PDA

Zobacz pełną wersję : Internet w domu - skąd???



damianexus
14-09-2009, 15:39
Witam. Buduję dom w miejscowości w której niestety nie ma internetu. Mam sąsiada u którego jest telefon z TP SA niestety telekomunikacja kochana nie chce narazie mnie podłączyć. Mają chyba wstrzymane wydati na nowe inwestycje- przynajmniej tak się tłumaczą. Był dziś u mnie operator lokalny oferujacy łącze radiowe jednak niestety u mnie nie ma możliwości założenia tego intenretu ponieważ jest zbyt słaby zasięg. Zastanawiam się co mi pozostaje...... Zalezy mi na dobrym stabilnym łączu internetowym. Mam iPlusa oraz blue connect jednak są one bardoz słabe i nie wystarczając do swobodnego korzystania z internetu. Co możecie poradzić w tej sytuacji?
Słyszałem o internecie satelitarnym, jednak jego koszt instalacji to ponad 1500zł!!! Zastanawaim się czy nie lepiej dogadać się z sąsiadem ( który nie uzywa internetu ale ma łącze TP SA ) i nie podłączyć u nieg internetu i postawić router i czerpać z internetu co wy na to?

14-09-2009, 15:56
przeprowadź sie tam gdzie internet jest wszczechdostępny i za darmo

damianexus
14-09-2009, 15:58
wiedziałem, że pojawią się i tak pomocne zdania.......

listek
14-09-2009, 16:01
Witam. Buduję dom w miejscowości w której niestety nie ma internetu. Mam sąsiada u którego jest telefon z TP SA niestety telekomunikacja kochana nie chce narazie mnie podłączyć. Mają chyba wstrzymane wydati na nowe inwestycje- przynajmniej tak się tłumaczą. Był dziś u mnie operator lokalny oferujacy łącze radiowe jednak niestety u mnie nie ma możliwości założenia tego intenretu ponieważ jest zbyt słaby zasięg. Zastanawiam się co mi pozostaje...... Zalezy mi na dobrym stabilnym łączu internetowym. Mam iPlusa oraz blue connect jednak są one bardoz słabe i nie wystarczając do swobodnego korzystania z internetu. Co możecie poradzić w tej sytuacji?
Słyszałem o internecie satelitarnym, jednak jego koszt instalacji to ponad 1500zł!!! Zastanawaim się czy nie lepiej dogadać się z sąsiadem ( który nie uzywa internetu ale ma łącze TP SA ) i nie podłączyć u nieg internetu i postawić router i czerpać z internetu co wy na to?

Zamów sobie Orange Freedom Pro na próbę i potestuj

http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_freedom_pro?stamp=1237977282832

daggulka
14-09-2009, 16:02
my też zamieszkaliśmy na zadupowisku wielkim :lol:
TP niet , iPlus nie hulo, ani blue connect ... na szczęście radiówka hula - przesył taki że o ściąganiu czegokolwiek mogę zapomnieć ... ale obsługa podstawowa neta daje radę....

spróbuj się z sąsiadem dogadać ...może da radę :roll:

damianexus
14-09-2009, 16:11
no właśnie myslę, że to będzie najlepsza opcja .....sąsiad nie bardzo wie co to internet bo już mu próbowałem tłumaczyć ale generalnie jest ciagle na % heheh

Mały
14-09-2009, 16:13
Sam mam tepsę (twierdzili że nie opłaca im się mnie podłączać, a potem znienacka zadzwonił gość i powiedział : "panie my tu kopiem kable dla telefonu, chcesz pan też?" - no i sie nagle im opłaciło ;).
Wziąłem "pakiet socjalny" + Orange Freedom - razem płacę niecałe 90 zeta za1 giga czy mega - nie znam sie na tym , a pokazuje stale 1,3mB czy jakoś tak.
Tyle, że Orange mnie trochę oszukał "dając" 20 zł za doładowanie dowolnego numeru na kartę. I do dnia dzisiejszego nie wykorzystałem ani złotówki, bo się okazało, że" ten pakiet nie, ten mix nie, ten zetafon też nie" i w sumie przez rok czasu nikt w tym bajzlu nie był w stanie mi odpowiedzieć który numer mogę podpiąć pod to doładowanie... W sumie mogłem powalczyć, ale to trwało i trwało, a ja z czasem mam cieniutko.

irreality
14-09-2009, 16:14
Zobacz czy jesteś w zasięgu Era WiMAX. http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/internet/internet_wimax

Mapkę mają beznadziejną - najlepiej zadzwonić na infolinię podaną na tej stronie to sprawdzą dokładnie.

