PDA

Zobacz pełną wersję : POMÓŻCIE pilnie w sprawie wylewek!!



damianexus
11-09-2009, 21:24
Mam straszny problem bo przed chwila dostałem wycenę wylewek w moim domu.
Dostałem taka wycenę za 250metrów wylewki:
robocizna 3700zł - tu ok nie mam zastrzeżeń bo na tyle się godziłem
ale za materiał policzyli mi 71000zł!!!!! to chyba jakis zart zwlaszcza ze ponad 80 metrów styropianu zakupielm sam i polozylem.

Wysokośc styropianu jaki był układany na parterze to 12cm plus poddasz e 7cm?
Czy ta cena nie jest z kosmosu czy to ja myslalem ze to tansze?

revalidon
11-09-2009, 21:35
Pomyłka o jedno zero...

Nefer
11-09-2009, 21:36
dokładnie.

damianexus
11-09-2009, 21:37
tak tak przepraszam oczywiscie chpodzi o kwote 7100zł czyli raze mz robocizna ponad 10 tys czy tak jest ok?

Nefer
11-09-2009, 21:40
???? A jakiej kwoty sie spodziewałeś ? :o

Wirecki
11-09-2009, 21:41
A dlaczego sam sobie nie kupisz materiału - piasek, cement, włókna, plastyfikator i 3-pifka do pilnowania wylewkarzy jeśli jest podłogówka...

mariankossy
11-09-2009, 21:45
Na 150 m2 wylewki miałem 2 palety cementu ( 100 worków po 11zł) i do tego 20 ton piachu po 40zł/tone. +80m2 siatki po 4zł/m2

damianexus
11-09-2009, 21:45
za kazdym rzem kupuje sam material -teraz zostala sama zona ja bylem zagranica i nie moglem tego dopilnowac a termin sie zblizal chcialem poznac tylko wasza opinie czy cena za materialy jest ok bo powiem szczerze ze myslalem ze material wyjdzie mi maksymalnie 5000tys

fighter1983
11-09-2009, 22:58
EEE cos dziwnie....
1m2 wylewki mixokretem razem z materialem (5cm styropianu) to okolo 38 zlotych netto /m2

Materiał w tym przypadku to okolo 24 zlote netto/m2 czyli jest ok. Cena normalna i jak najbardziej w porządku, gdy wykonuje to firma zatrudniająca ludzi nie na "czarno".

reszta... ostatnio wysylalem jednemu z wykonawcow taka oferte do klienta mailem
http://www.kenpol.pl/jpg/forum/posadzki.xls

Nefer
11-09-2009, 23:20
za kazdym rzem kupuje sam material -teraz zostala sama zona ja bylem zagranica i nie moglem tego dopilnowac a termin sie zblizal chcialem poznac tylko wasza opinie czy cena za materialy jest ok bo powiem szczerze ze myslalem ze material wyjdzie mi maksymalnie 5000tys

Pytanie : komu nie ufasz ? Żonie czy wykonawcy ? :):):)
Cena jest ok.

Oksymoron
12-09-2009, 09:38
A dlaczego sam sobie nie kupisz materiału - piasek, cement, włókna, plastyfikator i 3-pifka do pilnowania wylewkarzy jeśli jest podłogówka...


:o te trzy pifffka mnie zainteresowaly. Ja nie pilnowalam jak robili posadzke,a mam podlogowke...bardzo wtopilam?? :o :o

Adamol
12-09-2009, 09:49
A dlaczego sam sobie nie kupisz materiału - piasek, cement, włókna, plastyfikator i 3-pifka do pilnowania wylewkarzy jeśli jest podłogówka...


:o te trzy pifffka mnie zainteresowaly. Ja nie pilnowalam jak robili posadzke,a mam podlogowke...bardzo wtopilam?? :o :o

Jak nie było piwek, to nic nie wtopiłaś... :)
Alkohol jak już to po pracy, nigdy w trakcie....

daggulka
12-09-2009, 10:32
tak tak przepraszam oczywiscie chpodzi o kwote 7100zł czyli raze mz robocizna ponad 10 tys czy tak jest ok?

jak dla mnie nie ok ...koszty materiału miałam podobne jak mariankossy ... wylewek miałam jakos 200m ... za materiał dałam jakoś 2500zł ... sama sobie zamawiałam :cement, piach , siatke :roll:

edde
12-09-2009, 17:46
robiłem niedawno posadzki w piwnicy:
65m2, grubość 6-7cm, styropian i folie zrobione wcześniej we własnym zakresie, koszt m2 wyszedł ok. 22zł, (8zł/m2 robocizna, reszta to materiał: piach, cement, włókna, siatki)

