PDA

Zobacz pełną wersję : projekt murator i drzwi wejsciowe 235cm wysokie



evonation
12-09-2009, 09:23
Witam wszystkich

Juz zamowilem okna do mojego domu ale teraz mam problem z drzwiami zewnetrzymi, w projekcie (M57) sa 100x235. Jaka firme polecacie do nie wymiarowych drzwi?

Chce drzwi drewniane, ewentualnie drewniane z alu.

Piotr[/url]

edde
12-09-2009, 17:48
ja polecam obniżenie nadproża i zakup normalnych drzwi (murując ściany też popełniłem błąd 230cm, przy zakupie stolarki, żeby nie wydać fortuny na jedne drzwi, obniżyliśmy nadproże o chyba 20 cm i zakupiliśmy std wysokości drzwi)

mjakob
12-09-2009, 21:00
ja polecam obniżenie nadproża i zakup normalnych drzwi (murując ściany też popełniłem błąd 230cm, przy zakupie stolarki, żeby nie wydać fortuny na jedne drzwi, obniżyliśmy nadproże o chyba 20 cm i zakupiliśmy std wysokości drzwi)

też tak radzę. sam nie przyuważyłem tego na etapie swojego projektu i teraz obniżam - to po prostu wychodzi sporo taniej niż dodatkowe naświetlenie :-) nad wejściem walniesz oprawę oświetleniową i nikt nawet nie zauważy że poziom nadproża drzwi jest niższy niż okien.
Stolbud włoszczowa, stolpaw oferuje dodatkowe naświetla pod taki otwór - to znaczy drzwi masz standardowe 210 i do tego naświetle. Zależy co się komu podoba.

Browar
13-09-2009, 00:06
A skundześty panocku? Iżliś z mazowiekiej wsi Warszawą zwaną lub okolic to po odźwie zalecam na stronę Hardmetu zajrzeć co by drzwi drewniane, antywłamaniowe, za przystępną cenę znaleźć. Szkopuł w tym co by wykonanie załaszcza przy na świetlu dokładnie przed montażem obaczyć czy niedorobione nie jest....

Pozdrawia Browar

irreality
13-09-2009, 01:02
W moim projekcie drzwi wejściowe 100x255 cm. Drzwi zamawiałem u stolarza na wymiar. Mam z naświetlem. O ile dobrze pamiętam to dopłacałem za to naświetle jakieś 300 zł.

evonation
13-09-2009, 10:02
dzieki za odpowiedzi

musze sie streszczac bo to juz jesien, mimo ze kryzys wszyscy mowia ze zajmie 6-8 tygodni. No ale co zrobic... ;)

banko
13-09-2009, 10:09
Zrobiłem jak dwuch pierwszych Panów czyli obniżyłem nadproże. Co do ośmiu tygodni - też mówili mi że tyle to potrwa. Już mineło 9 i będą dopiero za tydzień. Drzwi AFB z Krakowa. Za doświetle górne do wysokości 235cm trzeba było dopłacać prawie połowę ceny dzrzwi...

evonation
13-09-2009, 10:26
mysle o drzwiach firmy Oknoplast,troche szukalem ale malo co o nich znalazlem na forum

jakie sa opinie?

finlandia
15-09-2009, 12:02
Doświetla górne to średnio koszt 1-2 tys m2. Tu mamy mniej niż 0,3m2. więc rozsądnie by takie naświetle kosztowało ok 300-600zł.
W sumie.. nieźle się trzeba postarac by naświetle górne nie oszpeciło drzwi - często lepiej jest faktycznie obniżyć nadproże.
Teoretycznie można zrobić drzwi wyższe, tylko po co... ? kto wykorzysta przestrzeń pow. 200cm?

zbigmor
15-09-2009, 12:06
Doświetla górne to średnio koszt 1-2 tys m2. Tu mamy mniej niż 0,3m2. więc rozsądnie by takie naświetle kosztowało ok 300-600zł.
W sumie.. nieźle się trzeba postarac by naświetle górne nie oszpeciło drzwi - często lepiej jest faktycznie obniżyć nadproże.
Teoretycznie można zrobić drzwi wyższe, tylko po co... ? kto wykorzysta przestrzeń pow. 200cm?