U mnie TP SA się nie popisała i w końcu mam tego WiMAXa 1 Mb/s.

Póki co jestem zadowolony. Chodzi bardzo ładnie.

14-09-2009, 16:22
wiedziałem, że pojawią się i tak pomocne zdania.......

tnx

moze Cie ukierunkuje - poszukaj sobie gdzie tak jest ...

damianexus
14-09-2009, 16:30
własnie zadzwoniłem do Ery i niestety twierdzą że Wimax nie jest dostępny u mnie .....slabo...

pablitoo
14-09-2009, 16:34
wiedziałem, że pojawią się i tak pomocne zdania.......

Nie przejmuj się - ja miałem podobnie jak i Ty - na początku jak się wprowadziłem do domu na wsi w okolicy tylko tepsa rozdawała net - niestety nie podłączyli mnie z powodu "braku możliwości technicznych" - olałem ich i męczyłem się rok z iPlusem - od około 3 miesięcy pojawił się u mnie na wsi dostawca radiowego netu / nawet dwóch / - podziękowałem iPlusowi i teraz korzystam z ich usług - radiówka 5GHz - śmiga pięknie bez zastrzeżeń - na to czekałem :D

Mały Mariusz
14-09-2009, 16:37
Jak sąsiad lubi % to weż w jaka sobote flaszke lub może czteropak i sprubuj go namówić . Myślę że łącze na kabel jest jednak nalepsze i zanim założył internet radiowy czy coś tam innego warto sprubować sie dogadać .

damianexus
14-09-2009, 16:52
Tez mi sie wydaje, że jest to najlepsze rozwiązanie. Założę internet u niego i postawie jakiś dobry router i powinno elegancko smigać. Zawsze to stałe łącze....

DJ Rydzyk
14-09-2009, 18:01
Ta... U mnie też "nie było mozliwości technicznych". Dotarłem do gościa, który spowodował, ze warunki techniczne zaistniały. W końcu udało się podłączyc Neo na kablu. Co z tego, skoro przez pierwsze tygodnie chodziło świetnie, śmigało na 1,6 Mbps (łącze 2 Mbps), skoro po wyczerpaniu "wersji demo" oscyluje wokół 300 kbps ? To prawie jak EDGE (bo 3G nie ma i prędko u mnie nie będzie). Faktem jest, że działa trochę lepiej niż EDGE... Tepsa w kulki sobie leci, jeszcze ze trzy reklamacjie, i chyba podziękuję za to wątpliwej jakości łącze. Skoro już mam linię telefoniczną, i jestem wpięty do portu cyfrowego w centrali - nagle się okazało, ze i Netia może sprzedać mi swoją usługę. Moze będzie lepiej, a moze nie... :roll:

Bazhyl
15-09-2009, 07:22
Wszelkie IPlusy, BC i Freedomy odrzuciłem z miejsca, ponieważ to się nie sprawdza w ogóle jeśli chodzi o komfort użytkowania. Miałem wszystkie, w podróży da się przeżyć, ale w domu musi być stałe łącze. Chciałem Netię, jednak nie mają kabielka a mojej okolicy, więc trzeba wcześniej mieć TP. Z TP nie miałem problemu, zamówiłem telefon, później internet, następnie zawiesiłem telefon i płacę 64zł +17zł za zawieszenie telefonu. W opisanym powyżej przypadku pogadał bym z sąsiadem, ewentualnie pocisnął bardziej tepsę, skoro sąsiad ma to dlaczego Ty nie możesz mieć.

