PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie oddać nienoszoną już odzież? Szczecin



iness650
13-09-2009, 08:59
Wielkimi krokami zbliża się moja przeprowadzka do nowego M. W czasie szturmu na szafę stwierdziłam, że nie będę zabierać ze sobą za małych, za dużych,niepasujących mi do niczego ciuchów. Nie chcę ich też tak poprostu wyrzucić do śmieci. Niektóre są całkiem nowe.
Czy ktoś zna może miejsce gdzie można oddać ciuchy potrzebującym?
Proszę o namiary (mogą być na prv), najlepiej w Szczecinie lub okolicach.

JANINKI-AMORKI82
13-09-2009, 10:12
poszukaj w google punktu opieki społecznej lub pck w swoim mieście.
my oddajemy do opieki społecznej nienoszone ciuchy (teraz ponieważ mieszkamy w małej miejscowości - w dużych miastach są specjalny duże "skrzynki" oznaczone PCK i tam też można wrzucać odzież, obuwie, pościel itp. Gdy mieszkaliśmy w Olsztynie u nas na osiedlu stała taka skrzynka PCK - przy koszach do segregacji odpadów ;-) i wtedy do niej się wrzucało - może i u Ciebie w mieście będą podobnie zlokalizowane).

http://katalog.pf.pl/Szczecin/Domy-i-O%C5%9Brodki-Pomocy-Spo%C5%82ecznej-W16G15B10026P0R10A-m14.html

iness650
13-09-2009, 10:22
Jakoś nie ufam tym skrzynkom PCK. Dużo słyszałam o tym, że te ciuchy nie trafiają tam gdzie powinny. Wolałabym znaleźć miejsce gdzie zawiozłabym to bezpośrednio.

matka dyrektorka
13-09-2009, 10:54
Moja znajoma pracuje w sieci szmateksów zaopatrywanych z kontenerów PCK

PCK w zamian za użyczenie logo dostaje jakiś mikry procent

JANINKI-AMORKI82
14-09-2009, 06:00
no to jak nie do pck to do opieki społecznej - podałam link wyżej.

dode
14-09-2009, 09:15
u nas zniknęły kontenery na odzież. (już mi nawet wszystko jedno, co kto z tym robi, wyrzucić na śmieci szkoda)
Poskarżyłam się koleżance, ze nawybierałam ubrań ( garnitury małża, koszule, stare jeansy) i nie mam teraz co z tym zrobić i zaoferowała się, ze zabierze to do szpitala.
Podobno czasami trafiają pacjenci tak ubrani, że ciuchy nadają się tylko na śmieci.

A jeśli masz rzeczy w świetnym stanie możesz też pogadać w szmateksie, słyszałam, ze można tam sprzedać. :lol:

iness650
14-09-2009, 10:28
Myślę, że większą satysfakcję sprawi mi oddanie tych rzeczy komuś potrzebującemu kto to doceni. Zwykła ludzka wdzięczność znaczy w tym wypadku dla mnie więcej niż pieniądze, które mogłabym za te ciuchy dostać.
Kilka lat temu zawiozłam swoją nieużywaną odzież do domu zastępczego gdzieś na wiosce, wiedząc że są tam dziewczyny na które ciuchy będą pasowały. Zaprosili mnie na herbatę :) Pamiętam to do dziś.

lump praski
16-09-2009, 14:26
Agnieszkakusi zna bardzo potrzebujace rodziny z dzieciakami , ktorym pomagalismy....ale musialabys sie z nia skontaktowac i pewno trzeba by je bylo wyslac ( chyba okolice Torunia).