Jak dla mnie taka cena za doświetlenie to naciąganie bo jak to może być droższe od okna otwieralnego o tych samych wymiarach? Oczywiście biznes jest biznes i nie mi dyktować ceny w tym obszarze.
Co do zasadności tak wysokich drzwi trudno się wypowiadać bo nie widząc sensu takich drzwi jak wytłumaczyć drzwi na taras wyższe niż 2 metry i nawet szersze niż metr? A większość takie ma (ja również) i mało kto zastanawia się nad tym.

Martinezio
15-09-2009, 12:18
Sęk w naświetlu tkwi w tym, że musi ono być wzmocnione na ramach tak, aby dało się je skumać z ościeżnicą i aby to skumanie było nieruchliwe ;)

Ja u siebie zamówiłem drzwi na wymiar w stolnicznej firmie o nazwie Bramatic - drzwi stalowe, obustronnie fornirowane materiałem naturalnym, szeroka gama wzorónictwa, a przede wszystkim skrzydło drzwiowe dopasowane do otworu. Drogo wyszło (coś w ok. 5000 zł), ale uważam, że się opłaciło. Niewiele taniej mi wyliczali drzwi z naświetlami, a zmieniać wielkości otworu jakoś mi było nieporęcznie...

PS: tez mam projekt z Archon+. Im chyba ktoś płaci za te niestandardowe wymiary drzwi...

finlandia
15-09-2009, 15:15
Martinezio,
bardzo słuszne wnioski.
Zawsze można kupić drzwi i zamówić witrynę z okna PCV w dwustronnym kolorze i "jakoś" to złożyć w całość. Ale to nigdy nie będzie kompletem - nie tylko estetycznym, ale w żadnym wypadku nie będzie to trwałe i mocne - czyli takie, że się to łączenie nie poluzuje (lub wręcz rozsypie) od trzaskania drzwiami.
Poza tym pisząc takie ceny miałem na myśli drzwi niezłej klasy, tj.: z drewna egzotycznego lub debowego i z lepszą szybą (antywłamaniową).
W ub. r. demontowałem drzwi z doświetlem na budowie prowadzonej przez dewelopera. Drzwi i doświetle drewniane - klient wymienił drzwi zanim się wprowadził - podobnie połowa jego sąsiadów. A w czym rzecz?\
- drzwi sosonowe, bardzo twardy lakier, kolor orzech. Lakier popękał, bo nie był elastyczny. Powyłaziły sęki.. a doświetle?Po wejściu na drabinkę okazało się, że pomiędzy ościeżnicą a doświetlem była dziura - szczelina widokowa. Czy był tam jakiś uszczelniacz czy nie.. tego nie wiem - nie zauważyłem śladów.
Aha - naświetle było z kawałka bala, pomalowane bejcą która wyblakła a i szyba była do tego zwykła - nawet nie "ciepła"...

finlandia
15-09-2009, 15:19
Co do zasadności tak wysokich drzwi trudno się wypowiadać bo nie widząc sensu takich drzwi jak wytłumaczyć drzwi na taras wyższe niż 2 metry i nawet szersze niż metr? A większość takie ma (ja również) i mało kto zastanawia się nad tym.
i jeszcze tu służę odpowiedzią:
drzwi balkonowe to wielkie okno którego główną funkcją jest doświetlenie pomieszczeń. Wysokość nadproża okna balkonowego jest zgrana z wysokością okien, a tu z reguły zawsze wychodzi ok 230cm (+/- 10cm).

A drzwi? stoją zwykle oddzielnie.. i takie wysokie skrzydło po prostu - jest zbyt ciężkie by je robić tak bez zastrzeżeń.

pblochu
15-09-2009, 18:37
A po co to naświetle górne że tak nieśmiało zapytam
Wygląda to jak w większości przypadków jakby ktoś coś poprzyklejał bez ładu i pomysłu - no ale ja tak z niemiłym przekąsem wiadomo o gustach się nie dyskutuje
Zainstalowałem drzwi 2300x1400 z naświetlem wyłącznie bocznym - robią wrażenie
Firma CDM - biorąc pod uwagę cenę 6k to tylko @#$%^&*
Ale za to jakie wrażenie - bynajmniej się pocieszam

mayadaski
15-09-2009, 20:48
Moje drzwi sa wysokie na 232 cm....myslalam, ze takie wysokosci to mniej-wiecej standardowe :lol: :lol:
Zadnych swietlikow nad drzwiami nie zastosowalismy.