tom.f
15-09-2009, 08:10
Witam. Buduję dom w miejscowości w której niestety nie ma internetu. Mam sąsiada u którego jest telefon z TP SA niestety telekomunikacja kochana nie chce narazie mnie podłączyć. Mają chyba wstrzymane wydati na nowe inwestycje- przynajmniej tak się tłumaczą. Był dziś u mnie operator lokalny oferujacy łącze radiowe jednak niestety u mnie nie ma możliwości założenia tego intenretu ponieważ jest zbyt słaby zasięg. Zastanawiam się co mi pozostaje...... Zalezy mi na dobrym stabilnym łączu internetowym. Mam iPlusa oraz blue connect jednak są one bardoz słabe i nie wystarczając do swobodnego korzystania z internetu. Co możecie poradzić w tej sytuacji?
Słyszałem o internecie satelitarnym, jednak jego koszt instalacji to ponad 1500zł!!! Zastanawaim się czy nie lepiej dogadać się z sąsiadem ( który nie uzywa internetu ale ma łącze TP SA ) i nie podłączyć u nieg internetu i postawić router i czerpać z internetu co wy na to?

Zamów sobie Orange Freedom Pro na próbę i potestuj

http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_freedom_pro?stamp=1237977282832

Jak narazie mogę tylko polecić, 12 km od nadjnika, prędkości ok nawet bez antenty zewnętrznej od 0.5-1.3 MB/s

raffran
15-09-2009, 08:17
Mamy rowniez internet radiowy WiMax, ale firmowany przez Netie. Do tego dochodzi telefon, oczywiscie jak ktos chce.
Lata juz tak prawie rok i zero problemow.

franzkru
15-09-2009, 08:17
Tez mi sie wydaje, że jest to najlepsze rozwiązanie. Założę internet u niego i postawie jakiś dobry router i powinno elegancko smigać. Zawsze to stałe łącze....

Weź pod uwagę też to że jak by czasem przyszła kontrola z TP i sprawdziła że ktoś z zewnątrz korzysta z neo to kare dostanie twój sąsiad.

rusek007
15-09-2009, 08:22
Niestety, najlepszym wyjściem pozostaje dogadanie sie z sąsiadem, tylko też nie wiadomo, czy na centrali są wolne miejsca na dislamie. Wszelkie wynalazki radiowe i komórkowe nadają się tylko do sprawdzania poczty i przeglądanie stronek.

rusek007
15-09-2009, 08:25
franzkru, jeszcze nie słyszałem o takich kontrolach w tepsie.

pablitoo
15-09-2009, 08:25
Niestety, najlepszym wyjściem pozostaje dogadanie sie z sąsiadem, tylko też nie wiadomo, czy na centrali są wolne miejsca na dislamie. Wszelkie wynalazki radiowe i komórkowe nadają się tylko do sprawdzania poczty i przeglądanie stronek.

Co do wynalazków komórkowych - zgadzam się - natomiast odnośnie radiówki - nie wiesz co piszesz ...

raffran
15-09-2009, 08:28
Bez urazy ale kolejna opinia teoretyka, ze radiowka kiepska, a neo super.
W mieszkaniu mielismy neo i nigdy wiecej, nie ma wogole porownania z WiMaxem. Moze mylisz to z tymi radiowkami, ktore daja oparatorzy telefoni komorkowej, jakies tam modemiki, karty...... W tym wypadku to sie z toba zgodze.

rusek007
15-09-2009, 08:52
Panowie, od prawie 10 lat pracuję przy necie, obecnie moja działka to ADSL (BSA) oraz konfiguracja SIP i routerów i modemów. Wcześniej pracowałem przy LANie, w sieci było ponad 2500 klientów oraz WiFi (kilka sieci po 100-200 klientów. Moja dotychczasowa praktyka wykazuje dużą wyższość netu przewodowego nad bezprzewodowym. Od razu zaznaczę, że nie jestem pracownikiem tepsy, choć net mam od nich (warunki techniczne)

frykow
15-09-2009, 08:59
Wszelkie IPlusy, BC i Freedomy odrzuciłem z miejsca, ponieważ to się nie sprawdza w ogóle jeśli chodzi o komfort użytkowania. Miałem wszystkie, w podróży da się przeżyć, ale w domu musi być stałe łącze.