Krzychos
12-09-2009, 18:50
Wszystko się zgadza. Koszt 1 m2 wylewki wraz z materiałem, połozeniem styropianu, siatką wzmacniającą, plastfikatorem wynosi od 35 do 45 zł (pewnie gdzieś w W-wie jescze więcej).
Dotyczty to, gdy grubość styropianu nie ma więcej niż 10 cm.
Jeżeli przyjmiemy, że płacisz 40 zł za m2 i pomnożysz to przez 250 m2 to otrzymujesz 10 000 PLN.
Być może, masz grubość styropinu większą od 10 cm, lub co jest bardziej prawdopodobne , grubość samej wylewki jest większa niż standardowo, stąd pewnie jakaś dopłata za większą ilość zaprawy.

irreality
12-09-2009, 19:26
U mnie materiał na wylewki grubości 6 cm (~200 m2) kosztował 7768,74 zł.

W tej kwocie styropian Termoorganika Gold Plus podłoga gr 4+5 cm na parter (2371,60 zł) oraz Termoorganika Superacustic 4 cm na poddasze (638,40 zł), izolacja na chudziaku z folii (dwie warstwy), cement, plastyfikatory, taśmy dylatacyjne i inne drobiazgi....

Robocizna za same posadzki 2520 zł, folie i styropian układaliśmy sami.

daggulka
12-09-2009, 22:47
autor pisze , ze styropian kupił i położył sobie wcześniej sam :wink:
tu chodzi o same wylewki :roll:

djcezar
13-09-2009, 00:05
fighter1983

EEE cos dziwnie....
1m2 wylewki mixokretem razem z materialem (5cm styropianu) to okolo 38 zlotych netto /m2

reszta... ostatnio wysylalem jednemu z wykonawcow taka oferte do klienta mailem
http://www.kenpol.pl/jpg/forum/posadzki.xls


Ciekawi mnie jakim cudem upchasz prawie 80m3 piachu w wylewke 5cm na 1000m2 ?

fighter1983
13-09-2009, 00:48
jak 80m3? a no tak... po zmieszaniu z cementem i woda nastepuje zmieszanie sie i zageszczenie materialu, a co za tym idzie zmniejszenie objetosci. Poza tym po 1: to jest oferta jednego z wykonawcow ktory od lat robi wylewki, po prostu ja to przesylalem dalej, po 2 - no wlasnie niestety tak wychodzi..

Nefer
13-09-2009, 01:32
tak tak przepraszam oczywiscie chpodzi o kwote 7100zł czyli raze mz robocizna ponad 10 tys czy tak jest ok?

jak dla mnie nie ok ...koszty materiału miałam podobne jak mariankossy ... wylewek miałam jakos 200m ... za materiał dałam jakoś 2500zł ... sama sobie zamawiałam :cement, piach , siatke :roll:

Daggulka- WARSZAWA.
Nie wiadomo jak gruba wylewka u Ciebie i jak gruba u kolegi.
Co tu porównywać ?

daggulka
13-09-2009, 08:27
hm .... nie napisał jak gruba , to przyjęłam za pewnik standart - 5cm ...chyba , ze jest niestandardowo (ale raczej nie bo by napisał) :roll:
a Warszawa .... hm.... to materiały macie tam 100% droższe niż na ten przykład na południu? :o

damianexus
13-09-2009, 08:57
u mnie wylewka jest standardowa. Styropian kupowalem sam ale tylko na okolo 55 metrów powierzchni. Grubość styuropianu to parter 12cm na 150 metrach i poddasze 108 metrów o grubości 7 cm.

Spokojnie sobie to policzyłem , emocje opadły i jest wsyztko ok - wsystko się zgadza. Nie jest to może najtansza wycena ale jst ok.
daggulka czy u Ciebie przypadkiem nie robił ocieplenia domu Pan Sokół z Łukowa???

daggulka
13-09-2009, 09:07
nie mam ocieplenia .... mam ścianę jednowarstwową - na ścianę jednowarstwową mam tylko tynk c-w :roll:

a jesli chodzi Ci o ocieplenie podłóg ...sami rozkładaliśmy .....

damianexus
13-09-2009, 09:43
przepraszam pomyliłem nicki:)

