz Tytan i dodatkowo male placki cementowego bo sciany mam niezbyt rowne a zbyt duza ilosc piany "rozpycha sie" nadmiernie i wywala plyty styropianowe.
Lacza plyty ze soba Tytanem, nic nie odpycha bo daja wspomniany cementowy dodatkowo.
Wiecej pracy ich to kosztuje ale efekt jest w zupelnosci zadowalajacy mnie.
Mozna zobaczyc tutaj (http://blizniak-andromeda.blogspot.com/2009/09/ocieplenie-elewacji_03.html), kiepskiej jakosci zdjecia ale komrka robione wiec ...

Pzdr.

bdan
14-07-2011, 18:16
Chciałam zapytac jakie powinno się stosować narożniki z siatką:

a) aluminiowe
b) PCV

Co fachowiec to inna opinia, jakieś wady i zalety zastosowania konkretnych narozników