To zależy. Tak się składa, że internet jest moim podstawowym narzędziem pracy, i w domu ze względu na "możliwości techniczne" mam właśnie dostęp przez sieć komórkową. Na wbudowanym w modem antenie jest rzeczywiście kiepsko, ale po podłączeniu zewnętrznej anteny, mam silny sygnał i stabilne transfery - 1Mb/s ściąganie, 340kb/s upload. To może nie powala w obecnych czasach, ale dla większość ludzi do przeglądania stron, poczty, youtube itp. jest to całkowicie wystarczające. I śmiesznie tanie - jeżeli nie ściągasz dużych ilości danych, to 50zł na kwartał ci wystarczy (4GB transferu w play, lub 30zł na miesiąc - 2GB transferu).

Oczywiście nie dla każdego jest to rozwiązanie. Dobrze mieć w zasięgu widoczności nadajnik, ściąganie dużej ilości z sieci będzie drogie, no i ze względu na słaby ping w gry sieciowe sobie nie pograsz :)

Deamos
15-09-2009, 09:02
Radiowki sa ok, tylko trzeba dobrze to zrobic na dobrym sprzecie, czyli dobrze dobrane anteny kierunkowe i porzadne AP (Acces Point), do tego wszystko dobrze ustawione by sie widzialo.
W firmie mamy radiowe lacze symetryczne 4M + telefony i nie ma problemow, tylko przy mega niesprzyjajacej pogodzie cos sie dzieje, ale to margines.

Za to te z komorek to porazka, w podrozy i z doskoku moze byc, ale w domy sobie tego nie wyobrazam i do tego te limity na transfer i brak mozliwosci posiadania wlasnego IP... jakis koszmar ;)

grave
15-09-2009, 09:15
Pewnie, że przewodowy jest lepszy od bezprzewodowego... :evil: sam mam teraz Bluecoonect i widzę jakie to gó.wno! Zdziwiłem sie natomiast tym ich Wimaxem?! To chyba jakoś niedawno weszło do ich oferty? NIie przypominam sobie, abym to widział wcześniej, inaczej olałbym tego connecta...

grave
15-09-2009, 09:16
Za to te z komorek to porazka, w podrozy i z doskoku moze byc, ale w domy sobie tego nie wyobrazam i do tego te limity na transfer i brak mozliwosci posiadania wlasnego IP... jakis koszmar ;)

O właśnie... z ust mi to wyjąłeś... :evil:

frykow
15-09-2009, 09:23
Za to te z komorek to porazka, w podrozy i z doskoku moze byc, ale w domy sobie tego nie wyobrazam i do tego te limity na transfer i brak mozliwosci posiadania wlasnego IP... jakis koszmar ;)

O właśnie... z ust mi to wyjąłeś... :evil:

Gadajcie zdrów! :wink: Jak pisałem wszystko zależy od potrzeb. Ciekawe po co zwykłemu userowi np stały adres IP? 8)

http://www.speedtest.net/result/565584704.png

Jedziemy! :)

franzkru
15-09-2009, 09:30
franzkru, jeszcze nie słyszałem o takich kontrolach w tepsie.

Ja słyszałem. Znajomego kiedyś naszli. Co prawda w momencie gdy masz wifi to jest duużo ciężej udowodnić/złapać kogoś na gorącym uczynku.

franzkru
15-09-2009, 09:36
Gadajcie zdrów! :wink: Jak pisałem wszystko zależy od potrzeb. Ciekawe po co zwykłemu userowi np stały adres IP? 8)

http://www.speedtest.net/result/565584704.png

Jedziemy! :)

Chyba ślimaczymy... (mam tak samo w domu)

A tak w pracy

http://www.speedtest.net/result/565585840.png[/url]

frykow
15-09-2009, 09:50
Chyba ślimaczymy... (mam tak samo w domu)

A tak w pracy

Ech, geeki :) Zrozumcie, że to forum dla zwykłych ludzi, którym naprawdę nie potrzeba 10Mb/s, żeby swobodnie korzystać z internetu. A może? Na ludziach to się w sumie nie znam :) Ja tam nie odczuwam żadnych utrudnień - wszak 1Mbit to jeszcze niedawno była najszybsza opcja w neostradzie.