Wirecki
13-09-2009, 09:44
A dlaczego sam sobie nie kupisz materiału - piasek, cement, włókna, plastyfikator i 3-pifka do pilnowania wylewkarzy jeśli jest podłogówka... :o te trzy pifffka mnie zainteresowaly. Ja nie pilnowalam jak robili posadzke,a mam podlogowke...bardzo wtopilam?? :o :oNiekoniecznie. To pewnie zależy od wykonawcy, mam nadzieję, że Twój był z tych lepszych.
Zależy np. "co i jak" robił z rurą podającą. To kilka-kilkanaście metrów takiego dziadostwa co rzuca się na prawo i lewo przy podawaniu zaprawy - ta jest "półsucha" więc przepychana wężem za pomocą ciśnienia powieetrza. Można przydusić workiem cementu (co kilka metrów) i jest spokój, ale przecież nie kładziesz wylewki w jednym miejscu tylko w całym domu, przesuwasz rurę, co chwilę w innym miejscu - dalej, bliżej do kreta. NIE WIERZĘ, żeby każdemu wykonawcy chciało się tego pilnować. Moi zwracali na to uwagę, cały czas tam bylem, mimo to sporo rurek podłogówki wypinało się z klipsów i przesuwało. Czy wykonawca poprawiłby to - nie wiem... I nigdy bym się nie dowiedział, z wierzchu wszystko jest gładko zatarte, a co pod spodem? Problem znika przy innym sposobie montażu rurek (np. płyta systemowa, wiązane zamiast wciskane w klipsy).
To samo z siatką zbrojącą - jesli ktoś miał. Jeśli leży - na folii/papie - to moim zdaniem jej funkcja jest mocno ograniczona, powinna być podniesiona, żeby znalazła się w faktycznej warstwie wylewki a nie pod nią. Jak to sprawdzić po zakończeniu prac - nie wiem. A jak to poprawić jeśli źle zrobione - wiem - nie da się!
Moi wykonawcy nigdy wcześniejnie stosowali "takich ilości" plastyfikatora i włókien polipropylenowych - a moje proporcje wynikały wprost z informacji producenta (Rehau, plastyfikator) lub miałem je od fachowców (forum - Janzar) Jak zrobiliby sami - nie wiem?
Moje dylatacje też nie były im na rękę (profile dylatacyjne vs. przecięcie gotowego jastrychu kielnią).

Na koniec to czego nie udało się przypilnować - wykonawca oszczędzał na moim materiale - dawał za mało cementu. Normalnie takiego co oszczędza mój materiał można by ozłocić. Jednak nie tym razem. Juz po fakcie okazało się, że większość wykonawców daje mniej cementu i plastyfikatora bo łatwiej im się wtedy zaciera... O ile wiem (info od kierbuda, moje pytania do wykonawców - ogłoszenia allegro i inne) więszość tak robi, nie wspominając oczywiście o mniejszej wytrzymałości wylewki.

PS. Myślę że przedmiotowe napoje to dobra inwestycja
PS2. Wykonawca wylewek polecony niezależnie przez dwóch forumowiczów.

w.m.
13-09-2009, 16:58
Skończyłem wylewki w sierpniu - 270 m 2

- robocizna - 3000 zł netto ( 2 dni roboty )
Materiał:
- cement 1800 zł ( 4,2 tony )
- piasek - 1600 zł ( 35 ton )
- plastyfiaktor+włókna - 200 zł
- siatka ( na całości ) - 600 zł

razem 7200 zł

Nefer
13-09-2009, 18:08
hm .... nie napisał jak gruba , to przyjęłam za pewnik standart - 5cm ...chyba , ze jest niestandardowo (ale raczej nie bo by napisał) :roll:
a Warszawa .... hm.... to materiały macie tam 100% droższe niż na ten przykład na południu? :o
No widzisz u mnie 10. Czyli DWA RAZY TYLE materiału.
(mam nadzieję, że nie za bardzo paluch boli :( Niedługo przejdzie :):))

daggulka
13-09-2009, 18:34
ło matko ....10? :o ... no widzisz ... ale to chyba jest jakoś niestandardowo ... bo standard dotąd słyszałam to 5-6cm :roll:
a paluch - boli , ale mniej niż wczoraj - masz racje , poboli i w końcu się zagoi :wink:

Nefer
13-09-2009, 19:14
Obawiam się , że 5 cm to nie standard tylko konieczne minimum...

P.S. 3 dni masz z głowy, ale czwartego już będzie dobrze :)