PDA

Zobacz pełną wersję : Comfobox-Zehnder 4w1 ...pompa ciepla plus rekuperator



kuciar
13-09-2009, 02:34
Witam
Czy ktos z Was ma moze zainstalowana pompe ciepla lub rekuperator firmy Zehnder ? Co myslicie o ich produktach a w szczegolnosci o ComfoBoxie ? Jakie sa plusy zakupu takiego urzadzenia ? 4 w 1 ?? ktos kiedys powiedzial ze czym wiecej napakowane tym wieksze prawdopodobienstwo usterki a taki Comfo box ma :pompe ciepla,modul wentylacyjny,zasobnik 400l I moze byc wykorzystany do ogrzewania,chlodzenia,wentylowania i podgrzewania(CWU) .
Czy poza tym ze jest to zakup u jednego producenta a co za tym idzie i montaz bedzie wykonany przez jedna firme sa jeszcze jakies inne plusy?
- Male wymiary (kompaktowosc),
-cena za cala jednostke
-serwis/wykonanie instalacji

A tutaj strona i troche danych:
Zehnder ComfoBox
- 920 x 560 x 1950 mm, 232 kg
- Centrala rekuperacyjna Zehnder ComfoAir 550
- Solankowo-wodna pompa ciepła
- 2 kompletne hydrauliczne obiegi dla ogrzewania i solanki
- Zbiorniki ekspansyjne 12/25 l
- Przyłaczenia obiegu grzewczego, solankowegoi podgrzewania wody
- Sterownik pompy ciepła, wentylacji, obiegugrzewczego/solankowego
- Zasobnik ciepłej wody 400 l (opcjonalnie 500 l)


Centrala rekuperacyjna Zehnder ComfoAir 550
- Przepływ: do 550 m3/przy 200 Pa
- Do 95% odzysku ciepła
- 2 energooszczedne wentylatory pradu stałego
- Zintegrowane filtry nawiewu i wywiewu
- Zintegrowany by-pass letni 100 %
- Stopnie pracy:
Stopien 1 = 13 W,
Stopien 2 = 30 W,
Stopien 3 = 70 W,
Stopien 4 = 300 W
Solankowo-wodna pompa ciepła
- Moc grzewcza: 5, 6, 8,10 i 13 kW
- Ciecz chłodnicza R 134 A / R 410 A
- Współczynnik COP (0/35° C): 4,5
- Zasilanie elektryczne:4 – 6 kW, w zaleznosci od wielkosci
- Bezpiecznik: 13 A
- Pompy klasy energetycznej A



http://www.zehnder.pl/comfosystems/index.php?pageID=177

perm
13-09-2009, 10:30
A jaka cena?

kuciar
14-09-2009, 01:08
cena nie jest mi znana....konsultacje na telefon z dzialem sprzedazy ...firma ma baze we wroclawiu ....

kuciar
22-09-2009, 02:26
Wyslalem zapytanie o cene Comboboxu 10/13kW plus rekuperator z glikolowym GWC ......ale na stronie rekuperatory.pl taki zestaw reku +GWC
kosztuje 20-22 tys w zaleznosci od typu rekuperatora




Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła - Comfofond-L 300 i 600
Gruntowy wymiennik ciepła typu "glikol - gleba" jest elementem umieszczanym między czerpnią powietrza, a centralą wentylacyjną. Jego zadaniem jest przekazywanie ciepła lub chłodu (w zależności od trybu pracy - letni lub zimowy) pochodzącego z gruntu, do powietrza wentylacyjnego (głębokość w gruncie 1,5 ÷ 2,0 m). Moduł ten zasilany jest 30% roztworem wodnym glikolu, stanowiącym medium transportujące energię cieplną.

W Szczecinie ich sprzet rozprowadza chyba Tadmar .....ale w ofercie maja tylko ich grzejniki ....

mario0658
22-09-2009, 17:26
Witam

Przerabiam ten temat od dluzszego czasu :

http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-z-rekuperatorem-i-klimatyzacja,t153574.htm

Ceny naprawde spore....

Po przemysleniu wybiore raczej osobno reku i pompe ciepla.
Jak zdechnie jedno to pol biedy a tak to caly system padnie....

kuciar
23-09-2009, 01:31
Sporo sporo .....78 tys osprzet plus powiedzmy ~17 tys za dolne zrodlo plus rurki GWC dod tego dochodzi wykonanie podlogowki ~20 tys .......
no i jeszcze koszt wykonania kanalow do reku ....to daje juz 115 tys + 10 za materialy i wykonanie kanalow .....

Przykladowo wykonanie kompletnej instalacji pompy ciepla z dolnym zrodlem z Vatry (PC 13kW,dolne zrudlo okolo 600m,3 petle) wycenili na 57 tysiecy z robocizna i automatyka ..... jesli do tego dodamy 20 na podlogowke i zakup rek+glikolowe GWC 20-22 tys plus wykonanie kanalow i robocizna ....to powinno wyjsc okolo 100

spora roznica nawet w zaokragleniu :roll:

mario0658
24-09-2009, 08:14
Tez stoje przed wyborem pompy ciepla... postanowilem lekko zrewidowac moj schemat instalacjii i raz jeszcze skonsultowac to z firma Zehnder.
Rezygnuje z klimatyzacjii realizowanej przez ich konfobox.
Z tego co sie zorientowalem to nawet gdy bedzie to dzialac jak obiecuja ,to w gorace dni ich system i tak nie podola.
Pisalem juz w innym watku iz beda u mnie klimakowektory podlaczone do dolnego zrodla.
Zastanawiam sie tylko czy reku razem czy osobno od pompy i tu bedzie decydowala cena.
Jest jeszcze jeden warunek - caly ten system musi sie dac sterowac poprzez wyjscia cyfrowe PLC (komputerka).
Tego wlasnie musze sie dowiedziec od ich speca (jakis szwajcar)
Wiekszosc ludzi tu na forum wybiera inne firmy np NIBE.
Sam nie wiem ktora wybrac :)

kuciar
29-09-2009, 05:51
U mnie na 1 miejscu jest NIBE potem reszta ale wszystko bedzie zalezalo od oferty jaka dostane...

mario0658
29-09-2009, 09:55
witam

Jestem po rozmowach z firma we wrocku, interesowalo mnie sterowanie confoboxem przez zewnetrzny uklad (PLC) i po konsultacjach z panem Berrocoso Felixem a potem jeszcze z jednym z niemiec (chyba) okazalo sie iz jest to praktycznie niemozliwe... tylko oryginalny sterownik.
Te sterowanie przez neta co mi we wrocku obiecywali tez narazie nie dziala jak nalezy i kupic go sie nie da ....
Do tego jeszcze ta cena i mam komplet informacjii - Rezygnuje definitywnie.
Wyglada pieknie - trzeba przyznac ale to chyba tyle :(