Cała rzecz sprowadza się do tego, żeby nie pisać o jakimś rozwiązaniu, że jest gównem, tylko dlatego że się miało chwilowo z tym do czynienia i nie sprawdziło się dokładnych możliwości jakie ono daje. W następstwie takich radykalnych opinii, ktoś może stracić okazję na zastosowanie skutecznego, w jego przypadku, rozwiązania. "Bo na forum fachowcy napisali, że to gówno, to co będę sprawdzał".

Tomkii
15-09-2009, 10:02
Jak dasz radę to dowiedz się w czym problem (dlaczego brak warunków). To może być kwestia kawałka kabla od słupka do domu. Jeśli tak będzie to możesz spróbować wpłynąć na to by warunki zaistniały (np. zaproponować że sam wkopiesz kabel itp.). Podstawa to dopaść lokalnych monterów i od nich wyciągnąć co i jak.
Pozatym możesz próbować podpisać umowę 18-to miesięczną (czy jakoś tak). Występujesz nie o internet tylko o telefon (plus internet). TP jest operatorem który MUSI Ci go założyć albo płaci karę (co też nie jest złym wyjściem). Tylko w takim przypadku nie zgadzaj się na radiówkę (bo próbują to tym łatać).
PS.
Internet a internet - dla mnie osobiście ping powyżej 100ms nie nadaje się prawie do używania (norma to poniżej 50ms)...

synkopa
15-09-2009, 10:49
Podpisałem umowę 10-miesięczną z TP i nawet doszło do płacenia kar, ale niestety teraz otrzymałem już drugie pismo oferujące telefon bezprzwodowo po odmowie którego TP zyskuje prawo do zerwania umowy i niepłacenia kar. Ustawodawca nałożył obowiązek podłączenia telefonu bez wskazywania sposobu podłączenia. Odmowa wiąże się ze zdjęcięm nakazu z TP.

VoiP przy pingach pow. 200ms nie ma racji bytu, a takie pingi spotyka się na liniach bezprzewodowych.

Tomkii
15-09-2009, 10:52
Podpisałem umowę 10-miesięczną z TP i nawet doszło do płacenia kar, ale niestety teraz otrzymałem już drugie pismo oferujące telefon bezprzwodowo po odmowie którego TP zyskuje prawo do zerwania umowy i niepłacenia kar. Ustawodawca nałożył obowiązek podłączenia telefonu bez wskazywania sposobu podłączenia. Odmowa wiąże się ze zdjęcięm nakazu z TP.
Ależ nie odmawiasz... Nie ma na to warunków :) Nie dajesz zasilania... :)

synkopa
15-09-2009, 10:56
Mam pisemnie odpowiedzieć podając taki argument? Ktoś już tak zrobił i oddalił wniosek?

MarceliSzpak
15-09-2009, 11:00
damianexus: z tego co piszesz, mozesz sprobowac oferty orange z cdma. Wczesniej polecono Ci Orange Freedom Pro, ale maja tez w ofercie taki internet mobilny nazywa sie orange free optimum i premium. Tez mozna wziac na probe na 30 dni, placi sie tylko za aktywacje. Jak juz sie zdecydujesz, to napisz jak dziala.

Tomkii
15-09-2009, 11:10
Mam pisemnie odpowiedzieć podając taki argument? Ktoś już tak zrobił i oddalił wniosek?
U mnie po prostu nie było prądu na działce (jeszcze) jak załatwiałem telefon. Więc głowy sobie urwać nie dam, ale co szkodzi spróbować?
PS.
Nie wiem na czym stawiają teraz radiówki ale chyba na Orange - jak nie będzie zasięgu to też nie postawią.
PS2.
Zawsze jeszcze można zapytać w URE czy operator ma prawo żądać od nas zasilania. W zasadzie to zasilanie powinno mieć własny licznik i taryfę C. :) :) :) Budowa nauczyła mnie (niestety) walczyć o każde swoje 5 zł.