aksamitka
15-01-2012, 10:50
w projekcie mam drzwi 100x235, zastanawiam sie czy nie obnizyc do standartowego wymiaru- ale co z oknami, ktore górna rame maja na wysokosci 235?

finlandia
15-01-2012, 22:30
Argumentem za zmianą niech będą dla Ciebie wyceny. Zrób jedną, dwie, dziesięć. Jak otrzymasz jakąś dla drzwi na 235 cm to będzie sukces...
Zdecydowana większość drzwi to wymiar 206-210cm (ok 60% firm). Na zamówienie można je zrobić z naświetlem (30%) a ta co dziesiąta firma zrobi wyższą wysokość, ale też nie tak bez ograniczeń..

aksamitka
16-01-2012, 07:00
finlandia, ja zdaje sobie sprawe ze nietypowe to spora dopłata, lub naświetlenie, które niekoniecznie musi ładnie wyglądać, chodzi mi o stronę estetyczna, gdy okno i brama bedzie wyżej niz drzwi - choć u mnie drzwi sa cofnięte wiec nie bedzie tak widac?

firewall
16-01-2012, 18:14
Jeśli w pobliżu masz jakiś nowowybudowany kościół, wejdź i zapytaj proboszcza gdzie kupowali drzwi. W kościołach drzwi mają i po 6m wysokości i nie ma problemów z zawiasami, paczeniem się itp. rzeczami. Nie potrzebują też nadstawek. Jak się chce to się da. A firmy produkujące drzwi wymyślają cuda niestworzone: a to szerokość do 1m, bo potem - zgroza. A Włosi robią szerokie skrzydła na 1,4m i też da się i nic się ze skrzydłem nie dzieje.

finlandia
16-01-2012, 21:34
Taktak,
a skąd wiesz ze sie nie paczą?
U obcych na ogół nie dostrzegamy dużych wad - u siebie każda nadrobniejsza urasta do rangi racjo stanu.
W kościołach kiedyś drzwi robiono z drewna na kawale solidnej ościeżnicy. Dziś się je robi zwykle ze stali.
Drzwi do mojego garażu są ze stali, mimo że od północy to są wypaczone - mają "banana" na dobre 4-5cm.

Ps. Ksiądz ma rok gwarancji. Przeciętne drzwi mają dwa, czasem trzy. Zwyle nie są jeszcze dobrze używane zanim owa gwarancja się kończy.

firewall
17-01-2012, 08:31
Jeżdżąc po kraju widzę w kościołach piękne wielkie drzwi dębowe. Wiszą sobie zwykle dłużej niż rok i nie widać jakiś krzywizn. Włochy to nie tylko gorące południe. Na północy mają i silne wiatry i mrozy zimą też mają. I żaden Włoch nie będzie siedział bezczynnie w swej nowoczesnej willi i patrzył jak śnieg i wiatr będzie mu hulał po chałupie.

finlandia
20-01-2012, 10:33
Cóż Firewall - masz już koncepcję do drzwi - więc się ciesz.
A dla tych którzy się wahają mam obrazy:
http://www.alterdom.pl/userfiles/file/drzwi%20i%20dom.JPG http://www.alterdom.pl/userfiles/file/drzwi%20d1.JPG
Pierwsze zdjęcie - drzwi niższe, ale rozmieszczone w miarę symetrycznie na ścianie. Drugie - drzwi niższe, ale cofnięte. W tym układzie nawet gdyby były wysokości okien, to i tak będą wydawały się niższe.

I dwa następne zdjęcia pokazujące jak ew. można się "obejść" z drzwiami by lekko uratować ich wygląd - w tym wypadku nie udało się do końca wyrównać, ale wyższa płytka nad drzwimi je optycznie powiększa. Wg mnie można to samo zrobić gzymsem ze styropianu. Zdjęcie drzwi po montażu i po wykończeniu:
http://www.alterdom.pl/userfiles/file/DZ%20ma2.JPG http://www.alterdom.pl/userfiles/file/DZ%20ma1.JPG

aksamitka
20-01-2012, 10:42
u nas drzwi sa cofnięte, ale we wnęce jest tez malutkie okno na drugiej ścianie i nie wiem jak to bedzie wygladac?

finlandia
20-01-2012, 10:51
Oj takiego zdjęcia to już nie mam;)
A poważnie spotkalem się, że takie male okno byo obniżone do wysokości normalnych drzwi.