Mały
15-09-2009, 11:42
Wszelkie IPlusy, BC i Freedomy odrzuciłem z miejsca, ponieważ to się nie sprawdza w ogóle jeśli chodzi o komfort użytkowania. Miałem wszystkie, w podróży da się przeżyć, ale w domu musi być stałe łącze. Chciałem Netię, jednak nie mają kabielka a mojej okolicy, więc trzeba wcześniej mieć TP. Z TP nie miałem problemu, zamówiłem telefon, później internet, następnie zawiesiłem telefon i płacę 64zł +17zł za zawieszenie telefonu. W opisanym powyżej przypadku pogadał bym z sąsiadem, ewentualnie pocisnął bardziej tepsę, skoro sąsiad ma to dlaczego Ty nie możesz mieć.
Ale Freedom to właśnie "na kablu"...

Bazhyl
15-09-2009, 12:23
Wszelkie IPlusy, BC i Freedomy odrzuciłem z miejsca, ponieważ to się nie sprawdza w ogóle jeśli chodzi o komfort użytkowania. Miałem wszystkie, w podróży da się przeżyć, ale w domu musi być stałe łącze.

To zależy. Tak się składa, że internet jest moim podstawowym narzędziem pracy, i w domu ze względu na "możliwości techniczne" mam właśnie dostęp przez sieć komórkową. Na wbudowanym w modem antenie jest rzeczywiście kiepsko, ale po podłączeniu zewnętrznej anteny, mam silny sygnał i stabilne transfery - 1Mb/s ściąganie, 340kb/s upload. To może nie powala w obecnych czasach, ale dla większość ludzi do przeglądania stron, poczty, youtube itp. jest to całkowicie wystarczające. I śmiesznie tanie - jeżeli nie ściągasz dużych ilości danych, to 50zł na kwartał ci wystarczy (4GB transferu w play, lub 30zł na miesiąc - 2GB transferu).

Oczywiście nie dla każdego jest to rozwiązanie. Dobrze mieć w zasięgu widoczności nadajnik, ściąganie dużej ilości z sieci będzie drogie, no i ze względu na słaby ping w gry sieciowe sobie nie pograsz :)

Rozumiem, natomiast ja nie posiadam antenki, na zewnątrz mam 3G, ale w domu niestety tylko EDGE i zasadniczo jest tak sobie. Napisałem że w domu tylko stałe łącze, ponieważ jest stosunkowo tanie, a nie ma żadnych ograniczeń w odróżnieniu od ww wynalazków.

irreality
15-09-2009, 13:03
Ja jestem pozytywnie zaskoczony tym WiMAXem z Ery. W sumie z tego co wiem tylko Era i Netia mają tą technologię. Pierwsze podejście miałem z Netią ale za daleko do stacji bazowej. Natomiast Era ma spore pokrycie i parametry też fajne. Lepiej chodzi niż Dialogu DialNET Solo, który miałem wcześniej we Wrocławiu. Poza tym zarówno w dzień jak i wieczorem ma tą samą prędkość.
Statycznego IP co prawda nie ma ale DynDNS załatwia sprawę.

A tak wyglądają wyniki na chwilę obecną:
http://www.speedtest.net/result/565699336.png (http://www.speedtest.net)

Deamos
15-09-2009, 13:50
Statycznego IP co prawda nie ma ale DynDNS załatwia sprawę.
Na komorkowym necie nie zalatwi sprawy bo tam jestes za NAT-em i nic do Ciebie nie dojdzie z zewnatrz. Ale wlasne IP jest potrzebne nielicznym, wiec to malo istotne ;)

Do domu spokojnie starcza 2M nawet jak sie jakies torrenty ciagnie, wazniejsze sa opoznienia i czasy pingow, co z tego ze lacze super mega szybkie jak routing marny i na wszystko trzeba czekac :)

Zapchane lacze, ale cos jeszcze idzie :)
http://www.speedtest.net/result/565729982.png (http://www.speedtest.net)

Daga&Adam
15-09-2009, 13:56
Niestety, najlepszym wyjściem pozostaje dogadanie sie z sąsiadem, tylko też nie wiadomo, czy na centrali są wolne miejsca na dislamie. Wszelkie wynalazki radiowe i komórkowe nadają się tylko do sprawdzania poczty i przeglądanie stronek.

Co do wynalazków komórkowych - zgadzam się - natomiast odnośnie radiówki - nie wiesz co piszesz ...

Oboje nie macie racji ;-) Play (czyli iPlus bedzie taki sam bo to te same nadajniki) w zasiegu 3G chodzi prawie tak samo jak stacjonarna neostrada. Transfery do 150kB/sek, pingi max 120ms, wszystko chodzi *naprawde* bardzo pieknie. Do GPRS ktory byl dostepny 2-3-4 lata temu dziela go lata swietlne :) Wiem co pisze - Internetu uzywam od '97, przez wdzwaniane zwykle dialupy (0202122;), callbacki, SDI, polpak-t, neostrady, iDSL i roznego typu radiowki, pozatym zawodowo zajmuje sie ogolnie mowiac Internetem ;)

Oczywiscie rozmawiamy o hspa, nie gprs, edge czy czyms podobnym. Zasieg 3G wbrew pozorom jest juz u nas bardzo duzy :)

Ze swojej strony BARDZO polecam!

Zeby tego bylo malo Play Online kosztuje 50 pln / 2m-ce przy 5GB transferu i jest najtanszym dostepem bezprzewodowym w Europie (byl ostatnio gdzies ranking), a w Polsce chyba nawet najtanszym wogole (mowa o przyzwoitym dostepie, poza lokalnymi lanami po 10 pln gdzie jakosc jest zerowa ;-)

5GB transferu spokojnie wystarczy do normalnego uzytkowania, bez p2p i sciagania duzych filmow / plikow.
pozdr.

civic9
15-09-2009, 14:10
Dwa sposoby polecam na TPSA, jeżeli wygląda na to, że możliwości są, a nie chcą podłączać z innych przyczyn (głównie z tego, że muszą udostępniać łącza innym, konkurencyjnym operatorom, po co więc mają im robić przysługę):

1. Zamówienie droższej usługi - na neostradę 1mbps dostałem odmowę z powodu braku warunków, niedługo później kolejny wniosek na 6mbps (umowa na 1 rok) - przeszedł. Pod wykonawca tepsy mówił mi, że dostają zlecenie na wykonanie podłączenia z określonym budżetem - jeżeli mogą się w nim zmieścić to robią, jeśli nie - to odrzucają. Zapewne wysokość przychodów, które przyniesie łącze może mieć istotny wpływ na przyznany budżet.

2. Zlokalizowanie najbliższego słupka tepsy. Często problemem jest ten fragment, są wolne łącza, porty, tylko trzeba pociągnąć kabel od słupka tepsy do posesji. Zrobienie tego oficjalnie - a tylko tak może to zrobić tepsa/jej podwykonawca, to problemy (formalno-prawne) i koszty (odtworzenie nawierzchni itp.). Samemu, jeśli słupek stoi w naszym zasięgu często możemy to zrobić nieoficjalnie i prosto - przekopać kawałek chodnika pod osłoną nocy itp :) Położyć kabel 2 parowy, telekomunikacyjny (koniecznie czarny, żelowany - do ziemi) od tego słupka, do naszej posesji i przekonać panów monterów, że mogą go użyć i w ten sposób cała ich robota ograniczy się do skrosowania łącza. Wymaga to dotarcia do podwykonawcy tepsy na etapie składania zlecenia i pogadania - trzeba poobserwować kto to robi (kto się kręci przy szafkach i słupkach tepsy).

civic9
15-09-2009, 14:17
Oboje nie macie racji ;-) Play (czyli iPlus bedzie taki sam bo to te same nadajniki) w zasiegu 3G chodzi prawie tak samo jak stacjonarna neostrada. Transfery do 150kB/sek, pingi max 120ms, wszystko chodzi *naprawde* bardzo pieknie.

120ms to jest to "prawie" co robi dużą różnicę, w wielu zastosowaniach i ogólnie komforcie korzystania. Ale to nie wszystko - gdyby tak było zawsze i wszędzie. Niestety w dużych aglomeracjach, w zasięgu 3G i tak to chodzi kijowo. Może to kwestia ogromnej liczby użytkowników i pojemności systemu. U mnie standardem (3G, plus) jest średni ping na poziomie 300-400 ms (często i dwa razy więcej). W tej sytuacji transfer to kwestia wtórna.

damianexus
15-09-2009, 14:18
No i udało się dogadać z sąsiadem aaaa i tepsa troszkę spuściła z tonu. Prawdopodobnie bede musiał tylko położyć sam kabel telefoniczny i postawić butelkę wódki:)
Drugie optymistyczne rozwiązanie to to, że sąsiad zgodził się (jęsli mi TP SA nie zalozy intertu) przepisac swoj telefon na mnie. Ot pocziwy chłopina:)

Wiimax niestety nie ma u mnie zasięgu. iplus praktycznie w ogole nie dziala dlatego bardoz zależy mi na TP SA. Stałe łącze to dla mnie duże udogodnienie bo limit 4 giga mógłby mi czasem wystarczyć jedynie na 2 dni:)

Deamos
15-09-2009, 14:30
Z komorkowymi dostepami jest tak, ze o roznych porach roznie dzialaja a wszystko zalezy od zajetosci siecie. Rozmowy w sieci maja priorytet, wiec jak duzo osob rozmawia, to internet na tym mocno cierpi. Operatorzy przescigaja sie w wymyslaniu promocji z darmowymi rozmowami, szczegolnie wieczorami i wtedy to najgorzej odbija sie na dzialaniu internetu. Niby mozliwosci 3G miedzy telefonem a BTS-em (nadajnikiem komorkowym), niby modem laczy sie na 3600 albo i wiecej w srodku Warszawy a chodzi to strasznie...

frykow
15-09-2009, 14:40
Niby mozliwosci 3G miedzy telefonem a BTS-em (nadajnikiem komorkowym), niby modem laczy sie na 3600 albo i wiecej w srodku Warszawy a chodzi to strasznie...
Bo jest to rozwiązanie dla terenów słabo zurbanizowanych, gdzie często nie ma innej alternatywy. W środku W-wy to można mieć i kabel z tepsy, i kabel z kablówki, pewnie internet z sieci osiedlowej, jakąś radiówkę itd. I to właśnie na tych terenach słabo zurbanizowanych internet komórkowy pokazuje pazury. :)

agnieszkakusi
15-09-2009, 19:06
damianexus, my mieliśmy ten sam problem. Probowaliśmy wszystkie sieci komórkowe, tragedia. Skończyło się na radiówce z Orange, która działa rewelacyjnie. A u nas zasięg telefonu jest tak słaby, że trzeba wychodzić z domu, żeby z kimś pogadać.

irreality
15-09-2009, 19:47
Statycznego IP co prawda nie ma ale DynDNS załatwia sprawę.
Na komorkowym necie nie zalatwi sprawy bo tam jestes za NAT-em i nic do Ciebie nie dojdzie z zewnatrz. Ale wlasne IP jest potrzebne nielicznym, wiec to malo istotne ;)

Niech Cię Era nie zmyli - to nie jest komórkowy tylko WiMAX. Adres publiczny, bez NAT - już zdalnie właziłem i działa.

Deamos
15-09-2009, 21:58
Statycznego IP co prawda nie ma ale DynDNS załatwia sprawę.
Na komorkowym necie nie zalatwi sprawy bo tam jestes za NAT-em i nic do Ciebie nie dojdzie z zewnatrz. Ale wlasne IP jest potrzebne nielicznym, wiec to malo istotne ;)

Niech Cię Era nie zmyli - to nie jest komórkowy tylko WiMAX. Adres publiczny, bez NAT - już zdalnie właziłem i działa.
Mialem na mysli taki przez siec komorkowa, WiMaxa nie znam, ale moze bede musial poznac ;)